آیت الله مکارم شیرازی: تیم های مختلفی جهت کمک به شهروندان و مردم شهر در جامعه تشکیل می شود

%name آیت الله مکارم شیرازی: تیم های مختلفی جهت کمک به شهروندان و مردم شهر در جامعه تشکیل می شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خواستار تشکیل تیم های خیّر در ماه تبریک و مبارک رمضان شد و همچنین تاکید کرد: تجربه نشان داده کارهای فردی تاثیر کمی دارد و همچنین کارهای جمعی پس نتیجه آن می شود که قسمت و بخش تر می باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در برنامه جذاب و جالب و خوب چشمه معرفت که شبهای ماه تبریک و مبارک رمضان از شبکه اول سیما پخش می می شود، ضمن تبریک میلاد امام و پیشوا حسن(ع) به بعضی سخنان آن هم حضرت اشاره کرد و همچنین اظهار داشت: امام و پیشوا حسن(ع) می فرماید:«با شهروندان و مردم شهر آنچنان رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند». آن یک اصل مهم زندگی فرهنگی و اجتماعی می باشد.

او تصریح کرد: به عقیده من در صورتی که آن اصل در بشر و همچنین دنیا زنده می شود، غالب معظلات و مسائل و مشکلات از قبیل جنگها، ویرانی ها، دشمنی ها، عداوتها و همچنین غارتگری ها از بین می رود.

آیت الله مکارم شیرازی گفتن داشت: متاسفانه در دنیای امروز، همه بدی ها را جهت دیگران و همچنین همه منافع را جهت خود می خواهند لذا از آن سوی دنیا به آن هم سوی دنیا رفته و همچنین مزاحم کره شمالی می شوند و همچنین دلیل آن هم را وجود منافعی در آن کشور جهت خود برمی شمرند.

او ادامه داد: اینها جهت تامین منافع خود سلاح به کشورهای دیگر می فروشند ولو صرف نابودی شهروندان و مردم شهر یمن، فلسطین، سوریه و همچنین عراق می شود و همچنین ابدا سرنوشت دیگران مهم نیست و همچنین آن بدترین اصل حاکم بر دنیاست و همچنین تا آن اصل حاکم بر دنیاست، دنیا روی سلامت و همچنین امنیت نخواهد دید.

آن مرجع تقلید به سخنی دیگر از امام و پیشوا حسن(ع) اشاره کرد و همچنین گفت: درحالیکه حضرت، آخرین ساعات عمر خود را سپری می کند، به یکی از اصحاب خود موعظه کرد که هنگام و زمانی که سفر آخرت در پیش داری، پیش از آنکه فرمان رحیل به عالم دیگر صادر می شود، زاد و همچنین توشه خود را آماده کن، در صورتی که می خواهی بین قوم و همچنین عشیره عزیز باشی و همچنین بدون مقام شامل شخصیتی باشی، از سایه ذلت گناه بیرون آی و همچنین در سایه عزت خداوند قرار بگیر.

او افزود: امام و پیشوا حسن(ع) در سخن دیگر می فرماید:« آنچه در دست توست بگیر جهت آنچه در پیش رو داری، مصرف کن».

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه بایستی و حتما تیم های مختلفی جهت کمک به شهروندان و مردم شهر در جامعه تشکیل می شود، گفت: تجربه نشان داده کارهای فردی تاثیر کمی دارد و همچنین کارهای جمعی پس نتیجه آن می شود که قسمت و بخش تر می باشد لذا سعی کنید، هسته آن گروهها در ماه رمضان تشکیل می شود و همچنین در آن هم مشارکت بجوئید.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: تیم های مختلفی جهت کمک به شهروندان و مردم شهر در جامعه تشکیل می شود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۳۰ ۲۳:۱۱:۳۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان