آیت الله مکارم شیرازی: اخلاق اسلامی و همچنین سیره ائمه معصومین در کتب درسی لحاظ می شود/ سه راه حل جهت تربیت نسل بااخلاق و همچنین برومند

%name آیت الله مکارم شیرازی: اخلاق اسلامی و همچنین سیره ائمه معصومین در کتب درسی لحاظ می شود/ سه راه حل جهت تربیت نسل بااخلاق و همچنین برومند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی جهت تربیت نسل برومند و همچنین بااخلاق جهت جامعه سه پیشنهاد ارائه کرد و همچنین از اندیشمندان و همچنین نخبگان خواست ضمن مطالعه آن راه حلهای پیشنهادی، چاره ای بیندیشند.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در برنامه جذاب و جالب و خوب چشمه معرفت که شبهای ماه تبریک و مبارک رمضان از شبکه اول سیما پخش می می شود، اظهار داشت: از دیدگاه اسلام، تعلیم و همچنین تربیت، آموش و همچنین پرورش مانند دو بال یک پرنده می باشد که جهت پرواز او مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد، انسان هم بایستی و حتما بال علم و همچنین عمل داشته باشد.

او با گفتن آنکه بهتر می باشد در همه مسائل فرهنگی و اجتماعی از قرآن کریم کمک بگیریم، گفت: کلمات قصار نهج البلاغه و همچنین غرر الحکم دو سرمایه بزرگی می باشد که جوانان نباید از آن دو غافل شوند زیرا و به درستی که زندگی آنها را دگرگون کرده و همچنین توام با موفقیت و همچنین سعادتمندی می کند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به سخنی از امام و پیشوا علی(ع) عنوان کرد: پیشوای اول شیعیان می فرماید: علم بدون عمل مایه بدبختی می باشد و همچنین عمل بدون علم هم مایه گمراهی می باشد.

او به حدیث غیره ای از امام و پیشوا علی(ع) اشاره کرد و همچنین گفت: آن امام و پیشوا همام می فرماید: کسی که عالم می باشد ولی باید توجه داشت به علم خود عمل نمی کند مانند جاهلی سرگردان و همچنین خواب می باشد، حجت الهی بر او اکثرا و بیشتر و همچنین حسرت او در قیامت زیادتر می باشد و همچنین نزد خداوند اکثرا و بیشتر مورد ملامت قرار می گیرد.

آن مرجع تقلید ادامه داد: پیشوای اول شیعیان می فرماید: علمی که به آن هم عمل نشود مانند گنجی می باشد که از آن هم بهره بری و استفاده نشود.

او با گفتن آنکه مساله علم و همچنین عمل دو کفه ترازو و همچنین همسنگ یکدیگر خواهند بود، گفتن کرد: ولی باید توجه داشت سئوال ما آن می باشد افرادی که بر آمریکا حکومت کرده و همچنین آن برنامه جذاب و جالب و خوب های جنایت بار را تحویل می دهند و همچنین در کنگره تصویب می کنند، عالم خواهند بود یا جاهل؟

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: اینها که در اسرائیل حکومت می کنند، زمینهای دیگران را غصب و همچنین آنها را آواره کرده اند، آنها را کشته و همچنین ویران می کنند، اینها درس خوانده اند یا درس نخوانده؟ سطح بالایی از دانش را دارند.

او ادامه داد: آنها که بمبهای شیمیایی را ساخته و همچنین در هیروشیما و همچنین ناکازاکی رها ساختند، عالمان خواهند بود یا جاهلان؟ درس خوانده های بی عمل بودند. ولی باید توجه داشت راه چاره چیست؟

آن مرجع تقلید سه راه حل پیشنهاد کرد و همچنین گفت: اول بایستی و حتما اخلاق اسلامی و همچنین سیره پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین ائمه معصومین(ع) در لابه لای کتب درسی پررنگ باشد نه به صورت کمرنگ و همچنین گاه گاهی به آنها اشاره می شود بلکه به آن هم مقدار و اندازه که به مسائل علمی اهمیت داده می می شود، به مسائل پرورشی هم اهمیت داده می شود.

او ادامه داد: راه دوم آن می باشد که ساعتهایی جهت تعلیم اخلاق باشد؛ ما ساعاتی جهت تعلیم مسائل اخلاقی نداریم. در دانشگاهها و همچنین مدارس بایستی و حتما ساعتهایی باشد و همچنین معلمان اخلاق که خود نمونه اخلاق خواهند بود، تدریس کرده و همچنین اینها را پرورش دهند.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: راه سوم آن می باشد که جهت مسائل اخلاقی امتیاز قائل شوند، از نظر ادب، صداقت و همچنین راستگویی، نظم و همچنین همه اینها را بایستی و حتما نمره داد و همچنین ستون نمره های اخلاقی در کنار ستون نمره های علمی قرار گیرد. تا آن نشود نسل برومند نصیب جامعه ما نمی می شود.

او ابراز امیدواری کرد: اندیشمندان و همچنین نخبگان روی آن مسائل مطالعه اکثرا و بیشتر کرده و همچنین راه چاره ای بیندیشند.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله مکارم شیرازی: اخلاق اسلامی و همچنین سیره ائمه معصومین در کتب درسی لحاظ می شود/ سه راه حل جهت تربیت نسل بااخلاق و همچنین برومند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۲۹ ۲۳:۳۵:۳۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان