آیت الله سبحانی: مباهله حجت دائمی جهت مسلمانان می باشد

%name آیت الله سبحانی: مباهله حجت دائمی جهت مسلمانان می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی ضمن گفتن راههای استجابت دعا گفت: مباهله حجت دائمی فراروی مسلمانان جهت اثبات حقانیت اسلام می باشد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در ارتباط با موضوع قرآن و همچنین اهل بیت (ع) که در شب های ماه تبریک و مبارک رمضان از شبکه دو سیما پخش می می شود گفت: یکی از ویژگی های پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) که در راس اهل بیت(ع) می باشد آنکه دعای پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله مستجاب می می شود البته انسان، موجود محتاجی می باشد که احتیاج به کمک دارد و همچنین خداوند تبارک و تعالی او را کمک می کند تا مشکلاتش رفع شده و همچنین گناهانش آمرزیده می شود.

او خاطر نشان کرد: در صورتی که گناهکاران آنگاه که گناه می کنند خدمت رسول خداوند تبارک و تعالی برسند وابتدا خودشان استغفار کنند و همچنین پیغمبر اکرم هم در حق آنان استغفار کند در آن صورت خداوند تبارک و تعالی توبه آنان را خواهد پذیرفت، البته آن پیشامد جدید در شرایع پیشین هم بوده، هنگامی که پیشامد جدید روشن شد و همچنین در واقعیت و حقیقت برادران یوسف گرفتار شدند خدمت پدر رسیدند و همچنین استغفار کردند یعقوب نبی هم وعده داد که من هم در حق تو استغفار خواهم کرد.

آیت الله سبحانی افزود: همانطور که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در آن جهان زنده بود و همچنین صدای ما را می شنید، هم اکنون که در جهان دیگر می باشد مسلما صدای ما را می شنود و همچنین در صورتی که در حق ما دعا کند دعای او مستجاب می می شود بنابراین گاهی بعضی از فرق منحرف که می نامند آن موضوع برمی گردد به حیات پیغمبر اکرم ، پیغمبر اکرم هم اکنون نیز حیّ می است و خواهد بود.ایشان آن هم زمان حیّ در عالم ماده بود هم اکنون نیز حیّ می باشد و همچنین در عالم برزخ بین ما و همچنین او فاصله ای در کار نیست بنابراین هر موقع در مدینه خدمت پیغمبر برسیم و همچنین عرض کنیم یا رسول الله در حق ما دعا کن در صورتی که رسول اکرم دعا کند دعای ما مستجاب می می شود.

او یکی از راه های استجابت دعا را سخن گفتن مستقیم با خداوند تبارک و تعالی عنوان کرد و همچنین افزود: انسان مستقیما با خداوند تبارک و تعالی سخن می گوید و همچنین قرآن هم به آن راه دستور می دهد و همچنین می فرماید :«ادعونی استجب لکم» مرا بخوانید من هم اجابت می کنم تو را. آن راه به روی بندگان دائما باز می باشد.

آن مرجع تقلید دعای برادر مومن در حق انسان را راه دوم جهت استجابت دعا خواند و همچنین افزود: در بعضی از روایات آمده که خداوند تبارک و تعالی به حضرت موسی خطاب کرد؛ مرا با زبانی بخوان که با آن هم زبان گناه نکرده باشی حضرت موسی سوال کرد مقصود چیست؟ خطاب آمد فرد دیگر در مورد تو دعا کند.

او ادامه داد: بنابراین دو راه داریم یکی آنکه انسان مستقیما از خداوند تبارک و تعالی بخواهد یک راه دیگر آن می باشد که برادر مومن در حق انسان دعا کند آن هم هم مستجاب می می شود.البته بایستی و حتما شرایط استجابت دعا فراهم باشد طوری نباشد که دعا علی رغم سنت های الهی باشد.

آیت الله سبحانی به داستان مباهله پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله با مسیحیان نجران اشاره و همچنین عنوان کرد: همگی می دانیم که نصارای نجران خدمت پیغمبر اکرم آمدند و همچنین قرار شد یا اسلام را بپذیرند و همچنین یا آنکه اینها مباهله کنند پیغمبر اکرم مباهله را پیشنهاد کرد و همچنین در ظاهر آیه هم همچنین آمده می باشد که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم پیشنهاد مباهله دادند و همچنین گفتند: ای علمای نجران در صورتی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنید شریعت من شریعت الهی نیست من حاضرم در یک میدانی حاضر شویم تو بیایید با فرزندانتان ما هم می آییم با فرزندانمان و همچنین در میدان مباهله لعنت را بر قوم کاذب بفرستید آنها کمی مهلت خواستند ولی باید توجه داشت در آن مهلت فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردند و همچنین رییس آنان گفت: من جمعیتی را می بینم که در صورتی که اینها دعا کنند آن صحرا پر از آتش می می شود بنابراین یکی از حجت های اسلام همین مباهله می باشد.

او مباهله را یک منزلت جهت مسلمانان خواند و همچنین گفت: البته مباهله اختصاص به پیغمبر اکرم ندارد، پیغمبر در راس مباهله می باشد و همچنین یکی از حجت های اسلام همین مباهله می باشد، هم اکنون هم آن منزلت جهت مسلمانان می باشد.

آن مرجع تقلید گفتن داشت: مرحوم آیت الله طباطبایی در رساله ای که در آن مورد دارد می فرماید آن گوی و همچنین آن میدان. من حاضرم افرادی که مخالف اسلام هم خواهند بود و همچنین از طریق دلیل پیشامد جدید را نمی پذیرند با آنها مباهله کنم. در صورتی که اسلام حجت غیره ای دارد و همچنین قرآن سنتی دارد یکی از حجت های آن هم مباهله می باشد بنابراین ما مسلمانان مفتخریم که همین هم اکنون هم آن حجت در اختیار ما هم هست در صورتی که قرآن جهت ما حجت می باشد می تواند دیگران را محکوم کند مباهله هم نیز همین گونه می باشد.

او تصریح کرد: بنابراین مباهله چراغ روشن فرا راه اسلام و همچنین مسلمانان می باشد و همچنین آن پیشامد جدید در طول زمان، حجت دائمی می باشد. خداوند در آیه ای دیگر می گوید هر وقت به منافقان بگویند بیایید رسول خداوند تبارک و تعالی در حق تو دعا کند هرگز آماده حضور در محضر خداوند تبارک و تعالی نمی شوند.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله سبحانی: مباهله حجت دائمی جهت مسلمانان می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۲۷ ۲۳:۰۶:۱۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان