آیت الله سبحانی: حفظ آثار اسلامی جهت بقای توحید و همچنین اسلام ضروری می باشد

%name آیت الله سبحانی: حفظ آثار اسلامی جهت بقای توحید و همچنین اسلام ضروری می باشد
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با ابراز تاسف از تخریب آثار اسلامی در مکه و همچنین مدینه توسط وهابی ها گفت: حفظ آثار اسلامی جهت حفظ آن آئین خاتم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری و همچنین ضروری می باشد.
به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در برنامه جذاب و جالب و خوب چشمه معرفت که شب های ماه تبریک و مبارک رمضان از شبکه دوم سیما پخش می می شود، اظهار داشت: آیین اسلام آیین جهانی و همچنین جاودان می باشد مادامی که قیامت برپا نشده می باشد آیین الهی آیین اسلام می باشد و همچنین تمام آثاری که یک نوع ارتباط با آورنده دین یا افرادی که نسبت به آن آیین امامتی و همچنین خلافتی داشتند بایستی و حتما محفوظ باشند.
او حفظ آثار مرتبط به اسلام را جهت حفظ اسلام مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری خواند و همچنین افزود: در صورتی که همه آثار مرتبط به پیغمبر(ص) و همچنین یا ائمه از بین برود در بعدی ممکن می باشد آن اسلام حالت افسانه ای به خود بگیرد زیرا در صورتی که آثار مملوس را از بین ببریم ممکن می باشد آیندگان فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند اسلام یک افسانه بوده مانند افسانه لیلی و همچنین مجنون و همچنین لذا بایستی و حتما همه آثار محفوظ باشد تا آیندگان نسبت به اسلام بدبین نباشند و همچنین بدانند واقعیت دارد.
آیت الله سبحانی با نگاهی به مسیحیت و همچنین فراموشی پس نتیجه آن می شود که فراموشی آثار آن هم افزود: هم اکنون در صورتی که به جهان مسیحیت بنگریم بخشی از جوانان به نام مسیحی خواهند بود ولی باید توجه داشت قلباً مسیحی نیستند زیرا و به درستی که نسبت به مسیح آثار ملموسی نیست خیلی از آن هم ها نسبت به آیین مسیح تردید دارند زیرا نه جایگاهی جهت مسیح می باشد و همچنین نه قبر مادرش و همچنین حواریونش مشخص می باشد و همچنین نه کتاب معینی دارد و همچنین در حال حاضر۲۴ کتاب انجیل داریم و همچنین لذا پیشامد جدید مسیحیت جهت بعضی از جوانان به صورت افسانه در آمده می باشد.
او حفظ آثار اسلام را جهت بقای توحید و همچنین اسلام ضروری خواند و همچنین گفت: در صورتی که ما همه آثار را حفظ کنیم جهت بقای توحید و همچنین اسلام بوده می باشد ولی در صورتی که بر اثر نفهمی ندانیم معنی توحید چیست و همچنین یا نگهداری اینها با توحید سازگار نیست به نام توحید ریشه توحید را قطع کرده ایم.
آن مرجع تقلید ادامه داد: منزل و خانه هایی که انبیاء و همچنین اولیاء و همچنین مردان پهناور و بزرگ نماز خوانده اند خداوند تبارک و تعالی می فرماید مامورید که آن هم جا را تعمیر کنید. تعمیر عبارت می باشد از بالا بردن شان آنجا و همچنین یا از نظر معنوی بالا ببریم اتفاقا قبر پیغمبر اکرم(ص) منزل و خانه پیغمبر می باشد و همچنین گاه و همچنین بیگاه وهابی ها می خواهند منزل و خانه پیغمبراکرم(ص) را از بین ببرند آن علی رغم اسلام می باشد پیغمبر اکرم سال شمسی ها درآنجا نماز خوانده و همچنین آن قبور را بایستی و حتما حفظ کنیم. همچنین قبور اهل بیتی که در بقیع می باشد بعضی از آن هم ها منزل و خانه های آن هم ها بوده هم اکنون هم عسگریین قبر آن هم ها منزل و خانه های آن هم ها می باشد بنابراین جهت حفظ آن آثار بایستی و حتما کوشید تا ابدیت اسلام را تضمین کنیم آن یک نوع وظیفه می باشد.
او در خصوص حفظ آثار ملت های متمدن گفت: اصولا ملت های متمدن همین گونه خواهند بود. آن هم ها تمام آثار گذشتگان خود را حفظ می کنند حتی در صورتی که یک ظرف کوچکی باشد حفظ می کنند زیرا آن هم را نشانه تمدن می دانند، ما مسلمانان از نظر تمدن بالاترین تمدن را داشته ایم تمدن کنونی غرب مرحون تمدن مسلمان ها می باشد و همچنین علم طب و همچنین تاریخ را از مسلمانان گرفته اند بنابراین بایستی و حتما آثار اسلامی را حفظ کنیم.
آیت الله سبحانی ادامه داد: قبور انبیاء و همچنین علما را بایستی و حتما حفظ کنیم که نشانه عظمت ما باشد ولی باید توجه داشت جای تاسف می باشد که در آن چند سال شمسی اخیر به عناوین متنوع و گوناگون و مختلف آثار رسالت را در مدینه و همچنین مکه از بین برده اند به عنوان توسعه مسجد تمام آثار را از بین برده اند ما بایستی و حتما مولد النبی را حفظ کنیم حتی بایستی و حتما غار حرا را حفظ کنیم نه آنکه افرادی که به دیدن غار حرا می روند بگوییم بدعت می باشد. آن ها عاشق پیغمبر اکرم خواهند بود و همچنین می خواهند ببینند جایی که پیغمبر اکرم مبعوث به رسالت شده چه منطقه ای می باشد هنگام و زمانی که به آنجا می رسند می نامند اینجا منطقه علم و همچنین دانش نیست اینجا غقرب پرور و همچنین مار پرور می باشد چگونه پیغمبر اکرم از آن نقطه به یک چنین انسانی در آمد و همچنین آن نشانه آن می باشد که آن مرد اثر آن منطقه نیست به ظاهر اینجا بوده ولی روحش در عالم بالا بوده  می باشد.
www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله سبحانی: حفظ آثار اسلامی جهت بقای توحید و همچنین اسلام ضروری می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۰۵ ۰۰:۳۲:۱۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان