آیت الله جوادی آملی: فهم، عمل و همچنین ترویج علوم علوی وظیفه همه حوزویان و همچنین دانشگاهیان می باشد

%name آیت الله جوادی آملی: فهم، عمل و همچنین ترویج علوم علوی وظیفه همه حوزویان و همچنین دانشگاهیان می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفته استوظیفه همه حوزویان و همچنین دانشگاهیان به ویژه تو فرهیختگان کاشان آن می باشد که علوم علوی را خوب بفهمید، آنها را به درستی عمل کنید، آن هم را ترویج و همچنین نشر دهید و همچنین شاگردپروری کنید.

به گزاش شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار تیمی از اساتید و همچنین افراد هیئت علمی دانشگاه کاشان در سخنانی با اشاره به سابقه درخشان تاریخی و همچنین فرهنگی شهرستان کاشان اظهار داشت: سرزمین کاشان آن استعداد را دارد که شخصیت های جهانی مانند غیاث الدین جمشید کاشانی و همچنین ملامحسن فیض کاشانی تربیت کند. آن نعمت بزرگی می باشد که خداوند به تو عطا کرده می باشد و همچنین در مقابل هر نعمتی که خداوند به انسان داده انسان مسئول می باشد؛ لذا در صورتی که کسی متعلق به منطقه فرهنگ و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن باشد وظیفه دارد در مقابل آن نعمت به رشد و همچنین بالندگی خود توجه ویژه داشته باشد.

او در ادامه، سابقه شهرستان کاشان در تربیت حافظان و همچنین شارحان نهج البلاغه را مورد اشاره قرار داد و همچنین گفتن داشت: هیچ احدی در طول تاریخ مانند حضرت علی علیه السلام آن ادعا را مطرح نکرده می باشد که هر چه می خواهید از من بپرسید!وظیفه همه حوزویان و همچنین دانشگاهیان به ویژه تو فرهیختگان کاشان آن می باشد که علوم علوی را خوب بفهمید، آنها را به درستی عمل کنید، آن هم را ترویج و همچنین نشر دهید و همچنین شاگردپروری کنید.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: قسمت و بخش اعظم نهج البلاغه تفسیر قرآن کریم می باشد در واقعیت و حقیقت نهج البلاغه و همچنین صحیفه سجادیه ترجمان قرآن خواهند بود، در همین نهج البلاغه حضرت به شرح کلام قرآن می پردازد که می فرماید تو با مواجهه با مردن و مرگ، مردن و مرگ را می میرانید نه آنکه بمیرید، تو از پوست به در می آیید نه آنکه بپوسید.

او ادامه داد: در صورتی که گفتند «حب الوطن من الایمان» وطن حقیقی مومن آنجایی می باشد که از آن هم آمده می باشد و همچنین آن هم لقاء الله می باشد، بایستی و حتما سعی کنید همواره به آن هم ابدیت پیش رو فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید و همچنین توشه ابدی جهت خود فراهم کنید و همچنین آن از راه انس با قرآن و همچنین نهج البلاغه به دست می آید.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله جوادی آملی: فهم، عمل و همچنین ترویج علوم علوی وظیفه همه حوزویان و همچنین دانشگاهیان می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۶-۱۸ ۱۰:۴۹:۳۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان