آیت‎الله سبحانی: در صورتی که فضایل امام و پیشوا علی(ع) از آن هم بعضی صحابه بود کتاب ها پر می شد

آیت‎الله سبحانی: در صورتی که فضایل امام و پیشوا علی(ع) از آن هم بعضی صحابه بود کتاب ها پر می شد

|آیت‎الله سبحانی: در صورتی که فضایل امام و پیشوا علی(ع) از آن هم بعضی صحابه بود کتاب ها پر می شد از مسیح داراب|

صدای شیعه: حضرت آیتالله سبحانی در سومین درس تفسیر ماه تبریک و مبارک رمضان در مدرسه حجتیه قم، گفتند: ماجرای عجیب ابلاغ آیاتی از سوره برائت جهت شهروندان و مردم شهر که مهمترین آن هم لغو پیمان با مشرکان شامل مسایل مهم تفسیری آن سوره می باشد.

ایشان افزودند: در ابتدا آن ابلاغ به ابوبکر واگذار شد، ولی در ادامه حضرت جبرئیل فرمودند، آن پیام بایستی و حتما از سوی تو و همچنین یا نزدیکترین شخص به تو انجام می شود که آن ماموریت خیلی زیاد مهم در نهایت به حضرت علی(ع) واگذار شد.

حضرت آیت‌الله سبحانی گفتن کردند: در آن بین ادله ای مطرح شده که شامل آنکه جناب ابوبکر مظهر رحم و همچنین مهربانی بود و همچنین به دلیل آن که آن آیات جهت لغو پیمان بود، او همچنین جهت اینکار انتخاب نشده، ولی آن ادله از سوی دانشمندانی زیرا و به درستی که «آلوسی» نیز با توجه به متن آنچه که جبرییل به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) گفت، کاملا مردود و همچنین غیر قابل قبول می باشد؛ زیرا جبرییل به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) گفتن کرد آن کار بایستی و حتما از سوی نزدیک ترین شخص به تو انجام می شود و همچنین قید غیره ای مطرح نشد.

ایشان اظهارکردند: همچنین آن یک مساله خیلی زیاد مهم یعنی لغو پیمان به دلیل عهد شکنی مشرکین بود، بایستی و حتما از سوی شخص اول مملکت انجام می شد و همچنین به همین خاطر به جای ایشان حتما بایستی و حتما شخص دوم مملکت چنین کاری انجام می داد که شخص امام و پیشوا علی(ع) بود.

حضرت آیت‌الله سبحانی با ذکر آن مطلب که فضایلی که جهت امام و پیشوا علی(ع) وجود دارد، در صورتی که جهت هر صحایه غیره ای بود، کتاب ها جهت آن هم پر می شد، گفتن کردند: متاسفانه آن حضرت با آن همه فضایل مورد نامهربانی ها قرار گرفتند و همچنین بسیاری از فضایل ایشان مطرح نشد.

ایشان گفتند: رسول اکرم(ص) در حدیبیه با مشرکان پیمان بست که یکی از موارد آن پیمان آن بود که نباید مشرکان معترض مسلمانان و همچنین افرادی که با آن هم ها پیمان دارند، شوند، ولی مشرکان آن پیمان را شکستند و همچنین خداوند نیز به آنها ۴ ماه زمان داد و همچنین در آن مدت نیز کسی به آنها کاری نداشت.

ایشان اظهارکردند: همین مهلت چهار ماهه و همچنین آزادی کاملی که به آنها دادند، بیانگر آن مطلب می باشد که اسلام دین آزادی و همچنین رأفت می باشد و همچنین آن رأفتی که به مشرکان کردند از همین جمله می باشد.

ایشان گفتن کردند: شارع اصلی خداوند حق قانون گذاری و همچنین تشریع با خداوند می باشد، خداوند چهار ماه به مشرکان مهلت در بحث و داستان برائت داد تا شرک را ترک کنند یا آماده جنگ شوند، آن نشانه رافت اسلامی می باشد.

حضرت آیت الله سبحانی گفتند: بعد از ابلاغ آن آزادی چهار ماهه آن سوال پیش می آید که رسول اکرم(ص) دو ماه از آن چهار ماه در ماه های حرام قرارداشت ولی پاسخ آن هم می باشد که در آن هم زمان بعضی از شخصیت های متنفذ که مجال جنگ می خواستند با پرداخت پول جریان ماه های حرام را تغییر می دادند و همچنین ماه ها را متغیر می کردند و همچنین به همین دلیل معلوم نیست که آن هم سال شمسی چه ماه هایی ماه حرام بوده می باشد.

منبع: حوزه

انتهای پیام

آیت‎الله سبحانی: در صورتی که فضایل امام و پیشوا علی(ع) از آن هم بعضی صحابه بود کتاب ها پر می شد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان