آیت‌الله سبحانی: حضرت خدیجه الگویی کامل جهت زنان می باشد

آیت‌الله سبحانی: حضرت خدیجه الگویی کامل جهت زنان می باشد

|آیت‌الله سبحانی: حضرت خدیجه الگویی کامل جهت زنان می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، جمعه شب در ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب معارفی ماه تبریک و مبارک رمضان که از شبکه دوم سیما پخش شد، با گفتن آن که دهم رمضان مصادف با درگذشت بانوی اسلام حضرت خدیجه(س) می باشد، ابراز داشت: جهت تربیت انسانها بایستی و حتما الگوی مناسبی به او ارائه می شود، چرا که یکی از بهترین راهکارهای اصول تربیتی ارائه الگوهای مثبت و همچنین منفی به اشخاص می باشد.

حضرت آیت‌الله سبحانی تصریح کرد: الگو مسألهای می باشد که در زندگی همه انسانها مطرح می باشد، به روش مثال در صورتی که خیاطی بخواهد کسب و کار خود را به درستی انجام دهد بایستی و حتما الگوی مناسبی در اختیار داشته باشد.

او همچنین عنوان کرد: علما و همچنین متخصصانی که در عرصه مسائل تربیتی فعالیت میکنند بر آن باورند که اشخاص با دیدن انسانهای والا و همچنین انسانهای بد میتوانند از خوبیها پیروی و همچنین از بدیها اجتناب کنند.  

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم گفت: قرآن کریم جهت تربیت بشر در آیات سوره مبارکه تحریم ۴ الگوی زن به انسان معرفی میکند که شامل دو الگوی بد و همچنین دو الگوی خوب میمی شود.

او همچنین ادامه داد: خداوند متعال جهت نشان دادن زنان بد همسران حضرت نوح و همچنین لوط را معرفی میکند. آن دو زن در عین حال که در بستر و همچنین خانواده نبوت بودهاند، مسیر بدی را در پیش گرفتند و همچنین در نهایت نتوانستند از نور نبوت بهره بری و استفاده کنند.

حضرت آیت‌الله سبحانی اظهار داشت: همسران نوح و همچنین لوط با مشرکان رفاقت داشتند و همچنین اسرار منزل و خانه هر دو نبی را در اختیار مشرکان قرار میدادند که سرانجام آن دو زن آتش شد.

او همچنین با اشاره به آن که خداوند متعال در آخرین آیات سوره تحریم دو الگوی زیبا معرفی میکند که مثل آنها در جهان خیلی زیاد کم بوده می باشد، ابراز داشت: همسر فرعون بهترین زندگی را در دربار فرعون داشت و همچنین خدمه بسیاری در اختیارش بود ولی باید توجه داشت هنگامی که حقانیت موسی جهت او آشکار شد، از فرعون دوری جست و همچنین مسیر الهی را برگزید.

آن مرجع تقلید تصریح کرد: آن زن همه زندگی خود را رها میکند تا رضای الهی را به دست آورد، به همین جهت زمانی که خواستند زن فرعون را اعدام کنند، خطاب به پروردگار خود گفت؛ منزل و خانهای جهت من در بهشت بساز و همچنین مرا از فرعون و همچنین کردار او نجات بده.

او همچنین با گفتن آن که دومین الگوی خوب زن در قرآن کریم حضرت مریم می باشد، عنوان کرد: مریم یکی از بهترین الگوها جهت زنان به شمار میآید. او پاکدامنی می باشد که خداوند تبارک و تعالی و همچنین کتب خداوند تبارک و تعالی را تصدیق میکند.

حضرت آیت‌الله سبحانی گفت: حضرت خدیجه(س) نیز یک الگوی مناسب در امت اسلامی می باشد که همین امشب، شب وفات او می باشد. خدیجه در میان قریش سرآمد بود و همچنین با آن هم که عشیره، احترام و همچنین ثروت بسیاری در اختیار داشت ولی باید توجه داشت همه آنها را فدای ایمان خود و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) کرد.

او همچنین با گفتن آن که الگوی والای دیگر جهت زنان جهان، بانوی بزرگوار حضرت زهرای مرضیه(س) می باشد، اظهار داشت: بنابراین آسیه، مریم، حضرت خدیجه و همچنین حضرت زهرا(س) چهار زن نمونه، دو فرد یا شخص از امت قبل و همچنین دو فرد یا شخص هم از امت اسلامی خواهند بود.

استاد برجسته حوزه علمیه با خواندن و قرائت آیه «يا أَيُّهَا الْإِنْسانُ إِنَّکَ کادِحٌ إِلى‌ رَبِّکَ کَدْحاً فَمُلاقِيهِ»، ابراز داشت: بعضی خیال میکنند که انسان هدفی ندارد، در حالی که انسان از دوران کودکی تا آخر عمر خود هدف دارد که سرانجامش خداوند تبارک و تعالی می باشد.

انتهای پیام

آیت‌الله سبحانی: حضرت خدیجه الگویی کامل جهت زنان می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان