هشدار نماینده حضرت آیت الله سیستانی نسبت به تاثیر منفی رفتارهای منحرف بر مذهب اهل بیت علیهم السلام

حجت الاسلام و همچنین المسلمین کربلایی هشدار نماینده حضرت آیت الله سیستانی نسبت به تاثیر منفی رفتارهای منحرف بر مذهب اهل بیت علیهم السلام

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)-نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کربلای معلا در خطبه های نماز جمعه نسبت به رفتارهای منحرف و همچنین بازتاب منفی آن هم روی مذهب اهل بیت علیهم السلام هشدار داد.

به نقل از سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرات نیوز، حجت الاسلام و همچنین المسلمین شیخ عبدالمهدی کربلایی که خطبه های نماز جمعه را در حرم مطهر امام و پیشوا حسین علیه السلام ایراد می کرد، با اشاره به آنکه چهار عنصر اساسی وجود دارد که بایستی و حتما در باره پیروی از اهل بیت علیهم السلام آنها را با هم جمع بست، گفت: آن عناصر، عقیده صحیح، عبادت مشروع و همچنین شعایر مأثور، عمل صالح و همچنین اخلاق فاضله می باشد. هرکس آن چهار مورد را با هم جمع ببندد، صحیح می باشد که بر او شیعه مخلص ائمه علیهم السلام اطلاق می شود ولی باید توجه داشت در صورتی که یکی از آنها را نادیده بگیرد، آن موضوع باعث نقصان در اصل پیروی از اهل بیت علیم السلام می باشد.

کربلایی افزود: ائمه اهل بیت علیهم السلام به مضر و همچنین بد فهم و همچنین اجرای ناصحیح مسائل از سوی شیعیان خود پی می بردند و همچنین آنها را هدایت می کردند. در صورتی که در صورتی که  آنها رها می شدند، خطری جهت حفظ مذهب محسوب می شدند. ایشان همواره خطاب به شیعیان خود در مورد اهمیت توجه به اخلاص در شیعه بودن تذکر می دادند.

او همچنین ادامه داد: ما پیروان اهل بیت علیهم السلام در اغلب جوامع با پیروان دیگر مذاهب و همچنین اقشار متنوع و گوناگون و مختلف جامعه زندگی می کنیم و همچنین اغلب شهروندان و مردم شهر رفتارهای آن پیروان را آینه آداب و همچنین رفتارهای مذهب می دانند لذا هرگونه رفتارهای قبیح بازتاب منفی بر عموم مذهب خواهد داشت.

هشدار نماینده حضرت آیت الله سیستانی نسبت به تاثیر منفی رفتارهای منحرف بر مذهب اهل بیت علیهم السلام در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۲۰ ۱۵:۵۶:۵۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان