حضرت آیت‌الله مکارم‌‌شیرازی مطرح کرد ابراز نگرانی از اجرای سند ۲۰۳۰ در بعضی مراکز آموزشی/ حرکات غیرمسؤولانه در آموزش و همچنین پرورش رصد می شود

حضرت آیت‌الله مکارم‌‌شیرازی مطرح کرد ابراز نگرانی از اجرای سند ۲۰۳۰ در بعضی مراکز آموزشی/ حرکات غیرمسؤولانه در آموزش و همچنین پرورش رصد می شود

|حضرت آیت‌الله مکارم‌‌شیرازی مطرح کرد ابراز نگرانی از اجرای سند ۲۰۳۰ در بعضی مراکز آموزشی/ حرکات غیرمسؤولانه در آموزش و همچنین پرورش رصد می شود از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم‌شیرازی: آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در دیدار با جمعی از مدیران اداره‌کل آموزش و همچنین پرورش استان قم با اشاره به روایتی از امیر مؤمنان(ع) در نهج‌البلاغه اظهار کرد: ایشان به پنج نقطه در مورد برتری علم بر مال اشاره کرده‌اند؛ شامل آنکه علم حافظ انسان و همچنین انسان حافظ مال می باشد.

او همچنین افزود: تمام دارایی ها و همچنین ثروت‌ها در سایه علوم فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصاد حفظ می‌می شود، بنابراین چیزی که پایدار می باشد علم می باشد و همچنین همه چیز بایستی و حتما در سایه علم قرار گیرد، تعلیم و همچنین تعلم از ارزش دوچندانی برخوردار می باشد و همچنین خداوند آن پیمان را از علمای دین گرفته که تعلیم دهند.

آن مرجع تقلید عنوان کرد: در روایتی معروف آمده می باشد که هنگام و زمانی که معلمی به کودکی بسم‌الله الرحمن الرحیم را یاد بدهد و همچنین او تکرار کند، خداوند چهار برات آزادی از دوزخ را جهت معلم و همچنین متعلم و همچنین پدر و همچنین مادر متعلم می‌نویسد و همچنین تو بایستی و حتما خداوند تبارک و تعالی را شکر کنید که در آن مسیر قرار گرفته‌اید.

او همچنین با اشاره به آنکه برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی جهت تعلیم و همچنین تعلم خیلی زیاد اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: ما افتخار می‌کنیم تابع مذهبی هستیم که آن قدر به علم و همچنین عالم اهمیت می‌دهد و همچنین امیدواریم در مسیر مسؤولیت خود موفق باشید.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تأکید کرد: فرزندانی که تحویل تو داده می‌‌می شود امانت می باشد که بایستی و حتما مراقب باشید در آن هم‌ها خیانت صورت نگیرد، زیرا و به درستی که امانات انسانی از امانت‌های اقتصادی و مالی اهمیت بیشتری دارد؛ سرمایه‌های اصلی جامعه انسان‌ها خواهند بود و همچنین منابع زیرزمینی در درجات بعدی قرار دارد.

او همچنین عنوان کرد: بحث بعدی تعهد اخلاقی و همچنین دینی می باشد که در صورتی که آن مورد نباشد قوه انسانی هم کارایی ندارد، بنابراین بایستی و حتما علم و همچنین ایمان در کنار هم پرورش پیدا کنند و همچنین در صورتی که غیر آن باشد کار خراب می‌می شود، مسأله بعدی آن هم می باشد که ما در زمان زندگی می‌کنیم که وسایل انحراف از هر زمانی اکثرا و بیشتر می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه فضای مجازی به ابزاری جهت فساد تغییر پیدا کردن شده می باشد، خاطرنشان کرد: به همین مقدار و اندازه و میزان بایستی و حتما ابزار تهذیب اخلاق و همچنین پاکی نفس هم اکثرا و بیشتر می شود؛ ما معتقدیم جهت پیشرفت مسائل آموزش و همچنین پرورش یک مثلثی هست که بایستی و حتما اصلاح می شود و همچنین آن هم برنامه جذاب و جالب و خوب، کتاب و همچنین معلم می باشد.

آن مرجع تقلید تصریح کرد: در آموزش و همچنین پرورش هنوز هم گاهی اشخاص نفوذی پیدا می‌‌شوند، البته جامعه معلمان جامعه‌ای مورد احترام خواهند بود ولی به ما خبر می‌‌رسد که در بعضی مراکز سند ۲۰۳۰ در حال اجراست که به روش کلی مبانی دینی و همچنین مذهبی را در بین فرزندان ما خراب می‌کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: بایستی و حتما مراقب برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین کتاب‌ها باشیم و همچنین حرکات غیرمسؤولانه را رصد کنیم، بنابراین عمل تو عبادت می باشد و همچنین مسؤولیت تو هم سنگین می باشد چراکه دائما در کنار کوه‌های بلند دره‌های عمیق وجود دارد.

او همچنین با اشاره به آنکه پیشرفت علمی دانش‌آموزان قمی در کنکور نیز باعث خشنودی می باشد، متذکر شد: آن مسأله موجب می‌می شود شهرستان قم که شهری مذهبی می باشد در بین دیگر شهرهای کشور جایگاه خود را از نظر علمی در مدارس نیز نشان بدهد.

انتهای پیام

حضرت آیت‌الله مکارم‌‌شیرازی مطرح کرد ابراز نگرانی از اجرای سند ۲۰۳۰ در بعضی مراکز آموزشی/ حرکات غیرمسؤولانه در آموزش و همچنین پرورش رصد می شود در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان