آیت الله نوری همدانی: داشتن شرایط مناسب اقتصادی در گرو بهره برداری عاقلانه و همچنین عادلانه می باشد

%name آیت الله نوری همدانی: داشتن شرایط مناسب اقتصادی در گرو بهره برداری عاقلانه و همچنین عادلانه می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تاکید بر آنکه شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما از رفاه و همچنین شرایط یکنواخت زندگی برخوردار باشند، گفت: در صورتی که در جامعه بهره برداری مناسب، عاقلانه و همچنین عادلانه صورت گیرد شاهد یک شرایط مناسب اقتصادی در کشور خواهیم بود.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مدیران مازندران در ساری با گفتن آنکه خداوند انسان را موجودی مسئول آفریده می باشد، گفت: خداوند متعال وسایل هدایت را فراهم کرده تا انسان ها در راستای صراط مستقیم گام بردارند و همچنین به کمال برسند.

او به مسئولیت انسان اشاره کرد و همچنین با گفتن آن که نخستین مسئولیت انسان مسئولیت فردی یا شخصی می باشد، افزود: انسان ها خام به آن دنیا پا نهاده اند و همچنین بایستی و حتما در آن دنیا ساخته شوند.

آیت الله نوری همدانی با گفتن آن که نقطه اول آن جهان را خودسازی دانست و همچنین گفت: هر انسانی وظیفه دارد در راه خودسازی گام بردارد و همچنین به مسؤولیت خود توجه کند.

آن مرجع تقلید، شرط اثرگذاری مثبت در جامعه را خودسازی دانست و همچنین تصریح کرد: بایستی و حتما بر اساس اصول خود را بسازیم که در آن راستا نظر و همچنین ایمان به حقایق خلقت، اخلاق، روحیات و همچنین ملکات و همچنین همچنین عمل و همچنین تقوا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و همچنین بایستی و حتما بر اساس آن سه اصل خود را در آن عالم بسازیم.

او، دومین مسئولیت انسان را مسئولیت فرهنگی و اجتماعی دانست و همچنین با مهم ارزیابی کردن آن مسئولیت، گفت: انسان یک موجود فرهنگی و اجتماعی می باشد و همچنین بایستی و حتما به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود در جامعه توجه ویژه ای داشته باشد.

آیت الله نوری همدانی با تأکید بر آنکه هر کس به مقدار و اندازه اقتدار و قدرت، فهم، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین امکانات خود بایستی و حتما در جهت مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود گام بردارد، افزود: نباید در یک جامعه شاهد یک انسان فقیر و همچنین یک فرد متنعم و همچنین یا ظالم و همچنین مظلوم باشیم.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه بایستی و حتما شهروندان و مردم شهر از شرایط یکنواخت و همچنین از رفاه زندگی برخوردار باشند، گفت: بایستی و حتما جهت تحقق آن امر یک برنامه جذاب و جالب و خوب جامع و همچنین جالبی در جامعه حاکم می شود.

او با گفتن آنکه مسئولان بایستی و حتما به سه موضوع امنیت، عدالت و همچنین فراوانی نعمت توجه ویژه ای داشته باشند، تصریح کرد: در صورتی که در جامعه واقعاً یک بهره برداری مناسب، عاقلانه و همچنین عادلانه صورت گیرد شاهد یک شرایط مناسب اقتصادی در کشور خواهیم بود.

آیت الله نوری همدانی در ادامه سخنان خود مسئولیت شغلی را سومین مسئولیت انسان دانست و همچنین با گفتن آن که هر کس در هر شغلی که هست شامل یک مسئولیت می باشد، گفت: بایستی و حتما در هر شغلی که هستیم آن هم کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل را احساس کنیم.

او با اشاره به آنکه در آن انقلاب اسلامی منظور آن نبود که یک عده ای بروند و همچنین عده ای دیگر جایگزین آنها شوند، افزود: بایستی و حتما زیر ساخت ها در آن کشور عوض می شود زیرا و به درستی که در قبل انسان هایی بودند که زیر سلطه و همچنین سیطره استبداد و همچنین استکبار قرار داشتند.

آن مرجع تقلید با گفتن آن که انقلاب اسلامی یک تحول عظیمی در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، روحی و همچنین جسمی جامعه ساخته یا ایجاد کرد، گفت: امروز کسی که به یک اداره قدم می گذارد چهره های متعهد، انقلابی و همچنین متناسب با موازین انقلاب را می بیند.

او در ادامه سخنان خود مسئولیت اداری را یکی از دیگر مسئولیت های مورد توجه در جامعه عنوان کرد و همچنین افزود: میز و همچنین تشکیلات اداری نباید مدیران را مغرور کند بلکه بایستی و حتما تواضع، اخلاق کریمانه و همچنین مهربانانه در برخورد با شهروندان و مردم شهر در ادارات رعایت می شود.

آیت الله نوری همدانی با تأکید براین که بایستی و حتما با چهره ای گشاده با شهروندان و مردم شهر برخورد می شود، خاطرنشان کرد: در صورتی که هم مشکل و همچنین گرفتاری شهروندان و مردم شهر را نمی قدرت رفع کرد بایستی و حتما با اخلاق، رفتار صحیح، مهربانانه و همچنین گشاده رویی با آنها رفتار می شود.

او در پایان سخنان خود با مهم ارزیابی کردن برقراری عدالت در جامعه افزود: عدالت کلمه کوچکی نیست، بلکه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و همچنین خداوند متعال در همه مسائل حقوقی را معین کرده می باشد./حوزه

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله نوری همدانی: داشتن شرایط مناسب اقتصادی در گرو بهره برداری عاقلانه و همچنین عادلانه می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۱۴ ۱۱:۲۳:۳۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان