آیت الله مکارم شیرازی: ایمان متزلزل و همچنین وابستگی ها سبب عقب ماندگی می باشد

مکارم شیرازی copy آیت الله مکارم شیرازی: ایمان متزلزل و همچنین وابستگی ها سبب عقب ماندگی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با گفتن آنکه نمایش کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی آثار و همچنین برکات بسیاری دارد گفتند: در آن کنگره تلاش گسترده ای در خصوص علوم اسلام شده می باشد، البته آن کنگره تنها به علوم اسلامی نپرداخته می باشد بلکه دیگر علوم را نیز مورد توجه قرار داده می باشد.

به به گفته شفقنا،‌ آن مرجع تقلید در سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری آن کنگره که در مجتمع دارالولایه برگزار شد ضمن تبریک اعیاد و همچنین ایام شعبانیه اظهار کرد: در مورد پیشرفت‌ علوم اسلام بحث‌های خیلی زیاد بسیاری توسط دانشمندان داخلی و همچنین اروپایی انجام شده می باشد و همچنین بسیاری از اندیشمندان اروپایی هنوز هم پیشرفت سریع علوم اسلامی را یک معما می‌دانند.

او با اشاره به پیشرفت‌های اسلام در باره‌های علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، اخلاقی و همچنین تمدنی افزود: براساس یک روایت، عامل پیشرفت اسلام زندگانی ساده و همچنین یقین و همچنین باور قطعی به مبانی اسلامی می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: مسلمانان در قبل ایمان خیلی زیاد قوی داشتند و همچنین به عنوان مثال زمانی که وارد میدان جنگ و همچنین جهاد می‌شدند، خوشحال بودند چراکه می‌‌دانستند پیروزی در جنگ و همچنین یا شهید شدن هر دو موجب افتخار می باشد.

او گفتن کرد: بدون تردید افرادی که اختلاس‌ می‌‌کنند نظر ضعیف و همچنین متزلزلی دارند و همچنین ممکن نیست که یک شخص معتقد اختلاس و همچنین دزدی کند.

آن مرجع تقلید با اشاره به عوامل عقب‌ ماندگی اسلام در سال شمسی‌های اخیر گفت: ایمان متزلزل و همچنین وابستگی‌‌های بسیاری موجب عقب ماندگی شده می باشد که البته امیدوارم در سایه انقلاب اسلامی بتوانیم وابستگی‌ها را از بین ببریم، زندگی‌ها را ساده کنیم و همچنین نظر و همچنین یقین ما به‌گونه‌ای باشند که در راه اسلام جانفشانی کنیم.

او با گفتن آنکه مهم‌ترین معجزه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) قرآن کریم می باشد تصریح کرد: بسیاری از دانمشندان علوم دینی و همچنین مورخین، معجزات خیلی زیاد بسیاری را جهت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) قائل خواهند بود ولی باید توجه داشت به تا حال به معجزه علم پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) توجه‌ بسیاری نشده می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی گفتن داشت: اسلام و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص)‌از جایی برخواستند که بی‌سوادی، جهالت و همچنین خرافات در آن هم‌جا حاکم بود و همچنین انقلاب علمی که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) ساخته یا ایجاد کردند، معجزه‌‌ای پهناور و بزرگ بود چراکه درخشیدن خورشید علم در آن هم محیط تاریک با اسباب عادی ممکن نیست؛ همچنین بعد از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) نیز آن علوم به حضرت علی (ع) منتقل شد بنابر آن جای تعجب ندارند که شیعیان پیشگامان علوم اسلامی خواهند بود.

او با اشاره به نمایش کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی گفت: به تا حال اقدامات زیاد و همچنین ارزشمندی توسط علما انجام شده می باشد، ولی باید توجه داشت همچنان حق آن مطلب به درستی ادا نشده می باشد و همچنین به تا حال سرویس ها و خدمات عظیم علمای اهل بیت به علوم اسلامی تجیمع و همچنین مشخص نشده می باشد و همچنین به همین دلیل اراده و تصمیم راسخ گرفتیم تا کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلام را برگزار کنیم.

آن استاد حوزه با گفتن آنکه نمایش کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی آثار و همچنین برکات بسیاری دارد تصریح کرد: در آن کنگره یک تلاش گسترده در خصوص علوم اسلام شده می باشد، البته آن کنگره تنها به علوم اسلامی نپرداخته می باشد بلکه دیگر علوم را نیز مورد توجه قرار داده می باشد

او با گفتن آنکه اشخاص بسیاری درگیر استخراج منابع و همچنین دسته بندی و همچنین عرضه آن هم بودند گفت: کتاب‌های کنگره به سادگی تهیه نشده می باشد بلکه حدود ۴۰۰ فرد یا شخص قریب به ۲ سال شمسی زحمت کشیدند تا آن مقالات و همچنین کتاب‌ها تدوین و همچنین تجمیع می شود.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر ضرورت و همچنین اهمیت اطلاع‌رسانی گسترده در خصوص کنگره گفتن داشت: نمایش کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی شامل برکات انقلاب اسلامی می باشد که تمامی رسانه‌ها بایستی و حتما جهت بازتاب، انعکاس و همچنین رساندن پیام آن هم به جهان تلاش کنند.

او در پایان با اشاره به اهمیت نمایش کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر در زمانی زندگی می‌کنیم که می‌توانیم مکتب اهل بیت(ع) را بازگو کنیم و همچنین بایستی و حتما از آن فرصت و همچنین ظرفیت به بهترین شکل ممکن بهره بری و استفاده کنیم.

گفتنی می باشد در پایان آن جلسه نیز از پوستر کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی رونمایی شد و همچنین شرکت کنندگان در جلسه در شروع بکار کمپین #ما_در_گسترش_علوم_نقش_داریم نیز شرکت نموده و همچنین با پوستر آن کمپین عکس گرفتند.

آیت الله مکارم شیرازی: ایمان متزلزل و همچنین وابستگی ها سبب عقب ماندگی می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۲۳ ۱۶:۴۹:۵۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان