آیت الله جوادی آملی: تخلف و همچنین اختلاف، شهروندان و مردم شهر را از دین جدا می کند

%name آیت الله جوادی آملی: تخلف و همچنین اختلاف، شهروندان و مردم شهر را از دین جدا می کند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی معتقد می باشد: تخلف و همچنین اختلاف دو غده بدخیمی بود که در زما رضاخان، شهروندان و مردم شهر را از دین جدا کرده بود و همچنین به همین دلیل برابر کارهای او با آن همه دشمنی علیه دین و همچنین روحانیت سکوت کردند بنابراین بایستی و حتما با هوشیاری از آن دو غده بدخیم خود را دور نگه داریم تا به آن هم تجربه تاریخی تلخ دچار نشویم.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار جمعی از نمایندگان طلاب، بعضی از اعضاء مجمع عالی جامعه مدرسین و همچنین تنی چند از افراد بسیج اساتید و همچنین نخبگان حوزه علمیه قم با اشاره به آیات نورانی قرآن کریم، اظهار داشت: هنگام و زمانی که قرآن کریم موضوع حفظ نظام اسلامی را مورد اشاره قرار می دهد می فرماید مراقب باشید دشمنان تو و همچنین در راس آنها صهیونیسم هر روز دشمنی و همچنین خصومتشان با تو اکثرا و بیشتر می می شود، اینها هر روز در حال نقشه کشیدن خواهند بود؛ «و همچنینَ لا تَزالُ تَطَّلِعُ عَلى‌ خائِنَهٍ مِنْهُمْ»، اینها تنها با شخص پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) دشمنی نداشتند بلکه دشمنی اینها با اصل اسلام بود و همچنین اکنون نیز با اصل دین مخالفند. آن نقطه بایستی و حتما جهت ما اصل باشد.

او ادامه داد: در اکثرا و بیشتر سور مدنی از «نفاق» ذکری به میان آمده می باشد؛ منافقان تقریبا یک سوم شهروندان و مردم شهر مدینه را تشکیل می دادند و همچنین در زمان حیات رسول گرامی اسلام به هر کارشکنی و همچنین توطئه ای شامل ترور و همچنین دیگر مسائل دست زدند، ولی باید توجه داشت یک گفتن نورانی حضرت امیر(ع) در نهج البلاغه دارند که می فرمایند بعد از وفات پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) دیگر هیچ اثری از آن نفاق و همچنین منافقین نبود، از طرفی امکان نداشت همه آنها دفعتا مرده باشند یا دست از نفاق خود برداشته باشند، در پس نتیجه آن می شود که همه آنها با سقیفه کنار آمده بودند.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: چرا شهروندان و مردم شهر در زمان رضاخان در مقابل آن هم همه دشمنی که او با دین و همچنین روحانیت کرد سکوت کردند؟! دلیل آن هم آن بود که شهروندان و مردم شهر در آن هم مقطع تاریخی گذار از قاجاریه به پهلوی، «تخلف» و همچنین «اختلاف» دیدند و همچنین آن دو غده بدخیم شهروندان و مردم شهر را از دین جدا کرده بود.

او تاکید کرد: در صورتی که شهروندان و مردم شهر با رهبر نباشند رهبر ولو علی بن ابی طالب(ع) باشد شکست قطعی می باشد، لذا بایستی و حتما با هوشیاری از آن دو غده بدخیم «تخلف» و همچنین «اختلاف» خود را دور نگه داریم تا به آن هم تجربه تاریخی تلخ دچار نشویم که امیدواریم به برکت وجود سرمایه های فراوانی همچون خون پاک شهدا و همچنین تلاش علما آن نظام اسلامی از هر گزندی محفوظ باشد و همچنین به دست صاحب اصلی اش برسد.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آیت الله جوادی آملی: تخلف و همچنین اختلاف، شهروندان و مردم شهر را از دین جدا می کند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۱۵ ۱۰:۳۸:۲۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان