آیت الله جوادی آملی: آشنایی با زبان خداوند تبارک و تعالی جز با بهره مندی از قرآن و همچنین اهل بیت ممکن نیست

%name آیت الله جوادی آملی: آشنایی با زبان خداوند تبارک و تعالی جز با بهره مندی از قرآن و همچنین اهل بیت ممکن نیست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: بایستی و حتما بدانیم که در صورتی که بخواهیم، به ما خواهند داد، تنها کافی می باشد کسی با زبان خداوند تبارک و تعالی آشنا باشد، آنگاه می تواند با خداوند تبارک و تعالی حرف بزند و همچنین از او بخواهد، که آن جز با بهره مندی از قرآن کریم و همچنین اهل بیت علیهم السلام ممکن نیست.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار اساتید موسسه آموزش عالی اسراء و همچنین مدارس علمیه تحت اشراف، با بزرگداشت هفته معلم و همچنین تقدیر از اساتید حاضر در جلسه گفتن داشت: قرآن کریم همزبان فطرت و همچنین هستی انسان می باشد لذا جهت جان ما آشناست، ما در صورتی که مهمان ناخوانده به درون دل خود دعوت نکنیم، فهم ما از قرآن دشوار نخواهد بود، ولی باید توجه داشت مشکل آن می باشد که مهمانان ناخوانده ای که با صاحبخانه مطابق و یکدست نیستند به درون خود دعوت می کنیم.

او ادامه داد: خداوند در قرآن فرمود من انسان را مانند لوح نانوشته خلق نکردم، بلکه من انسان را با سرمایه خلق کردم لذا مهمانی به درون خود دعوت کنید که با آن سرمایه و همچنین صاحبخانه مطابق و یکدست باشد.

آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: در صورتی که آن مشکل درونی خود را حل کنیم، باره شکوفایی آن هم فطرت الهی در ما فراهم خواهد شد و همچنین آن مقدور می باشد که حضرت رسول و همچنین کلام الهی جهت ما،  مسیری باز و همچنین بی مانع جهت رسیدن به سعادت باشند.

او تصریح کرد: بایستی و حتما بدانیم که در صورتی که بخواهیم، به ما خواهند داد، تنها کافی می باشد کسی با زبان خداوند تبارک و تعالی آشنا باشد، آنگاه می تواند با خداوند تبارک و تعالی حرف بزند و همچنین از او بخواهد، که آن جز با بهره مندی از قرآن کریم و همچنین اهل بیت علیهم السلام ممکن نیست.

آن مرجع تقلید در پایان، ضمن دعای خیر جهت اساتید حاضر در جلسه اذعان داشت: خداوند تبارک و تعالی را شاکر باشید که در محضر قرآن کریم هستید که امیدواریم آن متکلم با تو اساتید، تکلم خاص داشته باشد و همچنین تو را سفیران ویژه خود قرار بدهد.

آیت الله جوادی آملی: آشنایی با زبان خداوند تبارک و تعالی جز با بهره مندی از قرآن و همچنین اهل بیت ممکن نیست در تاریخ ۲۰۱۸-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۸:۵۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان