چگونه سالی ۳۵۶ روز عید داشته باشیم؟پاسخ حضرت آیت الله جوادی آملی

آیت الله جوادی آملی چگونه سالی ۳۵۶ روز عید داشته باشیم؟پاسخ حضرت آیت الله جوادی آملی

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی گفتاری در مورد توصیه دین جهت عید قرار گرفتن همۀ ایام سال شمسی گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن گفتار مطرح شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به حدیثی از حضرت امیرالمومنین علیه السلام در مورد ارتباط عدم ارتکاب گناه با نشاط حاصل از عید گفتن داشتند: وجود تبریک و مبارک امیرالمؤمنین(علیه السلام) فرمودند: «کُلُّ یَو همچنینْمٍ لاَ یُعْصَی اللَّهُ فِیهِ فَهُو همچنینَ عِیدٌ» هر روز که معصیت خداوند تبارک و تعالی نشود آن هم روز عید می باشد. بنابراین ما هر روز می‌توانیم عید داشته باشیم هر روز می‌توانیم جزء ضیوف‌الرحمان باشیم یا جزء میزبانان خداوند تبارک و تعالی باشیم که جمع هر دو نیز ممکن می باشد. انسانی که در آن حال باشد هرگز خسته نمی‌می شود. چرا ما در روز عید خوشحالیم و همچنین نشاطی نصیب ما می‌می شود؟ آن هم حال را انسان در هر روز می‌تواند داشته باشد در صورتی که در هر روز انسان بتواند عید داشته باشد یعنی سالی ۳۶۵ نوروز داشته باشد خسته نمی‌می شود زیرا و به درستی که هر لحظه جدید و تو و تازه می باشد چرا که کسی خسته می می شود که ساکن می باشد. می‌گویند آب هنگام و زمانی که جریان ندارد بو می‌گیرد ولی باید توجه داشت آن هم‌که ثابت می باشد هر لحظه در نشاط می باشد. چرا بهشتی‌ها خسته نمی‌شوند؟واگر میلیون‌ها سال شمسی بمانند احساس خستگی نمی‌کنند؟ جهت آنکه انسان در بهشت ثابت می باشد نه ساکن. انسان می‌تواند در دنیا به مقام ثبات برسد. در صورتی که گفته شد ﴿أَلاَ بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ﴾ طمأنینه همین می باشد.

فردی یا شخصی آمد حضور تبریک و مبارک پیغمبر(صلّی الله علیه و همچنین آله و همچنین سلّم) عرض کرد که ما نمی‌دانیم بِرّ چیست اثم چیست،چه چیزی گناه می باشد چه چیزی نیکی می باشد؟ ـ آنکه در روایت می باشد همین دو عنوان بِرّ و همچنین اثم می باشد ـ وجود تبریک و مبارک پیغمبر(صلّی الله علیه و همچنین آله و همچنین سلّم) فرمود: «البرّ ما اطمأنّت به الصدر و همچنین الإثم ما تردّد فی الصدر و همچنین جال فی القلب و همچنین إن افتاک الناس و همچنین افتوک»ببین قلبت چه می‌گوید؟ در صورتی که قلبت ناآرام بود آن را نپذیرفت بدان آن اثم و همچنین گناه می باشد. خب آن مقام جهت انسان هست آن جهت کسی می باشد که یا مهمان خداوند تبارک و تعالی باشد یا میزبان او؛ در صورتی که مهمان خداوند تبارک و تعالی بود یا میزبان خدادر حرم دلِ او آن اوهام و همچنین خیالات راه ندارد هنگام و زمانی که اوهام و همچنین خیالات راه نداشت قلب آرام می‌گیرد می‌‌می شود ثابت نه ساکن، هنگام و زمانی که ثابت شد، آرام شد صاحب نفس مطمئنّه می‌می شود لذا وجود تبریک و مبارک حضرت امیر(سلام الله علیه) فرمود: هر روزی که انسان گناه نکند جهت او عید می باشد زیرا و به درستی که «عاد إلی مبدئه» رجوع کرده، در صورتی که گناهی در آن هم روز نباشد انسان آرام می باشد. ما هر وقت احساس ناامنی کردیم احساس خستگی کردیم معلوم می‌می شود یک‌جا مشکل داریم بایستی و حتما آن هم را حل کنیم.

چگونه سالی ۳۵۶ روز عید داشته باشیم؟پاسخ حضرت آیت الله جوادی آملی در تاریخ ۲۰۱۸-۰۳-۲۲ ۰۲:۱۱:۲۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان