قهرمان عرصه صبر و همچنین شهامت؛ نوشتار حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت وفات حضرت زینب

safi azadari 201 قهرمان عرصه صبر و همچنین شهامت؛ نوشتار حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت وفات حضرت زینب

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در نوشتاری بمناسبت وفات حضرت زینب کبری (س) که در کانال تلگرام دفتر ایشان قرار گرفته، آورده می باشد:

زینب، آری زینب، یک اسم از چهار حرف، ولی باید توجه داشت همه فضایل انسانیت و همچنین همه ارزش هایی که خداوند تبارک و تعالی در سوره احزاب آیه ۳۵ جهت مرد و همچنین زن شمرده می باشد.

الگوی ایمان و همچنین علم و همچنین معرفت، اسوه صبر و همچنین صداقت و همچنین استقامت، نمونه شجاعت، و همچنین بانویی که در بلاغت و همچنین فصاحت زبان پدر را در دهان داشت، و همچنین همه مکارم اخلاق مادر در وجودش جمع بود و همچنین نه تنها و فقط زنان مسلمان؛ بلکه امّت اسلام از زن و همچنین مرد به چنین بانویی افتخار دارد.

سیره او، حجاب و همچنین عصمت و همچنین عفّت او، عبادت او و همچنین عظمت و همچنین بزرگی و همچنین فخامت او همه افتخارانگیز می باشد؛ معالی مقامات و همچنین مواضع او و همچنین حمایت از دین و همچنین نفی حکومت مستکبران تاریخ که سران استکبار زمان را چنان منکوب و همچنین محکوم کرد که تا ابد، بنی امیه در زباله دان‌های تاریخ منفور جهان شد.

الحق او از اسلام، از مجد و همچنین مفاخر بنی هاشم، از شخصیت جدّ بزرگوارش رسول الله صلّی الله علیه و همچنین آله و همچنین از قرآن مجید پاسداری کرد و همچنین اسلام و همچنین قرآن و همچنین دین توحید همه مدیون او خواهند بود. تصور آنکه در صورتی که او نبود تاریخ چگونه ورق می خورد خیلی زیاد وحشت انگیز می باشد.

در دنیای کنونی، مردان و همچنین بانوان، همه به فراگرفتن درس در مکتب پهناور و بزرگ حضرت زینب کبری علیهاالسّلام، آن بانوی عظیم الشأن و همچنین مواضع هیبت انگیز و همچنین دفاع شجاعانه او از اسلام و همچنین قرآن، و همچنین ابطال باطل و همچنین ظلم و همچنین الحاد و همچنین استبداد و همچنین استضعاف، و همچنین احقاق حق و همچنین پیام های حیات و همچنین سیره آن هم حضرت نیازمندند.

امید می باشد که امروز، زنان مسلمان، الگوی زندگی خود را آن هم حضرت قرار دهند و همچنین در تمام وظایف دینی و همچنین شرعی خود از آن هم بانوی پهناور و بزرگ اسلام درس گرفته و همچنین به ‌چنین اسوه ای به جهانیان افتخار کنند و همچنین نام و همچنین یاد و همچنین پیام های ولایی و همچنین معنوی حضرت زینب علیهاالسّلام را دائما زنده نگهدارند، و همچنین در پایان چند بیتی را به محضر آن هم حضرت تقدیم می دارم:

آفتاب آسمان مجد و همچنین رحمت زینب می باشد
حامی توحید و همچنین قرآن و همچنین ولایت زینب می باشد

درّ دریای ثواب و فضیلت، عنصر شرم و همچنین عفاف
#قهرمان_عرصه_صبر_و_شهامت زینب می باشد

در دمشق و همچنین کوفه با آن هم خطبه های آتشین
آن هم که سوزانید بنیاد شقاوت زینب می باشد

آن هم که زد بر ریشه بیداد و همچنین طغیان یزید
و همچنین آن هم که احیا کرد آیین عدالت زینب می باشد

معدن ایمان و همچنین اراده و تصمیم راسخ و همچنین ثبات و همچنین اقتدار
مشعل انوار تابان هدایت زینب می باشد

در قیام کربلا گردید همکار حسین
در ره شام بلا، کوه جلالت زینب می باشد

و همچنین آن هم که در امواج دریای خروشان بلا
امتحان‌ها داد با عزم و همچنین شجاعت زینب می باشد

همچو باب و همچنین مام و همچنین جدّ خویش در روز جزا
آن هم که دارد از خداوند تبارک و تعالی اذن شفاعت زینب می باشد

قهرمان عرصه صبر و همچنین شهامت؛ نوشتار حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت وفات حضرت زینب در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۰۲ ۱۴:۵۶:۱۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان