حضرت آیت الله مکارم شیرازی: نظام اسلامی جهت بقا نیازمند نسلی معتقد و همچنین انقلابی می باشد

مکارم حضرت آیت الله مکارم شیرازی: نظام اسلامی جهت بقا نیازمند نسلی معتقد و همچنین انقلابی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تاکید کرد: ما بایستی و حتما بتوانیم فضایی امن، با محتوایی پاک و همچنین امکانات مناسب در اختیار کاربران قرار دهیم تا دست کم از آن سه آسیب جدی رها شویم.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید امروز در دیدار وزیر آموزش و همچنین پرورش با اشاره به منزل و خانه، مدرسه و همچنین جامعه به عنوان اضلاع تشکیل دهنده شخصیت انسان اظهار داشت: در آن میان، مدرسه به دلیل برنامه جذاب و جالب و خوب ای بودن و همچنین نقش عمیقی که در شکل گیری شخصیت دانش آموزان دارد، بیش از دو ضلع دیگر می تواند منشاء آثار باشد.

او تصریح کرد: تاثیری که مدرسه بر روی دانش آموزان دارد به مراتب اکثرا و بیشتر از تاثیری می باشد که دانشگاه بر روی دانشجویان می گذارد، چراکه دانش آموزان در سنی خواهند بود که بهتر نقش می گیرند و همچنین اثرپذیری بیشتری نسبت به دیگر سنین دارند.

آیت الله مکارم شیرازی به نقل خاطره ای از دوران کودکی خود در آن باره اشاره کرد و همچنین گفت: من از خانواده ای غیر روحانی هستم ولی آنچه باعث شد من به آن سمت گرایش پیدا کنم بر می گردد به معلم دوران کودکی ام که در زمان رضا خان به ما درس فیزیک می داد ، او همچنین همچنین و علاوه بر آنکه کم از درس خود نمی گذاشت در پایان هر جلسه رساله مرحوم آسید ابوالحسن اصفهانی را می آورد و همچنین نکاتی ارائه می کرد، همین کار معلم من، باعث شد که من در آن مسیر حرکت کنم.

او، برنامه جذاب و جالب و خوب، کتاب درسی و همچنین معلم را سه اصل مهم در تعلیم و همچنین تربیت دانست و همچنین ادامه داد: آن سه اصل مهم بایستی و حتما دست به دست هم بدهند تا یک تعلیم و همچنین تربیت درست شکل بگیرد. در صورتی که برنامه جذاب و جالب و خوب خوب باشد، کتاب با موضوعات خوب تدوین شده باشد و همچنین معلم هم به رسالت خود به خوبی عمل کند پس نتیجه آن می شود که خیلی زیاد مطلوبی حاصل می می شود و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات حل می می شود.

آن مرجع تقلید خاطرنشان کرد: حال در صورتی که کتاب خوب نباشد، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مناسب نبوده و همچنین معلم آموزش های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را ندیده باشد، نمی قدرت انتظار داشت که معظلات و مسائل و مشکلات جامعه برطرف شد، بنابراین آموزش و همچنین پرورش بایستی و حتما نسبت به آن سه موضوع حساسیت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را داشته باشد و همچنین نسبت به تقویت آن هم گام های مهمی بردارد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به نقل از وزیر آموزش و همچنین پرورش ابراز داشت: وزارت خانه بایستی و حتما یک مقدار نسبت به بحث اطلاع رسانی همت بیشتری داشته باشد و همچنین از مقوله اطلاع رسانی حمایت کند، با آنکه من خبرهای جدید را رصد می کنم، ولی باید توجه داشت مطالبی که ارائه شد را جدید و تو و تازه شنیده ام.

او بر تربیت دانش آموزان متناسب با نیازهای جامعه تاکید و همچنین عنوان کرد: کارخانه ای را فرض کنید، محصول خوبی تولید می کند ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که وارد بازار می می شود، مشتری ندارد ، همین موضوع در تربیت دانش آموزان و همچنین دانشجویان صدق می کند، در صورتی که بدون برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین نیازهای جامعه نسل علمی را پرورش دهیم زمانی که وارد جامعه می شوند با رکود بازارهای کاری مواجه شده و همچنین تحصیلات آنان بی ثمر خواهد بود، ولی باید توجه داشت در صورتی که با برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین متناسب با نیازهای جامعه حرکت کنیم کارخانه ای با محصولات پرمشتری خواهیم داشت.

آن استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: تجربه نشان داده می باشد که ایرانی ها استعداد خوبی دارند، آن فرصت امروز در دست آموزش و همچنین پرورش می باشد که در رشته های متنوع و گوناگون و مختلف علوم و همچنین معارف قرآن ، نهج البلاغه، صحیفه، احکام و همچنین مبانی اسلامی نسل جوون و همچنین نوجوان را تربیت کند ، شاید تفاوت هایی در میان استان ها وجود داشته باشد ولی در کل ایرانی ها استعداد عالی دارند.

او با اشاره به رونمایی از کتب کنگره نقش شیعه در پیداش و همچنین گسترش علوم اسلامی تصریح کرد: آن کنگره قرار می باشد اردیبهشت ماه با رونمایی از ۴۰ اثر از دانشمندان جهان اسلام برگزار می شود، جذاب و جالب می باشد بدانید که بسیاری از آن دانشمندان ایرانی خواهند بود.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین به مساله فضای مجازی اشاره کرد و همچنین گفتن داشت: در گزارشی که در خصوص فضای مجازی ارائه شد، نسبتا کمی امیدوارم شدم، ولی باید توجه داشت قبلا هم گفته ام فضای مجازی هم فرصت و همچنین هم تهدید می باشد.

او آسیبهای فضای مجازی را یادآور شد و همچنین گفت: یکی هنگام و زمانی که از آن هم بهره بری و استفاده می کنیم برده آنها هستیم، می توانند در مسائل داخلی و همچنین سیاسی ما خراب کاری کنند مانند آشوب های قبل و همچنین مساله بدآموزی هایی که در آن بستر فراهم می باشد.

آن مرجع تقلید بر خودکفایی در عرصه فضای مجازی و همچنین شبکه های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و همچنین ابراز داشت: ما بایستی و حتما بتوانیم فضایی امن، با محتوایی پاک و همچنین امکانات مناسب در اختیار کاربران قرار دهیم تا دست کم از آن سه آسیب جدی رها شویم. هنگام و زمانی که اینترنت ارزان و همچنین پهنای باند مناسب را در اختیار کاربران قرار دهیم خوب طبیعی می باشد که بسیاری از اشخاص از بستر های اروپایی جدا شده و همچنین به فضای مجازی بومی رفت و آمد و مراجعه می کنند و همچنین هیچ احتیاجی هم به فیلتر شکن نخواهیم داشت، چرا که لفظ فیلتر شکن خودش حساسیت بر انگیز می باشد.

او با گفتن آنکه امروز جمهوری اسلامی ایران حرف اول و همچنین آخر را در منطقه می زند، تاکید کرد: بایستی و حتما جمعیت را ساخت، آموزش و همچنین پرورش بایستی و حتما در آن عرصه گام بردارد، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کند، کتاب تالیف کند تا نسل امروز ، نسلی معتقد به انقلاب، نظام، اسلام و همچنین دین باشد.

آیت الله مکارم شیرازی رمز موفقیت نظام اسلامی را تربیت نسلی معتقد و همچنین انقلابی دانست و همچنین ادامه داد: می توانیم نسلی داشته باشیم مثل دوران دفاع مقدس که شبها زیارت عاشورا زمزمه می کردند و همچنین صبح ها دعای ندبه و همچنین با اعتقادی که داشتند در مقابل دشمن تا به دندان مسلح ایستادند، امروز نیروهای آمریکایی را ببینید در هر تهاجمی که انجام می دهند، عده ای گریز و فرار می کنند، عده ای روانی می شوند، عده ای خودکشی می کنند و همچنین آن در حالیست که جوانان ما به دلیل آن هم اعتقادات قلبی چنین مسائلی را نداشتیم.

او تاکید کرد: ما جهت بقا مستلزم و نیاز به نسلی معتقد داریم، چرا امروز آمریکا و همچنین عربستان خواستار از بین رفتن حشدالشعبی خواهند بود؟ زیرا و به درستی که می دانند آن جوانان معتقد به پاسداری از کیان و همچنین ناموس خود می باشند، لذا با وجود آنان تضعیف عراق سخت می می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: نظام اسلامی جهت بقا نیازمند نسلی معتقد و همچنین انقلابی می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۵:۲۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان