حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به حوادث بازار ارز: حکومت ضرب الاجلی جهت تیم اقتصادی خود مشخص کردن کند/ مفسدان فی الارض اقتصادی محاکمه و همچنین اعدام شوند

مکارم 2 حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به حوادث بازار ارز: حکومت ضرب الاجلی جهت تیم اقتصادی خود مشخص کردن کند/ مفسدان فی الارض اقتصادی محاکمه و همچنین اعدام شوند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفته استدر آن شرایط بایستی و حتما با قاطعیت با مهره های اصلی دلالی ارز به عنوان مفسدان اقتصادی برخورد کرد. بدون قاطعیت در آن شرایط خاص مشکلی حل نمی می شود.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم ضمن تسلیت شهادت امام و پیشوا موسی کاظم(ع) با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) اظهار داشت: نبی مکرم اسلام می فرماید:« خداوند به مقتضای حکمت و همچنین فضل خود، آرامش و همچنین شادی در یقین و همچنین رضا قرار داده می باشد و همچنین غم درونی و همچنین حزن را در شک و همچنین نارضایتی.»

او اضافه کرد: یکی از مهمترین مسائل زندگی ما آرامش می باشد؛ امروزه ثابت شده اکثر بیماری ها بر اثر استرس ها و همچنین فشار روحی می باشد و همچنین آن مساله مورد اتفاق پزشکان می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی گفتن کرد: انسانی که به ذات پاک پروردگار یقین دارد، از آرامش برخوردار می باشد ولی باید توجه داشت کسی که ایمان به خداوند تبارک و تعالی ندارد و همچنین خود را در برابر حوادث زندگی تنها می بیند و همچنین با بدبینی به حوادث می نگرد، همواره در اضطراب و همچنین استرس به سر می برد.

او خاطرنشان کرد: طوفانهایی در زندگی فردی و همچنین فرهنگی و اجتماعی پیدا می می شود که روح انسان را متلاطم می کند، تنها چیزی که به روح انسان در برابر آن تلاطم آرامش می دهد، یقین و همچنین رضا می باشد.

آن مرجع تقلید ابراز داشت: یکی از دانشمندان می گوید: انسان جهت سالم ماندن بایستی و حتما معتقد به مذهبی قوی باشد لذا عقیده به خداوند تبارک و تعالی نه تنها جهت زندگی جاودانه و همچنین زندگی آخرت بلکه جهت آرامش دنیوی هم موردنیاز می باشد.

او همچنین به نوسانات بازار ارز اشاره کرد و همچنین گفت: حوادثی که در آن چندروز در مورد مساله ارز و همچنین مسائل اقتصادی واقع شد و همچنین به صورت غیرمنتظره هرساعت تغییر و همچنین ترقی یافت نشان داد توطئه جدیدی در راه می باشد. نمی می شود حسب مسائل جهانی، نرخ ارز مملکت تغییر یابد.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: منافقین داخلی و همچنین استکبار جهانی و همچنین ایادی آنان دست به دست هم دادند کشور را آشوب و همچنین اقتصاد مملکت را فلج کنند. در آن شرایط بایستی و حتما با قاطعیت با آن مفسدان اقتصادی برخورد کرد. بدون قاطعیت در آن شرایط خاص مشکلی حل نمی می شود. در صورتی که پیشدستی نکنیم بعدا هزینه های بسیاری بایستی و حتما پرداخت کنیم.

او به چهار نقطه در آن خصوص اشاره و همچنین عنوان کرد:  اولا مهره های اصلی دلالی ارز که سعی دارند از آن طریق کشور را به آشوب بکشانند به عنوان مفسد فی الارض محاکمه و همچنین با رعایت موازین اسلامی اعدام کنند تا بقیه حساب خود را بدانند و همچنین بفهمند مساله جدی می باشد البته بایستی و حتما دادگاه ویژه ای تشکیل و همچنین به سرعت به حساب آنها برسند نه مانند داستان مفسدین اقتصادی که جهت نهایی کردن حکم یکی از آنها چندسال طول می کشد بلکه در آن شرایط بایستی و حتما با قاطعیت رفتار کرد.

آن مرجع تقلید ادامه داد: ثانیا فروختن ارز به اشخاص عادی که پول خود را از بانکها بیرون کشیده و همچنین دلار می خرند و همچنین ذخیره می کنند چه معنی دارد؟ ارز را بایستی و حتما به افرادی فروخت که کار اقتصادی می کنند، واردات و همچنین صادرات دارند و همچنین می خواهند از ارز جهت کار اقتصادی بهره بری و استفاده کنند.

او بر لزوم تقویت حکومت در شرایط کنونی تاکید کرد و همچنین اظهار داشت: در عین حال حکومت هم بایستی و حتما اشتباهات خود را قبول کند. نقطه سوم آنکه حکومت بایستی و حتما ضرب الاجلی جهت تیم اقتصادی خود مشخص کردن کرده تا به اصلاح اشتباهات خود بپردازند، در صورتی که اشتباهات خود را اصلاح کردند که بر سر کار بمانند ولی باید توجه داشت چنانچه اشتباهات خود را اصلاح نکردند، عذر آنها را بخواهد و همچنین تیم غیره ای که قوی تر، آگاهی اکثرا و بیشتر و همچنین قاطعیت بهتر دارند به جای آنها قرار دهد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: یقین دارم در صورتی که نسبت به همین نرخی که مشخص کردن کردند، قاطعیت به خرج دهند، همه چیز در کنترل خواهد آمد. بدانید امروز بازی دلار مطرح می باشد، فردا بازی برجام عنوان می می شود. در صورتی که آن قاطعیت نباشد، ما مشکل جهت اداره کشور خواهیم داشت.

او به نقطه چهارم اشاره کرد و همچنین گفت: هنگام و زمانی که رهبر انقلاب امسال را سال شمسی حمایت از اجناس داخلی اعلام می کنند قناعت نکنند به آنکه در ادارات جنس داخلی خریداری می کنیم بلکه بایستی و حتما با قاطعیت جلوی وارد شدن اجناس خارجی مشابه گرفته می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به حوادث بازار ارز: حکومت ضرب الاجلی جهت تیم اقتصادی خود مشخص کردن کند/ مفسدان فی الارض اقتصادی محاکمه و همچنین اعدام شوند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۱۱ ۱۰:۴۶:۱۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان