حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: هیچ فقیه و همچنین مجتهدی از کتاب شریف جواهر بی مستلزم و نیاز نیست

IMG 5600 حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: هیچ فقیه و همچنین مجتهدی از کتاب شریف جواهر بی مستلزم و نیاز نیست

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ضمن بی نظیر خواندن کتاب «جواهر الکلام» تاکید کرد: به جرأت می قدرت گفت که هیچ فقیه و همچنین مجتهدی از کتاب شریف جواهر، بی مستلزم و نیاز نیست.

به نقل از شفقنا، متن پیام آن مرجع تقلید به همایش عیار فقاهت که در واقعیت و حقیقت نکوداشت مقام علمی شیخ محمدحسن نجفی صاحب جواهرالکلام می باشد، به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله ربّ العالمین و همچنین الصلوه و همچنین السلام علی سیّدنا و همچنین نبیّنا حبیب إله العالمین أبی القاسم محمّد و همچنین آله الطاهرین سیّما بقیه الله فی الأرضین.

«الفقهاء حصون الإسلام»

السلام علیکم و همچنین رحمهالله

سخن در مورد فردی یا شخصیّتی می باشد که صاحب معجزه پهناور و بزرگ قرن سیزدهم می باشد؛ پهناور و بزرگ مردی که سی سال شمسی از عمر با برکت خویش را جهت نوشتن دائره المعارف فقه شیعی گذراند و همچنین یکی از عظیم ترین کتاب های فقهی مسلمانان را خلق نمود.

بیش از بیست هزار صفحه دُرّ و همچنین یاقوت را کنار هم گذاشت و همچنین اقیانوسی از جواهر را به گوهرشناسان تقدیم نمود. او به حقّ، غوّاصی پهناور و بزرگ در دریای بی کران فقاهت بود که سالیان زیاد در آن هم غوص نموده و همچنین گنجینه پهناور و بزرگ علمی را اصطیاد کرد.

بی شک می قدرت کتاب «جواهر الکلام» را از نظر جامع بودن فروع فقهی که با احاطه کامل بر نظرات و همچنین اقوال فقها و همچنین استناد به آیات و همچنین روایات در کمال دقّت بررسی کردن نموده و همچنین مسائل و همچنین موضوعات متنوع را جهت اندیشمندان و همچنین مجتهدین تبیین کرده، در نوع خود، بی نظیر خواند. به جرأت می قدرت گفت که هیچ فقیه و همچنین مجتهدی از کتاب شریف جواهر، بی مستلزم و نیاز نیست.

آن کتاب، افتخار پهناور و بزرگ جهان تشیع و همچنین سرآمد کتاب های فقهی وارثان علوم وحیانی اهل البیت علیهم السلام می باشد.
بعد از قرن یازدهم و همچنین دوازدهم هجری قمری که تحوّلی عظیم در فقه و همچنین اصول به وسیله علامه وحید بهبهانی از کربلا شروع شد و همچنین توسط شاگردانش، همچون علامه بحر العلوم و همچنین کاشف الغطاء در نجف اشرف ادامه یافت، حوزه فقهی صاحب جواهر از بهترین حوزه های درسی در نجف اشرف شد و همچنین صدها فرد یا شخص از علماء و همچنین فضلاء در درس ایشان شرکت می کردند.

توصیه حقیر به فضلاء و همچنین بررسی کننده و پروهشگرّان محترم آن می باشد که در صورتی که می خواهید از معارف نورانی علوم آل محمد علیهم السلام اکثرا و بیشتر بهره ببرید، خودتان را از برکات آن کتاب گرانسنگ محروم نکنید و همچنین در مقابل آن کتاب فقهی ارزشمند، زانوی تواضع زده و همچنین با استعانت از حضرت ولیّ عصر عجل الله فرجه الشریف، روش فقهی جواهری و همچنین علماء سلف را دنبال کنید.

بزرگداشت آن فقیه عالی مقام، بزرگداشت فقه و همچنین تعظیم شعائر و همچنین تکریم علم می باشد.

اینجانب، از مسئولان برگزارکننده آن اجلاس مقدّس و همچنین از عموم عالمان دینی که در آن همایش تشریف دارند، تشکّر نموده و همچنین از خداوند متعال مسئلت دارم که بر عظمت و همچنین عزّت حوزه های علمیه تحت عنایت صاحب اصلی آنها حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء بیفزاید والسلام علیکم و همچنین رحمهالله

لطف الله صافی

اوّل شعبان المعظّم ۱۴۳۹ هـ.ق

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: هیچ فقیه و همچنین مجتهدی از کتاب شریف جواهر بی مستلزم و نیاز نیست در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۱۹ ۱۳:۰۴:۵۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان