حضرت آیت الله سبحانی: شیعه مکتب تعقّل می باشد نه تحجّر

IMG 1239 حضرت آیت الله سبحانی: شیعه مکتب تعقّل می باشد نه تحجّر

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با اشاره به از دست رفتن سرمایه های انسانی در ایام نوروز، گفت: گناه آن مساله با رسانه هایی می باشد که شهروندان و مردم شهر را به سفر تشویق می کنند.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم ضمن تسلیت شهادت امام و پیشوا کاظم(ع) گفت: از افتخارات امام و پیشوا کاظم(ع) حدیثی می باشد که در اصول کافی در باب جهل و همچنین عقل می باشد که می فرماید: «یا هشام یا هشام». ظاهرا در ۳۰ جا «یا هشام» می گوید و همچنین مکتب شیعه را با عقل معرفی می کند و همچنین نشان می دهد شیعه مکتب تعقل می باشد نه مکتب تحجر.

او به طلاب توصیه کرد: کتاب اصول کافی را تهیه کرده و همچنین باب عقل و همچنین جهل را مطالعه کنند تا اهمیت عقل را در مکتب شیعه درک کنند.

آیت الله سبحانی با اشاره به مکتب اشاعره گفت: آنها تا آنجا به عقل اهمیت نمی دهند که شیخ اشعری می گوید: در صورتی که خداوند فرعون را به بهشت ببرد عین عدل می باشد ولی باید توجه داشت در صورتی که بچه شیرخواره را دوزخ نبرد عین عدل نیست و همچنین آن یعنی عقل را تعطیل کرده اند.

او در قسمت و بخش دیگر سخنان خود به مقدار و اندازه و میزان کشته و همچنین زخمی شدگان تصادفات در ایام نوروز اشاره کرد و همچنین افزود: براساس آمار که روز قبل اعلام شد ۱۰ هزار فرد یا شخص در جاده ها کشته داشتیم و همچنین آن یعنی ۱۰ هزار سرمایه ما از دست رفته می باشد، گناه از دست دادن آن سرمایه ها با کیست؟ حدود ۱۷۹ هزار زخمی داشتیم که ممکن می باشد بخشی از آنها منجر به فوت می شود.

آن مرجع تقلید خاطرنشان کرد: گناه آن مساله با رسانه هایی می باشد که شهروندان و مردم شهر را به جای دعوت به مسجد و همچنین محراب به سفر دعوت می کنند. خوب می باشد مقداری فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین تعقل کنیم.

حضرت آیت الله سبحانی: شیعه مکتب تعقّل می باشد نه تحجّر در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۱۱ ۱۰:۰۵:۴۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان