حضرت آیت الله جوادی آملی: سهل انگاری در بخشهای مدیریتی و همچنین اقتصادی کشور به دین شهروندان و مردم شهر آسیب می زند

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: سهل انگاری در بخشهای مدیریتی و همچنین اقتصادی کشور به دین شهروندان و مردم شهر آسیب می زند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: در صورتی که سهل انگاری در قسمت و بخش های مدیریتی و همچنین اقتصادی کشور صورت بگیرد آسیب دیدن دین شهروندان و مردم شهر قطعی می باشد!

به به گفته شفقنا، دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و همچنین گفتگو کرد.

آیت الله جوادی آملی در آن دیدار اظهار داشت: قرآن که یک کتاب جهانی می باشد و همچنین ادعای مدیریت و همچنین اداره جهان را دارد در ارتباط و رابطه با اقتصاد می گوید که ثروت جامعه نباید مانند آنچه در حکومت های سوسیالیستی می باشد در دست حکومت باشد و همچنین نباید مانند آنچه در کاپیتالیسم غرب می باشد در دست سرمایه داران باشد و همچنین حتی نباید خصوصی باشد، بلکه بایستی و حتما در دست عموم شهروندان و مردم شهر باشد و همچنین هرکس بنابر استعدادش آن هم را در اختیار داشته باشد.

او با اشاره به بعضی از معضلات اقتصادی کشور، اذعان کرد: طبق گفتن قرآن کریم، ربا و همچنین بانکداری ربوی باعث آبروبری می باشد که ما به آن هم دچار هستیم، از طرف دیگر سرمایه های کشور با مضر و همچنین بد مدیریت به قسمت و بخش مسکن هدایت شد که پس نتیجه آن می شود که و همچنین حاصل آن هم تولید مسکن های انبوهی می باشد که خالی افتاده اند.

آن مرجع تقلید ابراز داشت: آنکه روسری خود را بر سر چوب می کند با قرآن مخالف نیست، بلکه با آن شرایط کشور مخالف می باشد. پیغمبر فرمود کشوری که مشکل اقتصادی و مالی داشته باشد دینش در خطر می باشد! آن را پیغمبری می فرماید که سه سال شمسی را در شعب ابیطالب گذرانده، در پس نتیجه آن می شود که آن دعای حضرت جهت شهروندان و مردم شهر جامعه می باشد که از خداوند تبارک و تعالی می خواهند بین شهروندان و مردم شهر و همچنین نان شهروندان و مردم شهر فاصله نیندازد. لذا در صورتی که سهل انگاری در قسمت و بخش های مدیریتی و همچنین اقتصادی کشور صورت بگیرد آسیب دیدن دین شهروندان و مردم شهر قطعی می باشد!

او خاطرنشان ساخت: در زمان جنگ بودجه کشور که بر اساس فروش نفت بسته می می شود به دلیل دسیسه دشمنان دچار افت شدید شد، ولی باید توجه داشت باز هم کشور اداره شد در پس نتیجه آن می شود که هنگام و زمانی که ارتباط و رابطه صحیح با خداوند برقرار باشد اداره کشور با وجود همه معظلات و مسائل و مشکلات باز هم مقدور می باشد.

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: فرهنگ اقتصادی شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما رشد کند و همچنین سرمایه های خود را در قسمت و بخش تولید داخلی و همچنین اشتغال سرمایه گذاری کنند.

او با اشاره به آیات کلام الله مجید گفتن داشت: قرآن کریم از کسی که ندار می باشد به «فقیر» یاد می کند؛ فقیر یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته می باشد و همچنین اقتدار و قدرت قیام ندارد! چنین کشوری نمی تواند اقتصاد مقاومتی داشته بادش، گفتن قرآن آن می باشد که کسی که جیبش خالی می باشد اهل املاق و همچنین تملق خواهد بود.

آن مرجع تقلید در ادامه اشتغال زایی و همچنین رونق تولید داخلی مبتنی بر مدیریت عقلانی و همچنین علمی را مورد تاکید قرار داد.

او در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود مسئولین کشور را به وحدت و همچنین پرهیز از اختلاف توصیه نمود و همچنین اظهار داشت: حضرت امیر علیه السلام صراحتا می فرماید هیچ کس در امت رسول خداوند تبارک و تعالی(ص) نیست که به مقدار و اندازه من شهروندان و مردم شهر را به وحدت دعوت کرده باشد، من بر اساس سنت الهی می گویم هیچ ملتی در طول تاریخ از قبل الی یوم القیامه با اختلاف به جایی نرسیده می باشد.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: در جهنم اینگونه می باشد که هر کس غیره ای را متهم می کند و همچنین آبروی او را می ریزد، کشور نباید آن چنین باشد، بلکه کشور بایستی و حتما بهشت گونه اداره می شود.

او اذعان داشت: طبق گفتن اهل بیت علیهم السلام که عِدل قرآن خواهند بود، کشوری که شهید در آن هم آرمیده می باشد طیب و همچنین طاهر می باشد و همچنین کشور طیب طبق گفتن قرآن محصول و همچنین میوه اش فراوان می باشد، ما سرزمین طیب داریم ولی باید توجه داشت نتوانستیم از آن طیب بودن حاصلی ببریم که امیدواریم با تلاش و همچنین کوشش اکثرا و بیشتر مسئولین معظلات و مسائل و مشکلات برطرف گردد و همچنین کشور به جایگاه اصلی اش برسد.

در ابتدای آن دیدار دکتر لاریجانی گزارشی از اوضاع اقتصادی کشور و همچنین نیز بعضی تحولات منطقه ارائه نمود.

حضرت آیت الله جوادی آملی: سهل انگاری در بخشهای مدیریتی و همچنین اقتصادی کشور به دین شهروندان و مردم شهر آسیب می زند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۷:۰۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان