انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از تعطیلات دروس حوزوی/ حوزه در آن باره فکری کند

سبحانی  انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از تعطیلات دروس حوزوی/ حوزه در آن باره فکری کند

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی سبحانی با انتقاد از تعطیلات حوزه به مناسبتهای متنوع و گوناگون و مختلف از مدیریت حوزه خواست در آن باره تدبیری بیندیشد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج اصول خود با اشاره به حدیثی از امام و پیشوا معصوم (ع) اظهار داشت: هر روزی که انسان خداوند تبارک و تعالی را گناه نکند، آن هم روز، روز طرب و همچنین شادمانی می باشد.

او با گفتن آنکه جهت ما روزی عید محسوب می می شود که در آن هم حجاب رعایت می شود، افزود: هم اکنون در عید می بینیم اطراف حرم غوغاست بنابراین کوشش کنیم عید ما فرح باشد.

آیت الله سبحانی تصریح کرد: چرا بایستی و حتما رسانه ها شهروندان و مردم شهر را به سفر دعوت کنند؟ در آن ایام عید در منزل و خانه بمانید و همچنین به صله رحم و همچنین بینوایان برسید و همچنین اوضاع داخلی را اصلاح کنید. آنچنان شهروندان و مردم شهر را داغ کرده اند که چندروز قبل از عید یک وسیله ای را پیدا می کنند تا از منزل و خانه بیرون بروند و همچنین می بینیم هر ساعت یک کشته می دهند.

او با اشاره به تعطیلات نوروزی گفت: بعد از تعطیلات نوروزی پلیس ناجا مقدار و اندازه و میزان کشته شدگان و همچنین مصدومان حوادث رانندگی را اعلام می کند و همچنین همه اینها تقصیر رسانه هاست. رسانه ها بایستی و حتما شهروندان و مردم شهر را تشویق به نشستن در منزل و خانه کنند.

آن مرجع تقلید در پایان با اشاره به مناسبتهای سال شمسی جاری و همچنین ایام تعطیل آن هم گفت: سابق بر آن علمای بزرگی همچون آیات عظام بروجردی و همچنین گلپایگانی در ایام عید نیز درس می دادند ولی باید توجه داشت هم اکنون درسها تعطیل می باشد؛ آن حوزه توانایی تربیت آیت الله عبدالکریم حائری شیرازی را ندارد بنابراین حوزه بایستی و حتما فکری در آن باره کند.

انتقاد حضرت آیت الله سبحانی از تعطیلات دروس حوزوی/ حوزه در آن باره فکری کند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۳-۲۸ ۱۰:۳۰:۱۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان