انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از گرانی کتب دینی/ حکومت در مورد کاغذ فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اساسی کند

مکارم شیرازی copy انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از گرانی کتب دینی/ حکومت در مورد کاغذ فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اساسی کند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی از گرانی کتابهای دینی انتقاد کرد و همچنین گفت: از مهمترین دلایل آن امر، گرانی کاغذ می باشد که حکومت بایستی و حتما جهت آن هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اساسی کند.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مدیرکل ارشاد استان قم با گفتن آنکه موقعیت قم نسبت به سایر شهرها و روستاها متغایر و متفاوت می باشد، اظهار داشت: قم خاستگاه انقلاب محسوب می می شود که از زمان ائمه اطهار(ع) مورد توجه بوده می باشد.

او افزود: بزرگان حوزه علمیه در دنیای اسلام در قم خواهند بود و همچنین علوم اسلامی از آن شهرستان مقدس به دنیا نشر یافته شده می می شود، بنابراین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی ها بایستی و حتما متناسب با جایگاه شهرستان قم باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اهمیت فعالیت های اداره کل فرهنگ و همچنین ارشاد در کشور اظهار داشت: همانگونه که از نام ارشاد اسلامی پیداست آن نهاد بایستی و حتما نسبت به مسائل اسلامی و همچنین دینی سرمایه گذاری کند.

او افزود: حکومت بایستی و حتما نسبت به مسائل دینی و همچنین فرهنگی توجهات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را داشته باشد، بایستی و حتما به گونه ای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کرد که در تمام کشور تأثیرگذار باشد؛ متأسفانه هنوز دولتمردان آنگونه که بایستی و حتما به قم توجه ندارند و همچنین به بهانه های متنوع و گوناگون و مختلف شانه خالی می کنند. در صورتی که آن موارد در قم تزلزل پیدا کند در همه جا اثر می گذارد از آن رو حوزه علمیه، مراجع، ارشاد، آموزش و همچنین پرورش و همچنین صداوسیما و همچنین سایر دستگاه ها وظایف مهمی دارند.

آن استاد حوزه عنوان کرد: همه بایستی و حتما دست به دست هم بدهند که هویت دینی، مذهبی و همچنین اسلامی قم همچنان محفوظ باشد و همچنین بدرخشد و همچنین واقعا پیشرفت کند، هنگام و زمانی که می بینیم بیش از صد کشور در قم طلبه دارند، در جامعه المصطفی و همچنین در حوزه علمیه قم بیش از ۵۰ هزار فرد یا شخص طلاب و همچنین فضلا و همچنین اساتید حضور دارند، نشان از جایگاه مهم آن شهرستان دارد.

او در قسمت و بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اوضاع بازار کتاب و همچنین نشر خاطرنشان کرد: متأسفانه وضع کتاب نسبت به سابق افت خیلی زیاد پیدا کرده می باشد، از مهم ترین دلایل آن موضوع گرانی کتاب و همچنین کاغذ می باشد که بیش از ۵۰ قسمت و بخش به نرخ کاغذ اضافه شده می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: در روزنامه ها نوشتند که حکومت برنامه جذاب و جالب و خوب هایی جهت کاغذ دارد، بایستی و حتما دید که در حد شعار می باشد یا به عمل هم می رسد. کتاب ها به ویژه کتب دینی گران شده که بایستی و حتما فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اساسی کرد.

او خاطرنشان ساخت: حتی در نظام قبل، در مباحث مرتبط به کتاب خوانی اهتمام بیشتری داشتند و همچنین جهت انتقال و همچنین جابجایی کتاب اداره پست پولی نمی گرفت ولی امروزه پول پست کتاب گاه از نرخ خود کتاب اکثرا و بیشتر می باشد که بایستی و حتما اداره پست جهت آن مسأله فکری کند و همچنین حکومت نیز در مورد کاغذ فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اساسی بنماید.

آن مرجع تقلید با اشاره به فعالیت های شبکه جهانی ولایت، آن فعالیت ها را در نوع خود بی نظیر دانست و همچنین گفت: آن شبکه منطقه ها و مناطق عمده ای از دنیا را تحت پوشش و همچنین به چهار زبان برنامه جذاب و جالب و خوب دارد.

او افزود: در صورتی که بناست که قم مرکزی باشد که علم از آن هم صادر می شود بایستی و حتما توجهات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری صورت گیرد و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دقیق می شود ولی باید توجه داشت توجهی به آن مسائل نیست که جای تأسف زیاد دارد زیرا و به درستی که مسؤولان از اهمیت قم به ویژه از منظر سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی غافل خواهند بود.

آیت الله مکارم شیرازی از نمایش کنگره نقش شیعه در پیدایش و همچنین گسترش علوم اسلامی در ۲۰ اردیبهشت ماه در شهرستان مقدس قم خبر داد و همچنین اظهار داشت: آن کنگره در حال پیگیری و همچنین اجرا می باشد و همچنین به تا حال حدود ۴۰ کتاب بوسیله پژوهشگران تولید شده که در کنگره رونمایی خواهد شد. مهم آن می باشد که حکومت جهت اینگونه مباحث اهمیت قائل می شود چرا که آن سبب تقویت سیاست کشور و همچنین نظام می می شود.

او با گفتن آن که مسؤولان به قم به صورت یک شهرستان معمولی نگاه می کنند، ابراز کرد: هنوز نتوانستیم به دولتمردان توجه بدهیم که در صورتی که فرودگاه قم زودتر ساخته یا ایجاد می شود چهره آن شهرستان را در بعضی جهات تغییر می دهد.

آن مرجع تقلید عنوان کرد: قم ظرفیت بسیاری دارد و همچنین در صورتی که از آن ظرفیت بهره بری و استفاده می شود به نفع اسلام، مسلمین، شیعه، نظام، کشور و همچنین به نفع همه خواهد بود. در صورتی که مسؤولان به قم اهمیت دهند نتایج ملی و همچنین جهانی آن هم را خواهند دید.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به معضلات شبکه های فرهنگی و اجتماعی خارجی خاطرنشان کرد: هنوز برخورد قاطعی با آن فضاهای مسموم مجازی نشده، بایستی و حتما جانشین مناسبی جهت شبکه های آلوده وجود داشته باشد که نیازمند دلسوزی و همچنین عزم جدی مسئولان می باشد ولی باید توجه داشت هنوز عزم جدی را جهت آن کار نمی بینیم.

او همچنین خواستار توجه ویژۀ ارشاد به محتوای کتاب ها و همچنین بررسی کردن آن هم ها شد و همچنین اضافه کرد: در مورد کتاب ها نیز بایستی و حتما دقت جدی می شود تا در قالب آن هم سم مهلک به جامعه منتقل نشود بلکه کتب به عنوان نوشدارو باشد.

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از گرانی کتب دینی/ حکومت در مورد کاغذ فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اساسی کند در تاریخ ۲۰۱۸-۰۴-۱۸ ۱۷:۴۰:۱۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان