خشونت علیه زنان محجبه، حربه غرب جهت اسلام‌زدایی

خشونت علیه زنان محجبه، حربه غرب جهت اسلام‌زدایی

|خشونت علیه زنان محجبه، حربه غرب جهت اسلام‌زدایی از مسیح داراب|

صدای شیعه: به نظر می‌رسد با وجود تمام تلاش‌های نهادهای حقوق بشری جهت احیای حقوق انسانی، آن تجسد انسجام نیافته همچنان مخدوش می باشد. درحالی که کمپین‌های مدافع حقوق زنان در سرتاسر جهان به فعالیت مشغول خواهند بود موج خشونت علیه زنان محجبه در کشورهای غیراسلامی رو به افزایش می باشد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که آن خشونت اکثرا و بیشتر از آنکه ناشی از تفاوت دیدگاه‌های عقیدتی باشد، به یک چالش سیاسی تغییر پیدا کردن شده می باشد.

از سوی دیگر سکولاریسم اروپایی که در قالب اسلام‌هراسی سعی دارد اندیشه خود را به ثمر برساند، معتقد می باشد که حجاب تصویر زن مدرنی که بازنمایی کرده می باشد را دچار تزلزل می‌کند.

روزنامه آمریکایی هافینگتون‌پست در گزارشی عنوان می‌دارد که بعضی از عوامل ضد اسلام تعصب خود را در پشت ادعای حمایت از زنان پنهان می‌کنند. بعضی از فعالان ضداسلامی معتقدند که اسلام میان زن و همچنین مرد تبعیض قائل می‌می شود، ولی باید توجه داشت در حالی که مدعی نجات زنان خواهند بود، صدای زنان مسلمان حقیقی و همچنین امنیت آن هم‌ها را نادیده می‌گیرند.

«امانی الخطاط‌به»، نویسنده و همچنین بنیانگذار مجله اینترنتی دخترک های جوان و ازدواج نکرده مسلمان در مصاحبه‌اش با هافینگتون پست عنوان کرده می باشد: «اسلام‌هراسی به یک مبارزه جنسیتی تغییر پیدا کردن شده می باشد. صنعت اسلام‌هراسی از بدن زنان مسلمان به عنوان استراتژی جهت تدوام تنفر از اسلام بهره بری و استفاده می‌کند. جهت مثال آنها می‌گویند که زنان مسلمان جهت بهره بری و استفاده از حجاب تحت اجبار مردان خواهند بود و همچنین اینگونه تنفر علیه کشورهای مسلمان را تحریک می‌کنند. در پس نتیجه آن می شود که قسمت و بخش آسیب‌پذیرتر جامعه مسلمانان، یعنی زنانی که روسری به سر دارند اکثرا و بیشتر مورد توجه و همچنین تهاجم قرار می‌گیرند. ضداسلام‌های متعصب زنان محجبه را به نمادی از تمام چیزهایی که از آن هم متنفر خواهند بود، تغییر پیدا کردن کرده‌اند

طبق مطالعاتی که موسسه «سیاست و همچنین درک فرهنگی و اجتماعی» انجام داده می باشد، زنان مسلمان اکثرا و بیشتر از مردان مسلمان احساس خطر و همچنین ناامنی دارند (تقریبا ۴۷ قسمت و بخش در برابر ۳۱ قسمت و بخش) و همچنین رنج عاطفی بیشتری را متحمل می‌شوند. همچنین و علاوه بر آن زنان مسلمان دو برابر مردان در کلاس‌های دفاع فردی یا شخصی نام نویسی می‌کنند.

آمار نهاد MAMA که به بررسی کردن حملات علیه مسلمان می‌پردازد، گویای رشد چشمگیر خشونت علیه زنان مسلمان می باشد. طبق به گفته آن نهاد، سالانه حدود ۷۵۰ حمله علیه زنان مسلمان صورت می‌گیرد که ۶۰۰ مورد به صورت اینترنتی می باشد. در حملات فیزیکی به مسلمانان نیز از هر ۱۰ فرد یا شخص ۶ مورد زن بوده و همچنین ۸۰ قسمت و بخش آن هم‌ها به خاطر حجاب مورد هجوم قرار گرفته‌اند.

متیو فلدمن، یکی از بنیانگذاران «مرکز مطالعات فاشیسم، ضدفاشیسم و همچنین پسافاشیسم» در دانشگاه تیساید، در میدلزبرو لندن که به گفته‌های نهاد MAMA را تحلیل می‌کند در مصاحبه‌ای با رویترز می‌گوید: «به روش کلی خشونت علیه مسلمانان وجود دارد ولی باید توجه داشت تعداد قربانیان زن اکثرا و بیشتر می باشد، زیرا لباس آن هم‌ها در معرض دید قرار دارد

همچنین و علاوه بر خشونت‌های فردی، اکثر کشورهای اروپایی از سال شمسی ۲۰۱۱ بهره بری و استفاده از برقع و همچنین نقاب را جهت زنان مسلمان ممنوع اعلام کرده و همچنین جهت بهره بری و استفاده از آن هم جریمه ۱۵۰ یورویی در نظر گرفته‌اند. همچنین و علاوه بر آن، تحصیل در بسیاری از مدارس و همچنین کار کردن در مراکز دولتی با حجاب نیز ممنوع شده می باشد.

فرانسه با جمعیت ۵ میلیون مسلمان یکی از پهناور و بزرگ‌ترین جوامع مسلمان در غرب اروپا را در خود جای داده می باشد. آن کشور که از پیشروان ممنوعیت بهره بری و استفاده از برقع و همچنین نقاب می باشد، در سال شمسی ۲۰۱۶ بهره بری و استفاده از لباس شنای اسلامی جهت زنان تحت عنوان "بورکینی" را نیز ممنوع کرد. مانوئل والس، نخست‌وزیر سابق فرانسه بهره بری و استفاده از آن لباس را اثبات و یا تایید اسلام سیاسی در فضای عمومی دانست.

بعد از فرانسه سیل ممنوعیت در کشورهای دیگر نیز دامنگیر جامعه زنان مسلمان شد و همچنین اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، هلند، انگلیس، آلمان، دانمارک، سوئد و همچنین بلغارستان نیز جهت بهره بری و استفاده از حجاب محدودیت‌هایی را اعمال کردند.

هافینگتون‌پست در گزارشی اعلام می‌کند که تنها ۴۸ ساعت بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، زنان محجبه به دفعات مورد حمله قرار گرفتند. آن روزنامه در ادامه عنوان می‌کند که بعضی از آن حملات در حمایت از سخنان ترامپ در مورد ممنوعیت حضور مسلمانان در آمریکا گرفته شده می باشد.

طبق به گفته هافینگتون پست، یک زن مسلمان آمریکایی چندی بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات، هنگام خروج از دانشگاه سن‌دیگو مورد هجوم دو مرد که حرف‌هایی در مورد ترامپ و همچنین مسلمانان می‌زدند قرار گرفت و همچنین سپس دارایی ها او به دزدی برده شد. زن غیره ای به گفته داده می باشد که یکی از حامیان ترامپ دوست‌اش را در حالی که در اتوبوسی نزدیک دانشگاه ایلینوی بوده، با ضربه چاقو مجروح کرده می باشد. به گفته‌های متعددی نیز در مورد تلاش جهت کشیدن حجاب از سر زنان مسلمان وجود دارد.

ولی باید توجه داشت آن حوادث حتی بعد از کم رنگ شدن پیروزی ترامپ نیز همچنان ادامه داشته می باشد. در تابستان ۲۰۱۷، نابرا حسنن، یک دختر ۱۷ ساله مسلمان بعد از انجام مراسم سحر در ماه رمضان در یکی از مساجد آمریکا به همراه دوستانش جهت صرف سحری بیرون می‌رود که یک موتورسوار آن هم‌ها را متفرق کرده و همچنین حسنن از جمع عقب می‌ماند. سرانجام جسد او ظهر روز بعد در تالابی در نزدیکی محل وقوع حادثه توسط پلیس پیدا می‌می شود.

اگرچه پلیس ارتباط آن جنایت را با اسلام‌هراسی نادیده گرفتن کرده می باشد، ولی باید توجه داشت خانواده نابرا و همچنین دیگر مسلمانان معتقدند که آن فاجعه در پی جریانات ضداسلامی گرفته شده می باشد.

مادر نابرا در مصاحبه‌اش با هافینگتون پست عنوان کرده: «من مطمئن هستم که قاتل، دخترم را به خاطر آن که مسلمان می باشد و همچنین حجاب به سر داشته، به کشتن و قتل رسانده می باشد. من دیگر احساس امنیت نمی‌کنم. از آن می‌ترسم که بچه‌های دیگرم را بیرون بفرستم و همچنین جنازه آن هم‌ها را تحویل بگیرم

ولی باید توجه داشت آن جنایات تنها به آمریکا محدود نمی‌می شود. طبق گزارشی که مجله تایم در مورد یورش به زنان مسلمان ارائه کرده می باشد موارد مشابهی در سرتاسر دنیا به چشم می‌خورد. فردی یا شخصی به نام یوشیوکی شینوهارا در لندن یک زن مسلمان را جلوی مترو انداخت. در تورنتو یک مادر مسلمان بعد از آن که فرزندانش را به مدرسه رساند مورد حمله و همچنین غارت قرار گرفت. در قسمتهای آخر آن هم هفته دو زن دیگر هم در ایستگاه مترو توسط مردی که آن هم‌ها را تروریست صدا می‌زد، مورد هجوم قرار گرفتند.

طبق شواهد، جریانات اسلام‌ستیزی در کشورهای غیرمسلمان به دلیل مجموعه حوادثی می باشد که غرب وقوع آنها را به مسلمانان نسبت داده و همچنین هجمه تبلیغاتی گسترده‌ای پیرامون آنها شکل داده می باشد.

اُمیسه اِک ناتاشا، استادیار دانشگاه تگزاس که بر روی پراکندگی جمعیت یهودی مطالعه می‌کند، می‌گوید: «خشونت علیه زنان مسلمان بعد از حمله ضد بشری و ترویستی سال شمسی ۲۰۱۵ در سن برناردینو کالیفرنیا و همچنین پوشش آن هم توسط رسانه‌ها رواج بیشتری پیدا کرد. زنان مسلمان با برچسبی روبه‌رو شدند که آن هم‌ها را "نوع جدیدی از تروریست‌" می‌خواند

بمب‌گذاری منچستر و همچنین حوادثی ضد بشری و ترویستی فرانسه مانند حمله یک الجزایری به افسر پلیس در کلیسای نوتردام پاریس نیز از دیگر اتهاماتی می باشد که به جامعه مسلمان وارد شده تا چهره آن هم را مخدوش جلوه دهد. اسلام‌ستیزی در واقع نه تنها تلاشی جهت بر حق نشان دادن اندیشه غرب، بلکه به روشی جهت به تنگ آوردن مسلمانان جهت دست کشیدن از دین خود تغییر پیدا کردن شده می باشد.

شدت خشونت‌های اعمال‌شده در جوامع اروپایی هر روز بر نگرانی مسلمانان می‌افزاید. آن هم‌ها نگران امنیت خانواده و همچنین فرزندان خود خواهند بود، چراکه در صورت بروز هر حادثه‌ای، پشتیبانی مناسبی گرفتن نخواهند کرد. بعضی از توئیت‌های نشر یافته شده شده نیز گویای شرایط فرسایشی و همچنین احساس ناامنی جوامع مسلمان می باشد.

به عنوان نمونه، یک کاربر توییتر با نام بلیر ایمانی در توئیت خود نوشته می باشد: «می‌ترسم امروز آخرین روزی باشد که می‌توانم با امنیت حجاب داشته باشم

همچنین لینز نوشته می باشد: «امروز یکی از حامیان ترامپ سعی کرد حجاب من را از سرم بکشد. آن موضوع دیگر یک شوخی نیست. همه غیرسفیدپوست‌ها هدف قرار گرفته‌اند. مواظب باشید

ولی باید توجه داشت با وجود تنش‌های بی‌شمار سال شمسی‌های اخیر، زنان مسلمان از پا ننشسته و همچنین سرتاسر جهان تظاهرات گسترده‌ای در اعتراض به ممنوعیت حجاب و همچنین خشونت علیه زنان محجبه انجام داده‌اند.

همچنین، به گفته رویترز حاکی از آن می باشد که علیرغم وجود خشونت و همچنین تهدیدی که در انگلیس علیه مسلمانان صورت می‌گیرد، زنان مسلمان در بهره بری و استفاده از حجاب و همچنین برقع مصمم‌تر شده‌اند.

رویترز در ادامه عنوان می‌کند، بر خلاف باور عامه که زنان مسلمان به اجبار مردان یا خانواده روسری بر سر می‌کنند، مطالعات و همچنین مصاحبه‌ها خلاف آن امر را ثابت کرده و همچنین نشان می‌دهد که انتخاب حجاب از سوی زنان کاملا اختیاری می باشد.

فاروق، یک دختر مسلمان ساکن انگلیس در مصاحبه خود با رویترز گفته می باشد: «من جهت هر کاری که به آن هم نظر دارم ایستادگی خواهم کرد، بنابراین به پوشیدن روسری هم ادامه می‌دهم

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام

خشونت علیه زنان محجبه، حربه غرب جهت اسلام‌زدایی در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان