حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هنگام و زمانی که زندگی سنگین و همچنین مجلل می شود خط قرمزها رعایت نمی می شود

aytolla makarem sherazi 0986 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هنگام و زمانی که زندگی سنگین و همچنین مجلل می شود خط قرمزها رعایت نمی می شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: امروز پیشامد جدید حجاب از صورت یک حکم فردی اسلام بیرون آمده و همچنین به نظام جمهوری اسلامی گره خورده و همچنین لذا دشمن معتقد می باشد در صورتی که آن هم را متزلزل کند ۵۰ قسمت و بخش نظام ضعیف می می شود که در آن راستا توطئه ها و همچنین کمپین هایی را به راه می اندازد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید پیش از ظهر سه شنبه در مراسم عزای حضرت فاطمه زهرا(س) پر رنگ شدن مراسم های عزاداری و همچنین مذهبی را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد.

او اظهار کرد: آن گونه مراسم های مذهبی تاثیرات و همچنین اثرات فراوانی در جامعه دارند و همچنین پایه های مذهب اهل بیت و همچنین شیعه را پر رنگ تر می کنند و همچنین موجب گسترش نام شیعه می شوند.

آیت الله مکارم شیرازی ساخته یا ایجاد وحدت بین قشرهای متنوع و گوناگون و مختلف را از تاثیرات و همچنین اثرات مراسم های مذهبی دانست و همچنین تصریح کرد: زمانی که در عزای حضرت فاطمه(س) خطبه ایشان تفسیر و همچنین زندگی ایشان گفتن می می شود در واقع درس هایی می باشد که پرورش عقاید، برنامه جذاب و جالب و خوب های عملی و همچنین اخلاقی می قدرت از آن هم آموخت.

او گفت: در آن مراسم ها غیر مسلمانان متوجه اسلام می شوند و همچنین اثر مهم تر آنکه پایه های انقلاب هم محکم تر می می شود و همچنین لذا به آن خاطر می باشد که ضد انقلاب اصرار دارند آن مراسم ها کم رنگ می شود.

آن مرجع تقلید در بخشی از سخنان خود به ساده زیستی زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و همچنین افزود: بایستی و حتما از زندگی آن بانوی پهناور و بزرگ درس بگیریم و همچنین زندگی های مجلل نداشته باشیم چرا که هنگام و زمانی که زندگی سنگین و همچنین مجلل می شود خط قرمزها رعایت نمی می شود و همچنین مسائلی زیرا و به درستی که رانت و همچنین باج دادن بی توجه جلوه می کند و همچنین افرادی خواهند بود که امروز زندگی های اشرافی دارند که آن زندگی را نمی قدرت بدون شکست خط قرمز ها اداره کرد.

او در ادامه به اهمیت موضوع حجاب از نظر حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و همچنین ابراز داشت: امروز عده ای مطرح می کنند چرا حجاب اجباری می باشد که در واقع آن ها معنی اجبار را نمی فهمند؛ اسلام اجبار ندارد ولی باید توجه داشت در صورتی که حجاب واجب شد و همچنین کسی آن هم را بشکند بحث نهی از منکر به میان می آید.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه هر قوانین و قانونی که توسط اشخاص شکسته می شود بایستی و حتما نهی از منکر شوند، گفت: یک مرحله از نهی از منکر توسط شهروندان و مردم شهر و همچنین با زبان خوش انجام می می شود و همچنین مراحل بالاتر توسط حکومت صورت می گیرد؛ هنگام و زمانی که دختری روسری خود را سرچوب می کند و همچنین می چرخاند و همچنین می خواهد به نظام دهن کجی کند برخورد با او نهی از منکر می باشد.

او افزود: در صورتی که حجاب برداشته می شود منشأ مفاسد عظیمی در جامعه خواهد شد همانگونه که بعضی کشورهای اسلامی آن هم را آزاد کردند و همچنین با معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین مفاسدی دست به گریبان اند.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: عده ای می پرسند حجاب در کجای قرآن آمده که بایستی و حتما پاسخ داد همه مسائل در قرآن گفتن نشده آن هم گونه که نماز پنجگانه در قرآن نیامده ولی باید توجه داشت مسأله حجاب بین تمام مذاهب اسلامی می باشد و همچنین تمام علمای اسلام حجاب را واجب می دانند.

او عنوان کرد: امروز پیشامد جدید حجاب از صورت یک حکم فردی اسلام بیرون آمده و همچنین به نظام جمهوری اسلامی گره خورده و همچنین لذا دشمن معتقد می باشد در صورتی که آن هم را متزلزل کند ۵۰ قسمت و بخش نظام ضعیف می می شود که در آن راستا توطئه ها و همچنین کمپین هایی را به راه می اندازد.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه اکنون در زمانی زندگی می کنیم که پایه های اخلاقی در اثر فضای مجازی در حال تزلزل می باشد، گفت: آن گونه مراسم ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های مذهبی خیلی زیاد با ارزش می باشد.

او با اشاره به آنکه بیش از همه نسل جوون در خطر می باشد و همچنین والدین، آموزش و همچنین پرورش، دانشگاه ، صدا و همچنین سیما و همچنین همه ما بایستی و حتما مراقبت کنیم، ابراز داشت: بعضی مسؤلین می نامند عده ای از آن فضای مجازی دارند نان می خورند؛ نان خوردن به چه قیمتی، به نرخ آلوده شدن جوانانمان؟؛ همه در قبال جوانان مسؤل هستیم.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه دشمن از طریق همین فضای مجازی پیام اغتشاشات را نشر یافته شده می کند، تصریح کرد: بایستی و حتما مقایسه کنند و همچنین ببینند آن فضا چند قسمت و بخش سالم و همچنین چند قسمت و بخش مضر می باشد و همچنین فضای سالم را ساخته یا ایجاد کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هنگام و زمانی که زندگی سنگین و همچنین مجلل می شود خط قرمزها رعایت نمی می شود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۲-۲۰ ۱۳:۰۶:۳۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان