تلگرام محور ناامنی/ مسئولان چه می‌گویند؟

تلگرام محور ناامنی/ مسئولان چه می‌گویند؟

|تلگرام محور ناامنی/ مسئولان چه می‌گویند؟ از مسیح داراب|

صدای شیعه: زمانی که از اغتشاشات دی‌ماه ۹۶ سخن به میان می آید ناخودآگاه ذهن همه به سمت تلگرام معطوف می می شود؛ پیام رسان خارجی که بستر اصلی شکل گیری اغتشاشات اخیر بود.

بعد از حوادث دی ماه ۹۶ که پایه آن هم در تلگرام ساماندهی شد، همگان دریافتند که یک پیام رسان خارجی تا چه مقدار و اندازه می تواند جهت کشور آسیب رسان باشد. در بحبوحه اغتشاشات اخیر مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران هر یک به نحوی به نا امن بودن آن پیام رسان خارجی اعتراف کردند که در ادامه آن مطلب به سخنان آنها می پردازیم.

 نقش تلگرام در ناآرامی های اخیر از نگاه کمیسیون امنیت ملی و همچنین سیاست خارجی مجلس

بعد از پایان اغتشاشات دی ماه، کمیسیون امنیت ملی و همچنین سیاست خارجی مجلس در جلسه‌ای به بررسی کردن علل و همچنین چرایی حوادث اخیر  پرداخت. آن کمیسیون در بررسی کردن حوادث دی ماه ۹۶ ضمن اعلام وجود اسنادی مبنی بر دخالت کشورهای بیگانه به ویژه آمریکا و همچنین صهیونیسم، نقش تلگرام را به عنوان شتاب دهنده و همچنین محوریت پیام رسانی اغتشاشات دی ماه عنوان کردند.

کمیسیون امنیت ملی و همچنین سیاست خارجی مجلس در آن جلسه ضمن عدم موافقت با محدود کردن و همچنین بستن اینترنت و همچنین فضای مجازی تاکید کردند که بدون مدیریت فضای مجازی نمی قدرت امنبت و همچنین آرامش را تامین کرد.

ریاست نهاد پدافند غیرعامل کشور: تلگرام دنبال براندازی نظام بود

ریاست نهاد پدافند غیرعامل کشور با اشاره به نقشه شوم دشمنان در آشوب های اخیر، محوریت آن عملیات را منافقان دانست و همچنین گفت: دشمنان در ابتدا تنها و فقط به دنبال فراخوان شهروندان و مردم شهر بودند و همچنین قرار بود بعد از آن هم همه مخالفان را مسلح کرده و همچنین آنگاه به دنبال براندازی نظام باشند و همچنین در آن میان تلگرام وظایف خود را جهت فراخوان و همچنین تهییج شهروندان و مردم شهر به نحو احسن انجام می داد.

 او همچنین با گفتن آن که فیلتر کردن تلگرام همچون آب روی آتش بود و همچنین عناصر ضد انقلاب نیز به سرعت دستگیر شدند، اظهار داشتشبکه تلگرام به دنبال بسیج کردن شهروندان و مردم شهر علیه نظام اسلامی، آموزش آشوبگری و همچنین اغتشاش، راه انداختن عملیات روانی سیاه و همچنین مخرب علیه نظام، واگذاری تمام اطلاعات شهروندان و مردم شهر به دشمنان و همچنین هدایت جامعه جهت براندازی نظام بود.

ریاست مرکز آمار و همچنین فناوری اطلاعات قوه قضائیه: تلگرام به بستری جهت آشوب و همچنین اغتشاش در کشور تغییر پیدا کردن شده بود

ریاست مرکز آمار و همچنین فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: تلگرام ۴۰ قسمت و بخش از ترافیک اینترنت کشورمان را اشغال کرده، بایستی و حتما شبکه‌های بومی و همچنین فرهنگی و اجتماعی که سرورشان در داخل ایران می باشد، تبلیغ شوند.

شهریاری با اشاره به نقش شبکه تلگرام در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: آن شبکه به بستری جهت آشوب و همچنین اغتشاش در کشور تغییر پیدا کردن شده بود و همچنین چاره‌ای جز فیلتر موقت تلگرام وجود نداشت، البته بعضی اشخاص در حاکمیت کشور اعتقادی به بستن کامل تلگرام ندارند، بهانه آن اشخاص آن می باشد که نباید وارد حیطه شهروندان و مردم شهر بشویم.

ریاست مرکز آمار و همچنین فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: از یک سال شمسی پیش مدام هشدار دادم که تلگرام به مصیبت و همچنین آفتی جهت جامعه و همچنین نظام اسلامی تغییر پیدا کردن شده می باشد که بایستی و حتما جهت مدیریت صحیح آن هم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری توسط حاکمیت صورت بگیرد.

هشدار وزیر ارتباطات به موسس تلگرام در مورد نقش بعضی کانال ها در اغتشاش

وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات با توجه به نشر خبرهای جدید تحریک‌آمیز یکی از کانالهای تلگرامی معاند جمهوری اسلامی ایران، طی توییتی خطاب به مدیرعامل تلگرام نوشتیک کانال تلگرامی عملاً شهروندان و مردم شهر را دعوت به ساخته یا ایجاد ناامنی و همچنین بهره بری و استفاده از بمب دستی و همچنین اسلحه می‌کند.

وزیر ارتباطات همچنین در یک هشدار جدی به موسس تلگرام نوشت: یک کانال تلگرامی در حال نفرت پراکنی می باشد، شهروندان و مردم شهر را تشویق می کند که از کوکتل مولوتوف بهره بری و استفاده کنند، مسلح شوند و همچنین جامعه را نا آرام کنند. حالا زمان آن هم می باشد که چنین تشویقاتی توسط تلگرام متوقف می شود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و همچنین ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات همچنین در مورد فیلترینگ شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی تلگرام و همچنین اینستاگرام گفت: ما ابتدا بنا داشتیم که شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی را حفظ کنیم. ما با آن هم صلاح شورای امنیت کشور با مدیر پیام رسان تلگرام مکاتبه کرده و همچنین از او همچنین درخواست کردیم بنابر مدارکی که موجود می باشد فعالیت آن کانال را متوقف کند.

او همچنین افزود: مدیر تلگرام سه کانال از مجموعه آن کانال‌ها را بست ولی باید توجه داشت مجدد آن کانال ساخته یا ایجاد شد و همچنین با توجه به ضعف نقاط مرجع خبری در کشور ما، هجوم شهروندان و مردم شهر به سمت آنکه بخواهند بدانند چه خبر می باشد و همچنین اطلاعات چگونه می باشد، مراجعات زیاد شد. مدیر تلگرام علیرغم تعهداتی که خودشان دارند به مقررات خود پایبند نبود و همچنین همکاری نکرد.

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور: تلگرام در سازماندهی اغتشاشات اخیر نقش اساسی داشت

رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی کشوربا اشاره به نقش تلگرام در سازماندهی اغتشاشات اخیر گفت: شکی نیست که هیچ چیزی نباید با امنیت ملی ما در تعارض قرار بگیرد؛ یعنی هر خدمتی و همچنین هر سرویسی به خصوص سرویس خارجی که در تعارض با امنیت ملی ما باشد حتما بایستی و حتما مدیریت می شود و همچنین یا مدیریت شونده باشد؛ هم اکنون تلگرام یک رسانه ای شده می باشد که با امنیت ملی ما در تعارض می باشد.

دبیر کارگروه مشخص کردن مصادیق محتوای مجرمانه: دستور مسدودسازی کانال های تلگرامی حامی اغتشاش از قبل ابلاغ شده بود

عبدالصمد خرم آبادی دبیر کارگروه مشخص کردن مصادیق محتوای مجرمانه در کانال شخص خود در پیام رسان سروش نوشت: به لحاظ اهمیتی که سازماندهی و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دشمنان در تلگرام داشت اوایل سال شمسی ۱۳۹۶ آن موضوع را رسانه ای کردم و همچنین بارها اعلام نمودم حدود ۸ هزار از پانصد هزار کانال در شبکه فرهنگی و اجتماعی تلگرام علیه امنیت کشور و همچنین مقدسات اسلامی و همچنین عفت و همچنین اخلاق عمومی در حال فعالیت بوده و همچنین مشغول سازمادهی و همچنین تخریب کشور در فضای مجازی خواهند بود، ولی باید توجه داشت متاسفانه هم وزیر سابق وهم وزیر لاحق ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات در مقابل اجرای دستورات مقاومت کردند.

استنکاف وزارت ارتباطات از اجرای دستورات کتبا به ریاست محترم مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ شد، ولی باید توجه داشت مع الاسف اقدام موثری بعمل نیامد.
قسمت و بخش عمده ای از فتنه و همچنین آشوبگری ها و همچنین اغتشاشات این روزها حاصل اشغال فضای مجازی کشور و همچنین بی توجهی مسئولین ذیربط به آن موضوع بوده می باشد.

 وزیر کشور:  از فضایی مجازی در جهت سلب امنیت کشور مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده کردند

رحمانی فضلی وزیر کشور بعد از اغتشاشات اخیر با اشاره به سوءاستفاده بعضی اشخاص از فضای مجازی در اتفاقات اخیر گفت: افرادی که از فضای مجازی سوءاستفاده کردند و همچنین از آن هم در جهت سلب امنیت، بی نظامی، قانون شکنی و همچنین تخریب دارایی ها شهروندان و مردم شهر بهره بری و استفاده کردند، نشان دادند که بهره بری و استفاده از ظرفیت آن امکان بهانه می باشد، آنها بدنبال خشونت پراکنی و همچنین رعب و همچنین وحشت خواهند بود که قطعا با آن نوع رفتار برخورد خواهد شد.

او همچنین با تاکید بر آنکه در آرامش، امنیت و همچنین نظم و همچنین در چهارچوب قانون بهتر می قدرت پیگیری مطالبات شد، تصریح کرد: شهروندان و مردم شهر عزیزمان همواره با تاکید بر روش‌های قوانین و قانونی پیگیر حقوق خود بوده و همچنین خواهند بود لذا نباید تخریب‌ها و همچنین تجاوز به حقوق عمومی و همچنین شهروندی جامعه را به حساب شهروندان و مردم شهر فهیم و همچنین عزیزمان گذاشته می شود.

همچنین دبیر شورای امنیت کشور با تبیین عوامل متنوع و گوناگون و مختلف موثر در جلب حضور تعدادی از شهروندان و مردم شهر در اعتراضات، ترسیم دقیق نقش و همچنین سهم جریان های متنوع و گوناگون و مختلف در فراخوان های منجر به تجمعات را شامل ابعاد به گفته ارائه شده از سوی وزارت کشور دانست و همچنین به طیف بندی جریانات معاند بر اساس تحریکاتی که در فضای مجازی داشتند، اشاره نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوون

انتهای پیام

تلگرام محور ناامنی/ مسئولان چه می‌گویند؟ در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان