اشاعه‌ی بی‌اخلاقی در محیط‌های کاری دلبری‌های اداری!

اشاعه‌ی بی‌اخلاقی در محیط‌های کاری دلبری‌های اداری!

|اشاعه‌ی بی‌اخلاقی در محیط‌های کاری دلبری‌های اداری! از مسیح داراب|

صدای شیعه: امروزه زنان پا به پای مردان در عرصه های کار و همچنین فعالیت شرکت دارند. با افزایش معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی  و همچنین تحولات فرهنگی و اجتماعی، حضور زنان در جامعه پُر رنگ‌تر و همچنین به امری اجتناب ناپذیر مبدل گردیده می باشد. از آنجایی که ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم، پای‌بند به اصول دینی و همچنین نیز حفظ حریم‌های مشخص شده جهت زن و همچنین مرد به ویژه در قالب حجاب، الزامی می باشد و همچنین آن موضوع با گسترش حضور بیش از پیش بانوان در مراکز کاری، اهمیت دو چندانی به خود گرفته می باشد.

متاسفانه بیش از یک دهه می باشد که با هنجارشکنی‌ها و همچنین اعمال ضدارزشی در آن راستا مواجه هستیمتغییرات عمیق در سبک حجاب که تدریجا به سمت و همچنین سوی بی‌حجابی می‌رود، خیلی زیاد نگران کننده شده و همچنین از طرفی هم، عوض شدن سبک رفتاری در محیط‌های کاری، بین زن و همچنین مرد خیلی زیاد بحث برانگیز بوده می باشد.

شاید بهتر باشد آن گونه گفتن کنیم که آقایان و همچنین خانم‌های شاغل که از حجاب مناسبی هم برخوردار نیستند، در بسیاری از موارد با احساس راحتی خارج از عرف و همچنین دین با یکدیگر رفتار می‌کنند و همچنین گاه دیدن شده می باشد که آقا یا خانمی جزئیات زندگی مشترک خود را نیز به غیره ای عنوان کرده و همچنین حتی از او همچنین به عنوان جایگزین همسر خود یاد کرده می باشد! شاید آن سوال جهت تو مطرح می شود که مگر آقایان هم در محیط کاری بایستی و حتما حجاب داشته باشند؟! بله همانطوری که اسلام نیز تاکید فراوان دارد، آقایان بایستی و حتما با حفظ نگاه خود به نامحرم که حجاب آن هم‌ها محسوب می‌می شود، از انحرافات احتمالی جلوگیری کنند. البته نه آن هم معنا که پوشش ظاهری آنها قید و همچنین بندی ندارد، بلکه دوری از لباس‌های تنگ که خود یکی از عوامل محرک می باشد، ضروری می باشد.

زنان مطلقه

طی سال شمسی‌های اخیر، آمار رو به افزایش "طلاق" نگرانی‌های فراوانی را در سطح جامعه ساخته یا ایجاد کرده می باشد. هنگام و زمانی که که مرد و همچنین زنی دیگر قادر به ادامه‌ی زندگی با هم نیستند و همچنین تنها راه را، جدایی می‌دانند، فاجعه‌ای با ابعاد گسترده رُخ می‌دهد.فاجعه‌ای که آسیب‌ها و همچنین تاثیرات و همچنین اثرات منفی آن هم در سال شمسی‌های بعدی نمایان می‌می شود.

متاسفانه بسیاری از زنان مطلقه که ملزم به تامین هزینه‌های زندگی (سرپرست خانوار) خواهند بود، در محیط‌های کاری، بیش از دیگر بانوان احتمال رفتار صمیمانه و همچنین خارج از چارچوب با همکار آقا دارند. زیرا آن دسته از بانوان شاغل، به علت کمبودهای عاطفی ساخته یا ایجاد شده بعد از طلاق، گرایش بیشتری به جنس مخالف داشته و همچنین محیط کار، باره‌ساز آن جریان جهت آنان می باشد.

پیشنهادات بی‌شرمانه

یقینا بی‌انصافی می باشد که تمام گناهان را به گردن خانم‌ها بیاندازیم و همچنین به واقع هم چنین قصدی را نداریم زیرا بسیاری از بانوان طی رفت و آمد و مراجعه به مراکز آسیب شناسی فرهنگی و اجتماعی و همچنین مشاوره‌ها، خواستار راه‌کاری مناسب جهت رفتار با همکاران مرد خود خواهند بود. آن دسته از خانم‌ها که اکثر آنها از سوی همکار آقا و همچنین یا حتی ریاست‌شان پیشنهادات خاص و همچنین بی‌شرمانه شده، به علت مستلزم و نیاز اقتصادی و مالی قادر به تَرک کار نبوده و همچنین به دنبال چاره‌ای مناسب خواهند بود.

خانم ۳۴ ساله‌ای که ۲ سال شمسی از ثبت طلاق و همچنین جدایی از شوهر یا همسر خود می‌گذرد، می‌گوید: "شاید من انتخاب اشتباهی کرده‌ام و همچنین یا شاید هم تغییر رفتار همسر باعث جدایی ما شد. ولی باید توجه داشت هر چه که بود گذشت؛ چرا بایستی و حتما زندگی من آن‌گونه نابود می شود؟ چرا بایستی و حتما نگاه‌ها تا آن مقدار و اندازه عوض می شود که دیگران به خود اجازه دهند پیشنهادهای خاص و همچنین شرم‌آور به من دهند." آن چرا و همچنین ده‌ها چرای دیگر، گریبان‌گیر بسیاری از خانم‌های مطلقه می باشد که پاسخ و همچنین راه‌حل مناسبی جهت رفع آن هم وجود ندارد.

طرح "سالم سازی محیط کار"

معضلات و همچنین آسیب‌های رفتارهای هنجارشکنانه در محیط‌های کاری تا جایی پیشروی کرد که بعضی مسئولین از آن هم تحت عنوان بحران فرهنگی و اجتماعی یاد کردند و همچنین با نشست‌های پی‌‌ در پی و همچنین نیز جلسات و همچنین بررسی کردن‌های مداوم به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدند که جهت حفظ کرامت بانوان شاغل اجرای طرح "سالم سازی محیط کار"، الزامی می باشد

آن طرح در سال شمسی ۹۳ و همچنین با هدف مرزبندی میان زن و همچنین مرد در محیط کاری، جلوگیری از بی‌اخلاقی‌های اداری و همچنین حفظ ارزش و همچنین کرامت زن تصویب شد. البته آن موضوع با واکنش‌های منفی بسیاری در داخل و همچنین خارج از کشور مواجه شد و همچنین حتی از طرح مذکور تحت عناوین ویژه ای همچون "دیوار کِشی جنسیتی"، "طرح توهین به زنان" و همچنین … نام می‌بردند که متاسفانه با گذشت بیش از ۳ سال شمسی، هنوز هم به مرحله‌ی اجرا نرسیده می باشد.

خوش‌اندامی، شرط استخدام

ماجرا به همین جا ختم نمی‌می شود زیرا امروزه، یکی از شروط استخدام در بعضی شرکت‌های خصوصی زیبایی ظاهری و همچنین خوش‌اندامی می باشدالبته نباید از روابط عمومی بالا نیز غافل شد ولی باید توجه داشت به معنای مشتری مداری بلکه به معنای جذب مشتری با نکات مهم و ترفندهای مخصوص زنان و دختران جوان شامل صدای پُر عشوه، آرایش خاص و همچنین… . دلبری از ریاست و همچنین شوخی‌های خاص جهت در کردن خستگی او همچنین نیز یکی از مسائل جاری محسوب می‌می شود که هر چه در آن هم تبحر بیشتری داشته باشید، زودتر پله‌های ترقی را طی می‌کنید و همچنین ارتقای شغلی می‌گیرید.

انواع خیانت‌ها، چند همسری‌ها، بی‌اخلاقی‌ها و همچنین و همچنین حتی تجاوزها، حاصل رواج بی‌بند و همچنین باری میان زن و همچنین مرد در محیط‌های کاری می باشد که گاهی هم باعث از هم گسیختگی یک یا چند خانواده می‌می شود.

کلام آخر

باتوجه به آنچه که گفته شد، انتظار می‌رود که با افزایش نظارت بر اخلاق و همچنین رفتار اداری، در حد امکان از بروز آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی آن‌چنینی که بی‌شک تاثیرات و همچنین اثرات آن هم در متزلزل سازی بنیان‌های خانواده خیلی زیاد مشهود خواهد بود، جلوگیری می شود تا همچنین و علاوه بر حفظ حرمت بانوان، خطرات آن‌چنینی خانواده‌ها را تهدید نکرده و همچنین مسیر طلاق را سهل‌الوصول نکند.

منبع: تبیان

انتهای پیام

اشاعه‌ی بی‌اخلاقی در محیط‌های کاری دلبری‌های اداری! در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان