آیت الله مکارم شیرازی:خوب می باشد تا درکنار پرداختن به خواندن و قرائت قرآن کریم به عمل به قرآن هم توجه می شود

IMG 3417 آیت الله مکارم شیرازی:خوب می باشد تا درکنار پرداختن به خواندن و قرائت قرآن کریم به عمل به قرآن هم توجه می شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: عمل به قرآن پیشامد جدید مهمی می باشد که بایستی و حتما در کنار موضوع های حفظ، خواندن و قرائت و همچنین تفسیر به آن هم هم توجه می شود.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید پیش از ظهر جمعه در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام و پیشوا علی(ع) که در بیت علامه طباطبایی(ره) برگزار شد، در ابتدا تشکیل آن جمعیت قرانی را که در کشور بی نظیر بوده می باشد تبریک گفت.

او اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک متن داشت و همچنین تعداد بسیاری حواشی که آن حواشی ها کم تر از متن آن هم نبودند مانند قران که اهمیت داده شد و همچنین گسترش پیدا کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه بعد از انقلاب اسلامی حضور قرآن در زندگی شهروندان و مردم شهر پر رنگ شد، افزود: در آن هم زمان تعداد حافظان قران خیلی محدود بود ولی باید توجه داشت امروز ۵۰۰ حافظ در چنین برنامه جذاب و جالب و خوب ای شرکت کرده اند که از برکات انقلاب می باشد.

او تصریح کرد: حضور قرآن در کشور و همچنین پرر نگ شدن برنامه جذاب و جالب و خوب های قرآنی از سوی مقامات رسمی و همچنین مردمی خیلی زیاد مایه افتخار می باشد.
آن مرجع تقلید، مطرح کرد: آن برنامه جذاب و جالب و خوب های قرانی نظام را تأیید می کنند و همچنین موجب تقویت نظام و همچنین اسلامیت ان می شوند که بایستی و حتما خداوند را جهت آن نعمت شکر گذار باشیم.

او گفت: خوب می باشد تا درکنار پرداختن به حفظ، تفسیر، خواندن و قرائت قرآن کریم به بعد غیره ای که عمل به قرآن می باشد توجه می شود چرا که پیشامد جدید مهم در قران عمل به آن هم می باشد و همچنین در آن گونه جلسات بایستی و حتما به آن هم تأکید می شود.

آیت الله مکارم شیرازی، تصریح کرد: در قرآن ۱۱۴ سوره وجود دارد که هرکدام به یک نام می باشد که آن نام ها تأمل برانگیزند و همچنین بایستی و حتما به آن هم ها توجه کرد.

او با گفتن آنکه تنوع عجیب نام سوره های قرآن انسان را در فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن فرو می برد، افزود: اولین سؤالی که مطرح می باشد آن که آیا آن نام ها از زمان رسول اکرم(ص) بوده می باشد یا بعدا ساخته یا ایجاد شده که بر طبق چند روایت آن سوره ها در زمان پیغمبر(ص) نام گذاری شده اند.

آن مرجع تقلید توضیح داد: شامل پیام هایی که آن نام ها دارد آن می باشد که در دنیا هیچ چیزی بی ارزش نیست و همچنین همه چیز قابل مطالعه و همچنین دقت می باشد و همچنین شامل اثار توحید اند لذا امیدواریم با توجه به نام های قرآنی فصل جدیدی در آن خصوص ساخته یا ایجاد می شود.

او در پایان، گفت: به فرموده رسول گرامی اسلام(ص) عجایب قرآن و همچنین شگفتی آن هم هرگز احصا نمی می شود و همچنین قرائن قرآن هرگز کهنه نمی می شود.

آیت الله مکارم شیرازی:خوب می باشد تا درکنار پرداختن به خواندن و قرائت قرآن کریم به عمل به قرآن هم توجه می شود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۲-۲۳ ۱۴:۰۹:۱۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان