آسیبها و همچنین فرصتهای عید نوروز از نگاه حضرت آیت الله مکارم شیرازی

مکارم 2 آسیبها و همچنین فرصتهای عید نوروز از نگاه حضرت آیت الله مکارم شیرازی

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی آسیبها و همچنین فرصتهای نوروز را برشمرد و همچنین گفت: آثار تخریبی در عید نوروز جبران ناپذیر می باشد لذا بایستی و حتما سعی کرد تا آن آسیبها کاهش یابد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) اشاره کرد و همچنین ابراز داشت: کسی که شامل آن چهار صفت باشد: آسان گیر باشد، با شهروندان و مردم شهر نزدیک باشد، به سهولت کارها را انجام دهد و همچنین سازگار باشد.

او با تاکید بر آسان گرفتن در زندگی گفت: در دستورات اسلام چیزی به نام مساله اقاله داریم. در صورتی که مشتری، معامله را اقاله کرد، خریدار آن هم را قبول کند که برکت کار، پذیرش اقاله نادم می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی ضمن تاکید بر نظم مسائل در عین حال عنوان کرد: در صورتی که طرف مقابل خطا و همچنین اشتباه کرد و همچنین گرفتار شد، سخت گرفتن بر او کار صحیحی نیست.

او با اشاره به سخن بعضی اطبا که دلیل بیشترین بیماری ها به دلیل استرس ها و همچنین فشار روحی می باشد، گفت: هنگام و زمانی که آسان بگیری، استرس نداری ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که سخت بگیری سلامتی انسان هم به خطر می افتد.

آن مرجع تقلید، منزل و خانه تکانی و همچنین نظافت، دید و همچنین بازدید و همچنین صله ارحام، کمک به نیازمندان، کمک به آزادی زندانیان، عیادت از بیماران، خواندن و قرائت دعای تحویل سال شمسی در جوار امامزادگان و همچنین تفریحات سالم را از فرصتهای مهم عید نوروز برشمرد و همچنین گفت: اسلام ساعتی را جهت استراحت، ساعتی جهت معاش و همچنین ساعتی جهت تفریح در نظر گرفته می باشد و همچنین امروز بعد از ۱۴۰۰ سال شمسی به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدند که کارگران را به استراحت اجباری بفرستند تا در بازگشت با انرژی اکثرا و بیشتر سرکار حاضر شوند.

او تصادفات جاده ای را یکی از آسیبهای نوروز دانست و همچنین گفت: عمده مقصر تصادفات، رانندگان خواهند بود که یا سبقت غیر مجاز گرفته و همچنین یا با سرعت غیر مجاز رانندگی می کنند و همچنین قوانین را رعایت نمی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی چشم و همچنین همچشمی را آسیب دوم نوروز دانست و همچنین گفت: بعضی گریز و فرار از دید و همچنین بازدید می کنند یعنی خود را از صله رحم و همچنین صله دوستان محروم می کنند.

او آسیب دیگر نوروز را بدحجابی و همچنین بی حجابی و همچنین اختلاط زن و همچنین مرد برشمرد و همچنین افزود: آسیب دیگر آنکه عده بسیاری آسیب به محیط زیست می رسانند؛ ای کاش در آن مورد کمی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کردند.

آن مرجع تقلید عنوان کرد: آثار تخریبی در عید جبران ناپذیر می باشد. امید می باشد از فرصتهای عید بهره بری و استفاده کرده و همچنین خود و همچنین دیگران را از آسیبها پرهیز دهیم.

او با اشاره به تقارن روز تحویل سال شمسی نو با شهادت امام و پیشوا هادی(ع) گفت: صله رحم و همچنین دید و همچنین بازدیدها تنافی با آن مناسبت ندارد ولی باید توجه داشت سعی می شود شادی ها که منافات با مساله شهادت دارد انجام نشود بلکه سال شمسی بابرکتی باشد.

آسیبها و همچنین فرصتهای عید نوروز از نگاه حضرت آیت الله مکارم شیرازی در تاریخ ۲۰۱۸-۰۳-۱۴ ۰۹:۴۹:۳۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان