حضرت آیت الله جوادی آملی: بزرگداشت فاطمیه به احیا و همچنین حفظ منطق آن هم حضرت می باشد

آیت الله جوادی آملی1 حضرت آیت الله جوادی آملی: بزرگداشت فاطمیه به احیا و همچنین حفظ منطق آن هم حضرت می باشد

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی بر تدریس خطبه فدکیه در حوزه های علمیه بویژه جامعه الزهرا تاکید کرد و همچنین گفت: منافاتی ندارد هم گریه کنیم هم باسواد شویم.

به به گفته شفقنا، حجت الاسلام و همچنین المسلمین ربانی، ریاست مرکز سرویس ها و خدمات حوزه های علمیه به همراه جمعی از معاونین، مدیران ستادی و همچنین مدیران استانی آن مرکز با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

آیت الله جوادی آملی در آن جلسه اظهار داشت: عزیزانی که در مرکز سرویس ها و خدمات حوزه فعالیت می کنند آن توفیق را دارند که جامع دو عمل از اعمال فرشتگان باشند؛ یعنی هم خود عالم باشند و همچنین هم به علما خدمت کنند.

او ادامه داد: نام یک عده از فرشتگان در کنار نام عالمان دین ذکر شده می باشد؛ «شهد الله أنه لا إله إلا هو والملائکه وأولو العلم» و همچنین در مورد شرف عالمان دین همین بس که نام آنها با نام ملائکه در قرآن کریم همراه شده می باشد که بخشی از آن فیض نصیب تو نیز هست.

آن مرجع تقلید تاکید کرد: بایستی و حتما حرفی بزنیم و همچنین مطلبی بنویسیم که خداوند تبارک و تعالی به حرف و همچنین قلم ما سوگند بخورد، همانگونه که می فرماید «ن و همچنینَالْقَلَمِ و همچنینَمَا یَسْطُرُونَ»، چرا ما مخاطب و همچنین مصداق آن قسم الهی نباشیم، آن راه جهت ما باز می باشد.

او خاطرنشان کرد: از طرف دیگر فرشتگانی خواهند بود که به حوزه های علمیه و همچنین طلاب علوم دینی سرویس ها و خدمات می دهند مانند آنکه بالهای خود را در مسیر عبور آنها پهن می کنند، آن روایت را مرحوم کلینی ذکر می کند که «إن الملائکه لتضعوا أجنحتها تحت اقدام طلاب العلوم» و همچنین تو بزرگواران آن توفیق را دارا می باشید که تو نیز به علما و همچنین طلاب سرویس ها و خدمات ارائه نمایید.

آیت الله جوادی آملی با آرزوی توفیق روزافزون جهت مسئولین مرکز سرویس ها و خدمات حوزه های علمیه، توصیه کرد: در منزل و خانه طلاب به خصوص معمرین را علوی گونه بزنید و همچنین به آنها اینگونه خدمت کنید.

او در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود با تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها اذعان داشت: هرگز از علم فاصله نگیرید، تا نفس می کشید درس و همچنین بحث را ادامه دهید، «فاطمیه» نباید تنها و فقط به اشک و همچنین گریه بگذرد بلکه بایستی و حتما خطبه فدکیه حضرت درسی می شود و همچنین در حوزه ها تدریس گردد به ویژه در جامعه الزهرا، منافاتی ندارد که هم گریه کنیم و همچنین هم باسواد شویم! گرامیداشت فاطمیه به آن می باشد که منطق آن هم حضرت زنده و همچنین حفظ می شود.

آن استاد حوزه با اشاره به حضور با شکوه شهروندان و مردم شهر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن قدردانی از آن حضور تصریح کرد: شهروندان و مردم شهر شیفته و همچنین جان نثار دین خواهند بود، شرف خود را در دین می دانند و همچنین آن را با حضور پرشور و همچنین حماسی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به خوبی نشان دادند.

حضرت آیت الله جوادی آملی: بزرگداشت فاطمیه به احیا و همچنین حفظ منطق آن هم حضرت می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۲-۱۴ ۱۸:۴۶:۱۴ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان