تاکید نماینده حضرت آیت الله سیستانی بر لزوم تغییر اوضاع فردی و همچنین جمعی: جهت تغییر نباید به انتظار دیگران نشست

کربلایی تاکید نماینده حضرت آیت الله سیستانی بر لزوم تغییر اوضاع فردی و همچنین جمعی: جهت تغییر نباید به انتظار دیگران نشست

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله سیستانی در کربلای معلی در خطبه های نماز جمعه از اشخاص و همچنین جامعه عراق خواست اوضاع خود را تغییر دهند و همچنین انتظار تغییر اوضاع از دیگران نداشته باشند.

به به گفته سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرات نیوز، حجت الاسلام و همچنین المسلمین عبدالمهدی کربلایی که خطبه های نماز جمعه را در حرم مطهر امام و پیشوا حسین(ع) ایراد می کرد، اظهار داشت: خداوند در قرآن فرموده می باشد که خداوند هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان خود تغییر دهند. اشخاص و همچنین نهادها بایستی و حتما تغییر به سوی عملکرد بهتر را آغاز کنند تا جامعه نیز تغییریابد.

کربلایی افزود: بعضی منتظر می مانند تا تغییر از جانب خداوند تبارک و تعالی صورت گیرد که آن اشتباه بزرگی می باشد. علی رغم آنکه خداوند قادر به تغییر می باشد ولی باید توجه داشت خواهان تغییر از جانب خود فرد و همچنین جامعه می باشد و همچنین اوست که شرایط را فراهم می کند.

او همچنین با اشاره به آنکه عده ای از اشخاص انتظار دارند دیگران بیایند و همچنین جامعه را تغییر دهند که آن اشتباه می باشد، گفتن کرد: انسان در طول حیات خوددر معرض اشتباهات بسیاری می باشد، مواضع اشتباه و همچنین عقاید ناصحیحی را در پیش می گیرد و همچنین رفتارهای اشتباهی از او سر می زند ولی باید توجه داشت انباشته شدن آنها روی هم، در نهایت جهت فرد فاجعه بار خواهد بود.

خطیب جمعه کربلا با تاکید بر لزوم بازنگری اشخاص و همچنین جامعه در مسائل عبادتی و همچنین حیاتی و همچنین رفتارهای خود افزود: راه علاج در آغاز تغییر از جانب خود اشخاص و همچنین جامعه می باشد و همچنین اشتباه پهناور و بزرگ آن می باشد ک فرد و همچنین جامعه جهت تغییر منتظر دیگران باشند.

تاکید نماینده حضرت آیت الله سیستانی بر لزوم تغییر اوضاع فردی و همچنین جمعی: جهت تغییر نباید به انتظار دیگران نشست در تاریخ ۲۰۱۸-۰۲-۰۹ ۱۵:۲۶:۴۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان