انقلاب اسلامی موضوع «شهادت» حضرت زهرا (س) را زنده کرد

انقلاب اسلامی موضوع «شهادت» حضرت زهرا (س) را زنده کرد

|انقلاب اسلامی موضوع «شهادت» حضرت زهرا (س) را زنده کرد از مسیح داراب|

صدای شیعه: «حسین محمدی‌فام» مدرس دانشگاه جامع علوم و همچنین معارف قرآن کریم و همچنین بررسی کننده و پروهشگر قرآن و همچنین حدیث در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به جمله‌ای از رهبر معظم انقلاب در مورد مطرح شدن نام حضرت زهراء(س) در جریان انقلاب اسلامی گفت: ایشان طرح نام حضرت زهراء(س) را در جریان انقلاب بر آمده از دل‌ها، ایمان‌ها و همچنین عواطف می‌دانند

او همچنین مطرح شدن «حماسه فاطمی» را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و همچنین اظهار کرد: پیش از انقلاب اسلامی اکثرا و بیشتر از واژه وفات حضرت زهراء (س) بهره بری و استفاده می‌شد، ولی باید توجه داشت بعد از انقلاب واقعیت و حقیقت موضوع که به «شهادت» رساندن ایشان می باشد زنده شد.

محمدی‌فام یادآور شد: با وجود آنکه بعد از انقلاب به شدت روی مسأله وحدت کار شد تا وحدت میان شیعه و همچنین سنی تقویت می شود، ولی باید توجه داشت در حین حال تأکید ما بر شهادت حضرت زهراء(س) بود و همچنین بر آن موضع پافشاری کردیم

آن بررسی کننده و پروهشگر قرآن و همچنین حدیث خاطرنشان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی آن بود که نام و همچنین یاد حضرت زهراء(س) در جریان انقلاب، دوران دفاع مقدس و همچنین بعد از آن هم اکثرا و بیشتر و همچنین اکثرا و بیشتر شد و همچنین همچنین مسأله شهادت ایشان نزد شهروندان و مردم شهر اکثرا و بیشتر تثبیت شد و همچنین امروزه می‌بینیم که سالروز شهادت آن هم حضرت در کشور تعطیل رسمی اعلام می‌می شود.

او همچنین افزود: هنگام و زمانی که قائل به شهادت حضرت زهراء(س) باشیم، سوالاتی در آن باره مترتب می‌می شود که چرا ایشان شهید شد؟ چه کسی یا افرادی ایشان را شهید کردند؟ و همچنین …، اینجاست که موضوع حماسه فاطمی(س) مطرح می‌می شود. ایشان آنچنان استوار در مسیر حمایت از ولایت ایستادگی کرد که جان پربرکت خود را در آن راه فدا و همچنین حقایق مهمی را روشن کرد که امروزه مسلمین به آنها پرداخته و همچنین از آنها به عنوان چراغ راه بهره بری و استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

انقلاب اسلامی موضوع «شهادت» حضرت زهرا (س) را زنده کرد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان