افزایش اقدامات خصمانه آمریکا علیه گروه و حزب‌الله لبنان

افزایش اقدامات خصمانه آمریکا علیه گروه و حزب‌الله لبنان

|افزایش اقدامات خصمانه آمریکا علیه گروه و حزب‌الله لبنان از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از المیادین: دشمنی و همچنین خصومت از مدت‌ها پیش بر همه مناسبات بین حکومت‌های متوالی آمریکا و همچنین گروه و حزب الله لبنان حاکم بوده می باشد، ولی باید توجه داشت اقداماتی که دونالد ترامپ ریاست جمهور کنونی آمریکا در اولین سال شمسی تصدی پست ریاست‌جمهوری آن کشور انجام داد، نشان می‌دهد که هدف قرار دادن گروه و حزب الله از طریق تحریم‌ها و همچنین مشکل‌تراشی ها و همچنین پرونده های متنوع و گوناگون و مختلف در آن کشور متوقف نخواهد شد.

مارشال بیلینگزلی دست یار وزیر خزانه داری آمریکا در مسائل مبارزه با تامین اقتصادی و مالی تیم‌های ضد بشری و ترویستی و همچنین جنایت‌های اقتصادی و مالی در آن ارتباط و رابطه تاکید می‌کند که حجم دشمنی موجود در واشنگتن به گروه و حزب الله لبنان در تاریخ آن کشور بی‌سابقه می باشد. از آن سخن می‌قدرت سیاست‌های حکومت جدید آمریکا در قبال گروه و حزب‌الله در مدت باقی مانده از ریاست جمهوری دونالد ترامپ را پیش‌بینی کرد.

حسن مقلد سردبیر مجله بازسازی و همچنین اقتصاد در گفتگو با شبکه تصویری و تلویزیونی المیادین تاکید می‌کند که حکومت آمریکا در دو محور اساسی فعالیت می کنند. اول: تقویت مفهوم تیم ضد بشری و ترویستی در قبال گروه و حزب الله بر اساس رویکردهای حاکم بر آن کشور و همچنین دوم: نشان دادن گروه و حزب الله به عنوان یک نهاد جنایتکار از طریق اتهاماتی که در خصوص تجارت مواد اعتیاد آور و مخدر و همچنین مدیریت تیم‌های بین‌المللی پولشویی ضد آن گروه و حزب مطرح می‌کند.

امروز قانون ویژه‌ای در ارتباط و رابطه با تحریم‌های گروه و حزب الله لبنان در کنگره آمریکا مطرح می باشد. استفان منوشین وزیر خزانه داری آمریکا در اکتبر قبل طی اظهاراتی از لزوم تخریب شبکه تامین اقتصادی و مالی گروه و حزب الله لبنان خبر داده و همچنین گفت که کشورش آمادگی بهره بری و استفاده از تمامی ابزارها و همچنین اقتدار و قدرت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در آن مسیر را دارد. در همین ماه کنگره آمریکا با اجماع آراء خود، مجموعه جدیدی از تحریم‌ها ضد گروه و حزب الله را به تصویب رساند که بعضی موسسات فرعی آن گروه و حزب شامل شبکه المنار و همچنین رادیو النور را تحریم کرده می باشد.

اعمال آن تحریم‌ها شوکی را در لبنان ساخته یا ایجاد کرد و همچنین باعث شد بسیاری از هیئت‌های بانکداری و همچنین پارلمانی و همچنین وزارتی به سمت واشنگتن بشتابند تا شاید بتوانند آمریکایی‌ها را قانع کنند که فعالیت‌های اقتصادی و مالی آنها را در پرونده‌ای جدا از اقتصاد لبنان به ویژه در قسمت و بخش بانکداری قرار دهد.

ریاض طباره سفیر سابق ایران در واشنگتن به المیادین تاکید می‌کنند که جنگ اقتصادی و مالی آمریکا ضد گروه و حزب الله لبنان مبتنی بر اصل لزوم مقابله با ایران در منطقه می باشد. طباره می‌افزاید که شخصیت‌های مطرح حکومت آمریکا شامل هربرت مک مستر مشاور امنیت ملی آن کشور، جان کلی ریاست کارمندان کاخ سفید ، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا و همچنین جیمز ماتیس وزیر جنگ آن کشور گرچه در مسائل مختلفی نظیر مناسبات با روسیه یا چین یا اوضاع سوریه و همچنین عراق یا نحوه تقابل با کره شمالی اختلاف نظر دارند، ولی باید توجه داشت همگی آنها در باره لزوم مقابله با ایران در خاورمیانه متفق القول خواهند بود.

طباره پیش‌بینی کرده که سال شمسی دوم ریاست‌جمهوری ترامپ شاهد تنش آفرینی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی شده و همچنین محدود آن کشور ضد گروه و حزب‌الله باشد، البته شرایط به گونه‌ای نخواهد بود که به اسرائیل چراغ سبز آغاز حمله به لبنان را بدهد، چرا که آمریکا همچنان به ثبات امنیتی و همچنین اقتصادی و مالی لبنان پایبند می باشد. علت آن هم هم آن می باشد که کشورهای اروپایی و همچنین اروپایی نمی‌خواهند لبنان به شرایطی مانند ترکیه تغییر پیدا کردن می شود و همچنین سکویی جدید جهت خروج آوارگان سوری به سواحل اروپا شکل گیرد.

حسن مقلد ولی باید توجه داشت معتقد می باشد که واشنگتن بدون در نظر گرفتن پیامدهای گسترده اقدامات خود در عرصه بانکداری یا مسائل دیگر، مصوباتی را در خصوص متهم قلمداد کردن گروه و حزب‌الله لبنان دنبال می کند. او همچنین در ارتباط و رابطه با زمان آن اقدامات نیز گفت که آنها آن رویکرد را قبل از انتخابات پارلمانی در لبنان و همچنین تحولات پهناور و بزرگ در کشورهای منطقه شامل سازش ‌ای احتمالی دنبال می‌کنند تا بتوانند از آن هم به عنوان برگه جهت مذاکرات سخت و همچنین پیچیده بهره بری و استفاده کنند.

سفر بیلینگزلی به لبنان نیز در همین راستا دنبال شده می باشد. آن مسئول آمریکایی در دیدار با شخصیت های لبنانی در پایتخت آن کشور تاکید کرده می باشد که آنها در واشنگتن به مرحله دوم [ اقدامات خصمانه ضد گروه و حزب‌الله] وارد شده‌اند و همچنین رویکرد رقابتی روز افزونی بین کاخ سفید و همچنین کنگره در خصوص گروه و حزب‌الله به وجود آمده می باشد.

هفته قبل و همچنین تنها دو هفته بعد از آغاز تلاش‌های جدید آمریکا جهت قطع منابع جهانی اقتصادی و مالی جنبش گروه و حزب‌الله لبنان، مارشال بیلینگزلی در سفر به بیروت از مقامات لبنان خواست آن تیم را از نظام اقتصادی و مالی کشور دور کنند.آن مقام آمریکایی گفت: از لبنان می‌خواهم همه تدابیر و همچنین اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت تضمین آنکه گروه و حزب‌الله بخشی از نظام اقتصادی و مالی کشور نباشد، به کار گیرد. سفارت آمریکا در بیروت نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد بیلینگزلی همچنین بر اهمیت مقابله با فعالیت‌های ایران در لبنان تاکید کرده می باشد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

افزایش اقدامات خصمانه آمریکا علیه گروه و حزب‌الله لبنان در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان