گناهی نوظهور هوس بازی جدید به نام وان نایت استند

گناهی نوظهور هوس بازی جدید به نام وان نایت استند

|گناهی نوظهور هوس بازی جدید به نام وان نایت استند از مسیح داراب|

صدای شیعه: وان نایت استند(one night stand) که البته کاملش آن می باشد (one night stand relationship)، ساخته‌ای نو جهت هوس‌ بازی می باشد. آن هم گونه که مجری مشتاق تی‌ او همچنین‌ گرامِ وبسایت و مرکز خبرهای جدید آپارات سعی می‌کند خیلی پاک و همچنین شیک آن هم را معرفی کند یعنی:
تصمیمی می باشد که آدمها با یکدیگر می‌ گیرند و همچنین به بیرون می‌روند و همچنین یک partner (یار، شریک) پیدا می‌کنند تا یک شب را با هم بگذرانند و همچنین
«
باهم‌ باشی یک‌ شبِ» آن هم هم خارج از قانون و همچنین عرف و همچنین شرع و همچنین بیرون از هر چهارچوب اخلاقی رایج بین انسان‌ ها، معنای آن پدیدۀ نوظهور می باشد

بی‌شک هر آدمی که پاک زیسته باشد با آن هم فطرت پاک خدایی می‌تواند بد و همچنین خوب خیلی از چیزها را تشخیص دهد؛ چرا که خداوند متعال شناخت آن دو را به هر انسانی الهام کرده می باشد (سورۀ شمس/ آیۀ ۸) و همچنین يا به تعبير ساده‌‌تر راه و همچنین چاه را به او نشان داده می باشد (سورۀ بلد/ آیۀ ۱۰)؛ چه از درون باشد، با الهام آن دانسته‌ها یا از بیرون باشد، به واسطۀ رهنمود راهنمایان الهی
بر اساس آن هم دانسته‌ هایِ درونیِ خدادای، مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست کلاس درس و همچنین یا دروه‌ای برگزار می شود تا در آن هم به انسان‌ بیاموزند دروغ بد می باشد؛ برداشتن دارایی دیگران بدون رضایت آنها (دزدی) کار درستی نیست و همچنین یا برهنه به خیابان آمدن و همچنین در جمع حاضرشدن کار ناشایستی می باشد؛ تمام آن‌ها را بشر بر اساس آن هم آموزه‌های فطری می‌ داند، باور دارد و همچنین به آن هم عمل می‌کند.
آن یادآوری جهت آن هم بود که بگویم زشتی و همچنین بدی آن «باهم‌ باشی یک‌ شبِ» را هر وجدان پاکی درک می‌کند و همچنین نیازی به اثبات و همچنین اندرز نیست؛ همین که بداند موضوع چیست از آن هم فاصله می‌ گیرد.
ولی باید توجه داشت در صورتی که کسی خواسته باشد نظر دین را در آن موضوع بداند بایستی و حتما اَحکامی را که مرتبط به روابط زن و همچنین مرد می باشد قدری مرور کند و همچنین یا در صورتی که نمی‌ داند آشنا می شود؛ قوانینی الهی که مرز و همچنین مقدار و اندازه و میزان ارتباط میان دو فرد یا شخص را به روشنی گفتن می‌ کنند؛ قوانینی که باور داریم با رعایت آن هم سعادت دنیا و همچنین آخرت انسان تأمین می‌می شود. فرمود: هر کس خداوند تبارک و تعالی و همچنین پيامبرش را اطاعت کند، بی‌ ترديد به رستگارى بزرگى دست يافته می باشد. (سورۀ احزاب، آیۀ ۷۱)
از نظر دین ارتباط متعارفِ روزمره مانند گفت‌وگو، دادوستد، رفت‌وآمد تا زمانی که آلوده به نگاه، تماس و همچنین یا حتی گفتگوی کلامی یا مجازیِ شهوت‌انگیز نشده باشد جایز می باشد و همچنین اشکالی ندارد. (ر.ک به احکام لمس و همچنین نظر و همچنین ارتباط  در کتابهای فقهی، مانند: تحریرالوسیلة، ابتدای کتاب النکاح، مسائل ۱۵-۲۹)

نیز پاسخ به مستلزم و نیاز جنسی و زناشویی و جنسی تنها و همچنین تنها در ارتباطی تعریف شده از نظر قانون دین جایز می‌باشد که آن هم را عقد نکاح یا ازدواج می‌نامند خواه به صورت دائم و همچنین خواه به صورت موقت که از آن هم به صیغه نیز یاد می‌می شود؛ هر چند آن دومی در چشم جامعۀ ما صورت خوشی ندارد؛ ولی باید توجه داشت بدانیم که از نظر دین کاری می باشد حلال و همچنین کاملاً بی‌ اشکال
با آن حال دائما افرادی خواهند بود که بر طبل لذت‌ بَری بی‌ حد و همچنین مرز می‌کوبند و همچنین با طراحی روشی‌ نو تلاش می‌کنند دیگران را هم با خود به سوی «لذت‌ محوری» و همچنین «رفع نیازهای درون به هر قیمتی» سوق داده آنها را از مسیر بندگی خداوند تبارک و تعالی؛ یعنی یک زندگی سالم، آرام و همچنین در مسیر پویایی دور کنند. جهت همین هر چند وقت یک بار شاهد ظهور روشی نو در آن داستانیم. کم‌ خرجی، بی‌ مسئولیتی، لذت‌بَری و همچنین البته بیگانگی با دین و همچنین سعادت بشر، عناصر مشترک بین تمام آن نوظهورهاست که معمولاً نوکیسه‌ ها هم مشتری آن هم خواهند بود.
از قرآن و همچنین روایات به دست می‌آید که اسلام جهت پاسداشت حرمت انسان و همچنین تأمین هدف از نیازهای فطری او و همچنین داشتن خانواده و همچنین جامعه‌ای سالم، آرام و همچنین پویا در جهت بندگی خداوند تبارک و تعالی، هرگونه ارتباط، کسب لذت و همچنین رفع مستلزم و نیاز جنسی و زناشویی و جنسی خارج از محدوده تعریف شده دینی را ممنوع کرده و همچنین حرام  می‌داند (إیضاح الفوائد فی شرح معظلات و مسائل و مشکلات القواعد، ج‌3، ص۱۳۱). جهت همین ازدواج سفید، هم‌جنس‌گرایی، باهم‌باشی یک‌شبِ و همچنین نظایر قبلی و همچنین بعدی آنها همه جزءِ نبایدهای دینی محسوب می‌شوند که در واقع پرهیزهایی جهت سلامت روح و همچنین روان بشر خواهند بود. قرآن کریم می‌فرماید: کسی که کار شایسته‌ای (عمل صالحى) انجام دهد به نفع خود کار کرده می باشد و همچنین کسى که بدى کند به خويشتن بدى کرده می باشد.(سورۀ فصلت، آیۀ۴۶)
روشن‌تر آنکه قرآن کریم که کلام خالق ماست خبر می‌ دهد: گناه، جهت انسان ضرردارد. (یونس،۲۳ ؛ فصلت،۴۶)
ولی باید توجه داشت چگونه گرایش به پاکی و همچنین حلال که خداوند تبارک و تعالی در نهاد ما قرار داده می باشد (سورۀ روم، آیۀ ۳۰) تغییر اوضاع داده و همچنین جای خود را به یک علاقۀ ناپاک می‌ دهد؟ ساده‌ تر آنکه چگونه و چطوری می‌ می شود انسان پلیدی یک رفتار را نه تنها درک نمی‌ کند؛ بلکه نسبت به آن هم شوق و همچنین اشتیاق هم نشان می‌دهد؟ مانند همین موضوع باهم‌ باشی یک‌ شبِ
پاسخ به آن پرسش را با مثالی در قالب یک خاطره گفتن می‌کنم

بوشهری‌ها آشی دارند معروف به آش بوشهری که خیلی زیاد تند می باشد؛ آنقدر که می‌ قدرت با آن هم کسی را شکنجه داد. شبی در آن هم دیار با همین آش از ما پذیرایی کردند. آقایی نزدیک من نشسته بود و همچنین کودک یک ساله‌ ای را در آغوش داشت. در کمال تعجب دیدم که از آن آش آتشین به او نیز خوراند. بلافاصله جیغ آن هم طفلک به هوا رفت و همچنین اشک از چشمانش جاری شد. هنوز چشم‌ های سرخ و همچنین اشک‌ آلود آن هم طفل معصوم در خاطرم هست. بعد از چند لحظه که بچه کمی آرام شد پدر مهربان قاشق بعدی را در کام آن هم زبان‌ بسته گذاشت و همچنین باز جیغ و همچنین فریاد آن هم طفلک. پدر آن کار را می‌ کرد تا بچه کم‌کم به آن طعم عادت کند و همچنین بعدها مانند خودش از خوردن آن آش لذت ببرد.
مشابه آن، اثر دود سیگار بر ریۀ سالم می باشد که اولش واکنشی با سرفه‌ های کُشنده دارد و همچنین آخرش لذت از کشیدن سیگار و همچنین بعد آن جناب سیگاری می باشد که در مواجهه با غیرسیگاری‌ها هم منکر ضرر سیگار می‌ می شود و همچنین هم از علاقۀ وافر خود به کشیدن سیگار می‌ گوید و همچنین … آن هم چیزی که هم ضررش جهت ما از آفتاب روشن‌ تر می باشد و همچنین هم هیچ‌ علاقه‌ای در خود به زدن یک پُک هم احساس نمی‌کنیم.
داستان لذت از گناه و همچنین ضررداشتن آن هم هم دقیقاً همین می باشد.
روح انسان خدایی می باشد (سورۀ حجر، آیۀ۲۹) و همچنین سنخیتی با گناه ندارد. آن انسان می باشد که نخست، گناه را بر آن هم تحمیل می‌کند بعد کم‌کم به آن هم عادت کرده آنگاه از انجامش لذت می‌برد و همچنین بعد با تعجب از ضررش می‌ پرسد
با آن دو مثال فرق و همچنین فرآیند روشن می‌می شود که فرق سلامت و همچنین بیماری می باشد؛ واکنش طبیعی ریۀ سالم به دود سیگار انزجار و همچنین پس‌زدن می باشد ولی باید توجه داشت ریۀ خراب به دود سیگار ولع دارد و همچنین هرگونه عوارض آن هم را منکر می‌ می شود. نیز واکنشِ روح و همچنین فطرت پاک به انحراف‌ های یادشده انزجار و همچنین چِندِش می باشد ولی باید توجه داشت روح آلوده به اشتیاق از آن هم استقبال می‌کند و همچنین با علاقۀ ویژه ای پیش‌آمد و همچنین حتی فرهنگ‌ شدنش را آرزو می‌کند.

منبع: تبیان

انتهای پیام

گناهی نوظهور هوس بازی جدید به نام وان نایت استند در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان