پاسداشت نادر طالب‌زاده در ششمین محفل آخر هنر؛ برجی: نادر مورد وثوق شهید آوینی بود/ قائم مقامی: طالب‌زاده روشنفکری انقلابی از ذات دین می باشد

پاسداشت نادر طالب‌زاده در ششمین محفل آخر هنر؛ برجی: نادر مورد وثوق شهید آوینی بود/ قائم مقامی: طالب‌زاده روشنفکری انقلابی از ذات دین می باشد

|پاسداشت نادر طالب‌زاده در ششمین محفل آخر هنر؛ برجی: نادر مورد وثوق شهید آوینی بود/ قائم مقامی: طالب‌زاده روشنفکری انقلابی از ذات دین می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: ششمین محفل آخر هنر به پاسداشت نادر طالب زاده با عنوان «آقای نادر» اختصاص داشت که لحظاتی پیش به پایان رسید. آن محفل عصر امروز (۴ دی ماه) در نخلستان مرکز فرهنگی رسانه ای آخر برگزار شد

* قائم مقامی: طالب‌زاده روشنفکری انقلابی از ذات دین می باشد

آیت الله سید محمد قائم مقامی در ابتدای جلسه سخنان خود را با درود به شهدا که یادگاران انقلاب خواهند بود آغاز کرد و همچنین گفت: من آن نقطه را بگویم، سخن گفتن در مورد افرادی که به دوستی خداوند می‌رسند خوب نیست. از سوی دیگر دوستان خداوند تبارک و تعالی بایستی و حتما ریاضت بکشند و همچنین علی‌رغم میلشان بایستی و حتما سخن گفت و همچنین سر شخص را خداوند فاش می‌کند . مدت‌هاست آقای طالب‌زاده را اینگونه می‌شناسم، او فردی می باشد که از انقلاب درک عمیق و همچنین روشنفکرانه از آن واقعیت و حقیقت (انقلاب) دارد؛ روشنفکری از ذات دین می باشد .

او همچنین ادامه داد: قبل از انقلاب با هنر ارتباط و رابطه داشتم ولی باید توجه داشت ارتباط و رابطه را قطع کردم. ولی دوباره سعی کردم به هنر و همچنین مدرنیته نگاه کنم. آقای طالب زاده در آن بازگشت موثر بود و همچنین از منظر واقعیت و حقیقت ولایت هنر را می‌بینند. من به روش حاشیه‌ای به هنر بازگشتم.

* برجی: نادر طالب‌زاده مورد وثوق شهید آوینی بود

رضا برجی در قسمت و بخش دیگر مراسم گفت: سخن گفتن اینجا سخت می باشد، من سالهاست شاگرد نادر طالب‌زاده هستم و همچنین خداوند تبارک و تعالی را شکر؛ ولی باید توجه داشت آن بزرگداشت خیلی دیر برگزار شد؛ هنگام و زمانی که نادر در سارایوو می‌دوید یا در گراژده که تنها تیم در سارایوو بود . تمام آثارش را خودش فیلمبرداری می‌کرد، به جز کاری که من فیلمبردار بودم.

او همچنین افزود: نادر در مستند پایه گذار بود. بعد از شهید آوینی سینمای مستند یتیم شد؛ چند سال شمسی هم نادر کار را کنار گذاشت، ولی باید توجه داشت دوباره شروع کرد .
به گفته برجی، مرتضی آوینی مشورت‌ها را به نادر طالب زاده ارجاع می‌داد و همچنین ما کمتر آن اتفاقات را شاهد بودیم، نادر شیوه ویژه ای در مستند دارد و همچنین مخاطب را درگیر می‌کند؛ویژگی نادر اشراف به تکنیک فیلمسازی می باشد، در سینمای مستند آن نوع نگاه را نداریم، و همچنین آوینی او را به عنوان مستندساز قبول داشت.
برجی تاکید کرد: نادر طالب زاده مورد وثوق آوینی بود، نادر سوار بر مستند می باشد و همچنین سوژه را عریان به مخاطب نشان می‌دهد؛ شاگردهای نادر تلویریون المنار را تاسیس کردند و همچنین او هر جا که باشد منشا خیر می باشد.

* دهباشی: کمتر استادی را دیدم که شاگردانش موفق باشند

حسین دهباشی در قسمت و بخش غیره ای از مراسم در مورد تعاریفی که از طالب‌زاده ارایه می‌می شود گفت: من راجع به آنچه همه می شناسیم نیت و اراده تعریف ندارم، چه رزمنده، چه از غرب برگشته؛ وجهی که ایشان را نادر می‌کند به عنوان انسان، تواضع، خشوع، سخاوتمند در ارایه امکانات به جوانان و همچنین بهره بری و استفاده از نام ایشان جهت برنامه جذاب و جالب و خوب سازی و همچنین… موارد و نکات ارزنده‌ای می باشد . کمتر استادی دیدم که شاگردانش موفق باشند، ذوق کند و همچنین دیده شوند. اسوه انسان بودن مهمترین وجه اوست.

* نوباوه: مهمترین عنصر در هنر تعهد می باشد

بیژن نوباوه در ادامه آن مراسم طی سخنانی ابراز داشت: خداوند به نادر طالب‌زاده لطف کرده و همچنین مناعت طبع به او داده می باشد؛ در هنر مهمترین عنصر تعهد می باشد، جمع ما افرادی خواهند بود که از طریق هنر روح تعهد را انتقال دهد. زبان آوینی و همچنین نادر زبان خداست. او همچنین اب تاکید بر آنکه در جامعه هنری دستمان خالی می باشد، متذکر شد: مخالفت عام با فکر کردن و اندیشیدن اسلامی در جامعه هنری دیده می‌می شود، ولی باید توجه داشت ماندگاری هنر خیلی زیاد مهم می باشد.

در قسمت و بخش دیگر مراسم بزرگداشت نادر طالب زاده مستندی در مورد زندگی او پخش شد.

* میرشکاک: حاج نادر خودساخته می باشد در حوزه کاری رقیب ندارد رفیق دارد

یوسفعلی میرشکاک در آن برنامه جذاب و جالب و خوب ابراز داشت: حاج نادر خودساخته می باشد در حوزه کاری رقیب ندارد، رفیق دارد. طالب‌زاده از ابتدا کار بلد بود. فیلم دیدنی و جذاب داستانی در جمهوری اسلامی نمی قدرت ساخت زیرا و به درستی که ممیزی هست

در قسمت و بخش دیگر با حضور مهمانان کنفرانس افق نو در مورد نادر طالب زاده کلیپی به دیدن کردن و نمایش دخل و درآمد.

* نادر طالب‌زاده: مرهون مرحوم والدینم هستم/ انقلاب همچنان پر اقتدار و قدرت می باشد
نادر طالب‌زاده در قسمت و بخش پایانی مراسم با تشویق حضار به روی سن آمد و همچنین محبت هنرجویان و همچنین مدعوین را پاسخ گفت و همچنین تاکید کرد: برایم سخت بود بعضی از صحبت‌ها را بشنوم، آن جشن انقلاب می باشد و همچنین تحولی در جهان شکل گرفت و همچنین من هم در آن میدان بودم . من مرهون مرحوم والدینم هستم.
آن فیلمساز تصریح کرد: انقلاب همچنان پر اقتدار و قدرت می باشدبه عنوان نمونه اربعین مانور خداوندی می باشد و همچنین اعلام اخیر ترامپ در مورد بیت المقدس آن اقتدار و قدرت را اکثرا و بیشتر نشان می‌دهد.
او همچنین ادامه داد: «پایپر» نویسنده کتب متنوع و گوناگون و مختلف آمریکایی که چندی پیش از دنیا رفت. دوسال پیش در کنفرانس هولوکاست حضور داشت و همچنین به روش مشکوک از دنیا رفت؛ او ده کتاب مشهور نوشت که ترجمه شده و همچنین نظر دارم مسلمان از دنیا رفته می باشد.
او همچنین خاطر نشان کرد: خوشحالم در آن محفل در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف فرصت داشتم اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف انقلاب را قاب بگیرم و همچنین جهاد اینها بایستی و حتما دیده می‌شد؛ افرادی را بایستی و حتما معرفی می‌کردیم زیرا و به درستی که انقلاب مستلزم و نیاز به تلاش دارد. من دیده بودم مرتضی چگونه به میرشکاک نگاه می‌کند ولی باید توجه داشت او عقیده دارد آزادانه هرچه می‌خواهد را بگوید مانند رها کردن ببر در میان انسان‌ها، تلویزیون بایستی و حتما فرصت گفت‌وگوی آزاد را بیش از آن فراهم کند.

او همچنین ادامه داد: من توفیق داشتم در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع و گوناگون و مختلف اشخاص انقلابی را نشان دهم، آن محفل جهت من نیست؛ ما تنها نیستیم خارجی‌ها بایستی و حتما بیایند و همچنین بشنویم، دوران تحول را ببینیم، ولی باید توجه داشت آنها جهت ما نقشه می‌کشند و همچنین بایستی و حتما هوشیار باشیم .

طالب‌زاده گفت: تحول انقلاب یک عرصه‌ای را نشان داد که خارجی‌ها هم آن هم را درک می‌کنند.
پایان قسمت و بخش ششمین آخر هنر، با کیک تولدی که هنرجویان شامل شمقدری، دهباشی جهت سالروز تولد نادر طالب زاده تدارک دیدند، به اتمام رسید و همچنین بعد از خاموش کردن شمع‌ها از نادر طالب‌زاده تقدیر شد.

به به گفته فارس، در آن مراسم چهره‌هایی زیرا و به درستی که حجت الاسلام پژمانفر، آیت الله قائم مقامی، گلعلی بابایی، رضا برجی، محسن مومنی شریف، رضا شکاری، علیرضا قزوه، حمید داودآبادی، مسعود ده نمکی، رائفی پور و همچنین شجاعی طباطبایی، وحیدیامین پور و همچنین… حضور داشتند.

انتهای پیام

پاسداشت نادر طالب‌زاده در ششمین محفل آخر هنر؛ برجی: نادر مورد وثوق شهید آوینی بود/ قائم مقامی: طالب‌زاده روشنفکری انقلابی از ذات دین می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان