وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های اشتراک ویدئو محلی جهت نشر محتوای غیراخلاقی شده‌اند فساد حقيقي در فضاي مجازی

وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های اشتراک ویدئو محلی جهت نشر محتوای غیراخلاقی شده‌اند فساد حقيقي در فضاي مجازی

|وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های اشتراک ویدئو محلی جهت نشر محتوای غیراخلاقی شده‌اند فساد حقيقي در فضاي مجازی از مسیح داراب|

صدای شیعه: در چند سال شمسی اخير در شبکه‌هاي مجازي اعم از سايت‌هاي اينترنتي و همچنین اپليکيشن‌هاي همراه، شاهد بازتاب نونهالان غرب‌زده‌اي هستيم که با فراموش کردن هويت ديني و همچنین ملي خود، دست به تابوشکني‌هايي در عرصه فرهنگ و همچنین عفت ايران اسلامي مي‌زنند؛ برنامه جذاب و جالب و خوب‌هايي که بعضاً با هزينه‌هاي ميليوني در کنداکتور ويژه سايت‌هاي اشتراک‌گذاري ويدئو قرار مي‌گيرند ولی باید توجه داشت به ظاهر از هيچ جايي حمايت نمي‌شوند!

اول:  آيا موافقيد در يک روز مشخص با فردي غريبه از جنس مخالفتان قرار بگذاريد؟اين سؤال خانم مجري از جوون‌هاي متعددي مي‌باشد که داخل يک کافه با آنها قرار گذاشته می باشد؛ طرح پیشامد جدید‌اي که مخالف غيرت جامعه و همچنین همچنين منافي عفت زنان و همچنین شرافت مردان مسلمان اين اجتماع می باشد. آيا اين سؤال يک برخورد روشنفکرانه می باشد؟ در صورتی که اين برخورد روشنفکرانه را با نواميس تهيه‌کننده يا نويسنده اين کار داشته باشند، باز هم لبخند تهي از غيرت بر لبانشان امتداد خواهد داشت؟ رهبر انقلاب در ديدارشان با مسئولان نظام مي‌گويند: «ازهمه طُرُق دارند بهره بری و استفاده مي‌کنند که ايمان اسلامي ما را متزلزل کنند.» در صورتی که کمي دقت کنيم و همچنین يکي از اين سايت‌هاي پربازديد را باز کنيم، با فاصله‌گذاري‌هاي نه‌چندان مطلوبي بين آحاد شهروندان و مردم شهر مواجه مي‌شويم. 

دوم: يک برنامه جذاب و جالب و خوب به‌روش تخصصي به کافه‌گردي مي‌پردازد. يک آقا و همچنین خانم به ظاهر زن و همچنین شوهر که گويا خانم خودش را براي بزمي مخصوص زنان و دختران جوان آراسته، تصميم مي‌گيرد با شوهر یا همسر خود به کافه‌گردي برود. بعد از يک ورزش ملايم! صبحگاهي، به کافه‌تريايي رفته و همچنین سفارشي را براي صبحانه مي‌دهند. اسپاگتي، بيکن، بشقاب انگليسي، وافل، گرانول و همچنین سالاد سزار –البته آن هم هم اول صبح!- بخشي از سفارشات اين خانم و همچنین آقا براي صبحانه‌شان می باشد! نمايش و همچنین سِرو چنين صبحانه‌اي براي کساني که بعضاً پنير کمتري روي نان‌شان مي‌گذارند تا مبادا مواد غذايي‌شان به انتهاي هفته نرسد و همچنین گرفتار شوند، مناسب می باشد! آيا مخاطب اين جنس برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها با گرايش زندگي لاکچري تنها و فقط سرمايه‌دارها خواهند بود؟ پس در شبکه‌هاي همگاني چه مي‌کنند؟! چه اصراري داريد که پدري را در ذهن فرزندش تحقير کنيد يا همسري را در زندگي مشترکش رو به تزلزل ببريد؟!

سوم: برنامه جذاب و جالب و خوب ديگري با عنوان نگاهي نو به نظام آموزش و همچنین پرورش کشور شروع به کار مي‌کند. ميهمانان اين برنامه جذاب و جالب و خوب به ظاهر تخصصي، هنرمندان و همچنین سلبريتي‌ها خواهند بود.

اين يعني نگاه نو و همچنین علمي به سيستم آموزش و همچنین پرورش کشور با بهره بری و استفاده از دانش ميهمانان در زمينه چگونگي حرکات بدن در جلوي دوربين يا چگونگي طلوع و همچنین پايان فيلمنامه! ميهمان يک قسمت از اين برنامه جذاب و جالب و خوب آقاي نويسنده‌اي می باشد که تيشرتي با تصويري از پوستر يک فيلم امريکايي را به تن دارد. يکي از شخصيت‌هاي روي اين تيشرت خانمي با لباسي شبيه به پورن‌استارها و همچنین ديگر شخصيت نقش بسته بر اين لباس، کارگردان و همچنین بازيگر فيلم ضدايراني آرگو مي‌باشد. حال سؤال اينجاست که چنين کسي دعوت شده می باشد تا در مورد سيستم آموزش و همچنین مهم‌تر از آن هم پرورش مدارس اظهار‌نظر کند؟! از مجري هم بگذريم که در اين برنامه جذاب و جالب و خوب به بازگويي خاطره شرط‌بندي‌اش! روي آورده می باشد. با کمي دقت به وضوح روشن مي‌می شود سلبريتيسم در جامعه مجازي امروز راهي به سوي الگو‌شدن سلبريتي‌ها را در پيش گرفته می باشد. در اين ميانه که تنور حسابي داغ شده‌می باشد، شاطر _تهيه کننده‌ها وارد عمل شده و همچنین سلبريتي‌هايي را با بهره بری و استفاده از بالشتک مخصوص به خود، به تنور مي‌چسبانند! کساني که با دعوت از سلبريتي‌هاي ميان‌مايه، خود يا مجري را به قيمت خيلي ارزان در مجري‌گري امتحان مي‌کنند و همچنین شهروندان و مردم شهر را در مورد تُپُق‌ها، مزه‌پراکني‌هاي بي‌مزه و همچنین شادي‌هاي پنهان‌نشدني خود در مقابل فلان بازيگر قاضي مي‌کنند!

در اين عرصه بعضاً بانواني که علاقه اصلي آنها مُد و همچنین ميکاپ بوده و همچنین تا به حال ويتريني براي به نمايش گذاردن خود نداشته‌اند، تحت عنوان مجري، خود را به دوربين عرضه مي‌کنند. نويسنده و همچنین طراح‌هايي که موضوع برنامه جذاب و جالب و خوب را وابسته به اينکه امروز حال‌شان چگونه می باشد يا چه فکاهي‌اي را شنيده‌اند، طرح و همچنین متن‌شان را روي کاغذ مي‌آورند!

چهارم: آن هم ديگري در برنامه جذاب و جالب و خوب‌اي که مثلاً مخصوص به بانوان می باشد و همچنین به يکي از ماه‌هاي پاييز هم نامگذاري شده‌می باشد به مجري‌اي جواب مي‌دهد که دم از ضايع شدن حق زنان مي‌زند و همچنین با لحن سطحي و همچنین آماتوري خود، ميهمانش را به چنين چالشي روانه مي‌کند. در صورتی که معتقديد حقي از قشري ضايع شده، بايد بدانيد چگونه پیشامد جدید را آسيب‌شناسي و همچنین درمان کنيد و همچنین نه اينکه با تحقير زنان و همچنین نيش و همچنین کنايه توهين‌آميز به آنها برايشان دلسوزي کنيد! امروزه عده‌اي به رسانه با فهم صِرف اقتصادي مي‌نگرند و همچنین برخي هدفمند و همچنین کنترل‌شده از جايي‌به‌جايي براي هرجايي کردن مخاطبين قدم بر مي‌دارند و همچنین چه ساده‌انگار بايد باشد مسئولي که اين پديده را شکوفايي استعداد جوانان وطنش بداند! در اين ميان حضور برنامه جذاب و جالب و خوب‌هايي در راستاي موازين فطري و همچنین اسلامي، نشان از برنامه جذاب و جالب و خوب‌سازاني دارد که خود را مجهز به دانش و همچنین تکنيک رسانه‌اي کرده و همچنین در اين وانفساي غارتگري فرهنگ اسلامي- ايراني شهروندان و مردم شهر کشورمان، در حال تلاش و همچنین فعاليتند.

ولی باید توجه داشت به راستي کنترل اين فضاي ملتهب با چه نهادي می باشد؟ رهبر معظم انقلاب در جاي ديگري متذکر شده‌اند:«‌بعضي از کشورها طبق فرهنگ خودشان اين دستگاه‌ها را قبضه کرده‌اند. ما چرا نمي‌کنيم؟ چرا حواسمان نيست؟ چرا رها مي‌کنيم اين فضاي غير قابل‌کنترل و همچنین غيرمنضبط را ؟!» چرا کار را به جايي مي‌رسانيد که رهبر انقلاب از شوراي مرتبط به اين فضا ابراز گلگي کند؟! تا کي مي‌خواهيد با عناويني مانند «رصد و همچنین پالايش فضاي مجازي» خود را گول بزنيد و همچنین شهروندان و مردم شهر اعتماد کرده به مديريت خود را در به قهقرا رفتن آزاد بگذاريد؟! وقت آن هم نرسيده که کمي غيرت ديني به خرج دهيد و همچنین اين فسادهاي روزافزون را با کنترل صحيح و همچنین به موقع لجام بزنيد؟ ميزان قابل‌توجهي از جلسه‌هاي فرهنگي مرتبط به فضاي مجازي‌می باشد که در بسياري از موارد نتيجه‌اي به غير از اسراف برق و همچنین مستهلک‌شدن چراغ‌هاي محيط جلسه را دربر ندارد، دقيقاً کجاي اين معادله می باشد؟!

منبع: روزنامه جوون

انتهای پیام

وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های اشتراک ویدئو محلی جهت نشر محتوای غیراخلاقی شده‌اند فساد حقيقي در فضاي مجازی در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان