سید حسن نصرالله در گفت‎وگو با المیادین: امیدهای ترامپ، عربستان و همچنین اسرائیل در خصوص ایران نقش بر آب شده‎اند/ اراده و تصمیم راسخ ترامپ در مورد قدس آغازی بر پایان اسرائیل می باشد

سید حسن نصرالله در گفت‎وگو با المیادین: امیدهای ترامپ، عربستان و همچنین اسرائیل در خصوص ایران نقش بر آب شده‎اند/ اراده و تصمیم راسخ ترامپ در مورد قدس آغازی بر پایان اسرائیل می باشد

|سید حسن نصرالله در گفت‎وگو با المیادین: امیدهای ترامپ، عربستان و همچنین اسرائیل در خصوص ایران نقش بر آب شده‎اند/ اراده و تصمیم راسخ ترامپ در مورد قدس آغازی بر پایان اسرائیل می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: «سید حسن نصرالله» دبیرکل گروه و حزب الله لبنان با شبکه المیادین در مورد رویدادهای کنونی ایران و همچنین آخرین تحولات منطقه گفت‏‎‌وگو کرده می باشد.

سید حسن نصرالله اعلام کرد که آنچه اکنون در ایران رخ میدهد سیاسی نیست و همچنین آن مساله به خوبی قابل فهم می باشد و همچنین قابل قیاس با حوادث سال شمسی ۲۰۰۹ نیست.

او همچنین افزود: مشکل داخل نظام ایران که همه جریان های آن هم با هم متحد شدند، نیست بلکه مشکل ناشی از ورشکستگی بانک ها و همچنین موسسات بانکی می باشد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد که رهبری ایران با حالت آرامش با بحران بوجود آمده برخورد و همچنین حساب تظاهرات کنندگان را از آشوب گران جدا کرده می باشد.

نصرالله تاکید کرد که دستاورد اعتراضات اخیر ایران آن بوده می باشد که مسئولان و همچنین جریانهای ایرانی جهت ساخته یا ایجاد راهکارها و همچنین راهحل های جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات انگیزه همکاری با یکدیگر دارند.

دبیرکل گروه و حزب الله لبنان افزود: ترامپ و همچنین نتانیاهو و همچنین مسئولان سعودی در مورد اوضاع ایران ناامید شدند.

سید حسن نصرالله اعلام کرد که اقدام ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی، آغازی بر پایان اسرائیل می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه مساله سازش بین فلسطین و همچنین اسرائیل بعد از اراده و تصمیم راسخ ترامپ در مورد قدس به پایان رسیده می باشد، افزود: عملیات سازش پس نتیجه آن می شود که ای ندارد و همچنین راه حل آن هم در پیش گرفتن روش مقاومت می باشد که باعث تحقق پیروزی می می شود.

 نصرالله به قدس اشاره کرد و همچنین گفت که هفته قبل با تیم‌های مقاومت فلسطین شامل جنبش آزادی قسمت و بخش فلسطین (فتح) دیدار و همچنین در مورد قدس گفتوگو کرده و همچنین هدف از آن دیدار وحدت تیم‌های مقاومت فلسطین بود.

او همچنین به اقدامات ضد ایرانی ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و همچنین افزود: آن اقدامات به آن دلیل می باشد که ایران به تیم‌های مقاومت فلسطینی کمک و همچنین از مساله قدس حمایت می‏کند.

دبیر کل گروه و حزب‌الله لبنان با گفتن آنکه ملت فلسطین تسلیم نخواهد شد، افزود: مقاومت لبنان در بهره بری و استفاده از هرگونه فرصتی جهت ارسال سلاح و همچنین کمک رسانی به مقاومت فلسطین لحظه‌ای تردید نخواهد کرد.

دبیرکل گروه و حزب الله لبنان گفت: ترامپ و همچنین نتانیاهو منطقه را به سمت جنگ سوق می دهند و همچنین محور مقاومت بایستی و حتما جهت آن جنگ آماده باشد. طرح ما جنگ نیست، بلکه مقاومت می باشد.

سید حسن نصرالله اعلام کرد که محور مقاومت بایستی و حتما بر اصل تغییر پیدا کردن تهدیدات به فرصت ها عمل کند. جهت مقابله با هرگونه اقدامات غافلگیرکننده در هر گونه جنگ بعدی بایستی و حتما سلاح های پیشرفته داشته باشیم.

دبیرکل گروه و حزب الله لبنان با تاکید بر آنکه مقاومت لبنان قویتر از هر زمان غیره ای می باشد، گفت: بایستی و حتما به احتمال جنگ بعد از تصمیمات ترامپ و همچنین نتانیاهو توجه داشته باشیم. محور مقاومت شامل ایران، فلسطین، سوریه و همچنین لبنان می باشد و همچنین یمن نیز آماده شرکت در آن محور می باشد.

او همچنین گفت: جنگیدن با داعش خود خوانده به مراتب با جنگیدن با ارتش اسرائیل سختر می باشد و همچنین کسی که داعش خود خوانده را در سوریه شکست داده می باشد، می‌تواند ارتش صهونیستی را نیز شکست دهد. در صورتی که کمک‌های آمریکایی نبود داعش خود خوانده را زودتر از آن در سوریه شکست می‌دادیم.

نصرالله اعلام کرد که در صورتی که جنگ بزرگی رخ دهد، همه احتمالات شامل وارد شدن به منطقه الجلیل (شمال فلسطین که تحت اشغال اسرائیل می باشد) وجود دارد. اقتدار و قدرت دشمن ذاتی نیست و همچنین می قدرت آن هم را شکست داد.

نصرالله با گفتن آنکه اقتدار و قدرت ارتش اسرائیل ضعیف تر از داعش خود خوانده می باشد، گفت: از مهمترین مولفه اقتدار و قدرت ما آن می باشد که ده ها هزار رزمنده آماده وارد شدن جنگ پهناور و بزرگ با صهیونیست ها خواهند بود. دشمن اسرائیلی نتوانسته می باشد مانع افزایش اقتدار و قدرت و همچنین آمادگی ما در برابر مقاومت می شود.

او همچنین با گفتن آنکه گروه و حزب الله نقاط ضعف اسرائیل را می داند، گفت: جهت شکست دادن اسرائیلیها نیازی به صد هزار موشک نداریم و همچنین آنها هم آن را می دانند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که در صورتی که همه جهانیان اسرائیل را به رسمیت بشناسند، ما آن هم رژیم غاصب را به رسمیت نمی شناسیم.

دبیرکل گروه و حزب الله لبنان افزود: اسرائیل با کمک آمریکا، «عماد مغنیه» را به شهادت رسانده می باشد.

او همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاز المیادین که از او همچنین پرسید آیا امکان دارد روزی اسرائیل را به رسمیت بشناسید، گفت که در صورتی که همه دنیا رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی را به رسمیت بشناسد، گروه و حزب‌الله هرگز آن رژیم را به رسمیت نخواهد شناخت.

سید حسن نصرالله ادامه داد، اشغالگری اسرائیل در قبل و همچنین امروز امر باطلی می باشد و همچنین آنچه که باطل می باشد جهت دائما باطل باقی خواهد ماند.

دبیر کل گروه و حزب‌الله لبنان در مورد تلاش حکومت جورج بوش پسر جهت ارتباط با گروه و حزب‌الله اشاره کرد و همچنین گفت که حکومت آمریکا در آن هم پیشنهادهایی را جهت گروه و حزب‌الله مطرح کرد شامل آنکه ۲ میلیارد پول نقد، حفظ سلاح بجز کاتیوشا و همچنین رفع همه تحریم‌ها.

سید مقاومت ادامه داد: آنچه بوش در مقابل آن پیشنهادات از گروه و حزب‌الله می‌خواست آن بود که مقاومت هرگز به سمت اسرائیل گلوله تفنگ‌ای شلیک نکند و همچنین به مقاومت فلسطین نیز کمکی نشود.

او همچنین ادامه داد: آمریکا بعد از انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان ریاست جمهور هم به دنبال برقراری ارتباط با گروه و حزب‌الله بود، ولی گروه و حزب‌الله آن هم را قبول نکرد.

سید حسن در مورد روابط گروه و حزب‌الله با جنبش حماس نیز گفت که روابط با آن جنبش مثل قبل طبیعی و همچنین جدی می باشد.

دبیر کل گروه و حزب‌الله با گفتن آن که طی هفته‌های قبل با «بشار اسد» ریاست جمهوری سوریه دیدار داشته، اظهار داشت که مقاومت پیروزی بزرگی در پیش دارد ولی آن به معنای پیروزی نهایی نیست.

انتهای پیام

سید حسن نصرالله در گفت‎وگو با المیادین: امیدهای ترامپ، عربستان و همچنین اسرائیل در خصوص ایران نقش بر آب شده‎اند/ اراده و تصمیم راسخ ترامپ در مورد قدس آغازی بر پایان اسرائیل می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان