در واکنش به صدور حکم اعدام علیه ۶ کسی که عضو شهر است بحرینی؛ انجمن حقوق بشر بحرین: روزی سیاه در تاریخ عدالت در بحرین رقم خورد

در واکنش به صدور حکم اعدام علیه ۶ کسی که عضو شهر است بحرینی؛ انجمن حقوق بشر بحرین: روزی سیاه در تاریخ عدالت در بحرین رقم خورد

|در واکنش به صدور حکم اعدام علیه ۶ کسی که عضو شهر است بحرینی؛ انجمن حقوق بشر بحرین: روزی سیاه در تاریخ عدالت در بحرین رقم خورد از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از المنار: انجمن حقوق بشر بحرین در بیانیه‌ای در واکنش به صدور حکم اعدام علیه ۶ کسی که عضو شهر است بحرینی توسط دادگاه نظامی رژیم آل خلیفه اعلام کرد که آن احکام بعد از اعترافات افرادی که متهم شده اند که زیر شکنجه و همچنین نقض شدید اصول محاکمه‌های عادلانه گرفته شده، صادر شده می باشد.

انجمن حقوق بشر بحرین افزود: امروز روز سیاهی در تاریخ عدالت در بحرین به شمار می‌رود و همچنین احکام صادر شده هشداری مبنی بر مجازات و همچنین تحت پیگرد قرار دادن شهروندان در صورت نمایش تجمعات مسالمت‌آمیز و همچنین حق آزادی گفتن توسط دادگاه نظامی رژیم آل خلیفه می باشد.

 در آن بیانیه با اشاره به آنکه اصلاح قانون دادگاه نظامی، صدور حکم اعدام در خصوص چنین اتهاماتی را مجاز می‌داند، آمده می باشد: قربانیانی که در آن پرونده محاکمه شده‌اند، در معرض ۱۱ نوع شکنجه شامل شوک الکتریکی، زندان انفرادی، و همچنین بازداشت اجباری به مدت یک سال شمسی قرار گرفته‌اند.

انجمن حقوق بشر بحرین افزود: سه تن از افرادی که متهم شده اند به نام‌های منتظر فوزی عبدالکریم، محمد عبدالواحد محمد و همچنین حسین عصام حسین عبدالله کودک خواهند بود.

انجمن حقوق بشر در آن بیانیه از کشورهای عضو شورای حقوق بشر و همچنین کمیسر عالی حقوق بشر خواست که جهت توقف اجرای احکام اعدام آن شهروندان، دخالتی فوری انجام دهند و همچنین بررسی مستقلی توسط نهاد ملل در باره نقض حقوق بشر در آن پرونده و همچنین همچنین شکایت‌های گرفته شده در خصوص شکنجه و همچنین بدرفتاری با زندانیان انجام می شود.

دادگاه نظامی رژیم آل خلیفه روز دوشنبه ۶ کسی که عضو شهر است آن کشور را به اعدام و همچنین تحمل ۱۵ سال شمسی حبس و همچنین سلب تابعیت بحرینی محکوم کرد. آن دادگاه همچنین ۷ تن دیگر را به ۷ سال شمسی زندان و همچنین سلب تابعیت بحرینی محکوم کرد. آن در حالی می باشد که ۶ تن از افرادی که متهم شده اند نیز تبرئه شدند.

دستگاه قضایی رژیم آل‌خلیفه، یکم آبان ماه قبل جهت اولین بار، شماری از شهروندان آن کشور را به‌اتهام واهی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی جهت حمله به نیروهای مسلح، به دادگاه نظامی ارجاع داد.

پادشاه بحرین در ماه آوریل قبل با محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی موافقت کرد.

بحرین از ۱۴ فوریه سال شمسی ۲۰۱۱ میلادی (۲۵ بهمن ۱۳۸۹) صحنۀ خیزش مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه می است و خواهد بود.مخالفان بحرینی با برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و همچنین رفع تبعیض و همچنین روی کار آمدن نظامی منتخب در آن کشور خواهند بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

در واکنش به صدور حکم اعدام علیه ۶ کسی که عضو شهر است بحرینی؛ انجمن حقوق بشر بحرین: روزی سیاه در تاریخ عدالت در بحرین رقم خورد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان