حضرت آیت الله نوری همدانی: هیچ مذهبی فقه شیعه را ندارد/ تاکید بر تهجد و همچنین احیاء مباحث علمی و همچنین اخلاقی در حوزه ها

نوری حضرت آیت الله نوری همدانی: هیچ مذهبی فقه شیعه را ندارد/ تاکید بر تهجد و همچنین احیاء مباحث علمی و همچنین اخلاقی در حوزه ها

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با گفتن آنکه فقه شیعه، فقه ویژه ای می باشد و همچنین هیچ مذهبی چنین فقهی ندارد، افزود: دلیل برتری و همچنین خاص بودن آن فقه آن می باشد که انسان را به خداوند تبارک و تعالی می رساند.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید پیش ازظهر امروز در دیدار آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه، معاونین، مسئولین و همچنین طلاب شرکت کننده در اختتامیه پنجمین المپیاد علمی حوزه های علمیه کشور از زحمات مدیر حوزه های علمیه که جهت تعالی حوزه تلاش می کنند، تشکر و همچنین قدردانی کرد و همچنین گفت: حوزه بعد از تأسیس، توانسته بود عالمان بسیاری را در موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف اخلاقی، سیاسی و همچنین فرهنگی پرورش دهد و همچنین علمای ربانی هم بعد از پرورش خود توانستند خدمت های فراوانی به دین و همچنین جامعه اسلامی کنند.

او با گفتن آنکه فقه شیعه، فقه ویژه ای می باشد و همچنین هیچ مذهبی چنین فقهی ندارد، افزود: دلیل برتری و همچنین خاص بودن آن فقه آن می باشد که انسان را به خداوند تبارک و تعالی می رساند.

آیت الله نوری همدانی گفتن داشت: در طول تاریخ حوزه های علمیه و همچنین جامعه اسلامی شاهد اثر گذاری علمای ربانی بسیاری بوده که دنبال احیاء امر الهی، ترویج دین و همچنین مبانی معرفتی و همچنین اخلاقی بوده اند.

او با گفتن آنکه طلبگی راه راحتی نیست و همچنین جهت عالم شدن و همچنین اثرگذاری در دو جایگاه علمی و همچنین تهذیبی زحمات بسیاری بایستی و حتما کشید و همچنین سختی ها  را تحمل کرد، اظهار داشت: طلبگی اصولی و همچنین شروطی دارد شامل شروط آن هم، ترقی اخلاص، تهذیب نفس، داشتن اراده و همچنین همت بلند می باشد.

آن مرجع تقلید گفت: امام و پیشوا راحل فقیه و همچنین عالمی بود که در همین حجره ها به رشد علمی و همچنین اخلاقی رسیدند و همچنین توانستند انقلاب را به جهان صادر کنند.

او با گفتن آنکه هیچ علمی به مانند فقه جواهری سخت و همچنین مشکل نیست ابراز داشت: جهت یادگیری فقه آل الله مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد، درست درس خواند تا به عمق مباحث  فقهی رسید.

آیت الله نوری همدانی با گفتن آنکه بصیرت و همچنین دشمن شناسی ازمسائل مهم در دوران اخیر می باشد و همچنین هر طلبه ای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد دشمن شناس، آگاه به زمانه و همچنین با بصیرت باشد، افزود: در صورتی که طلبه ای شامل آن خصوصیات باشد فرد موفقی در جامعه خواهد بود.

او با گفتن آنکه بایستی و حتما قدر فرصت ها را دانست و همچنین جهت احیاء دین تلاش کرد، برشب زنده داری و همچنین احیاء حوزه ها در مباحث علمی و همچنین اخلاقی تاکید کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی: هیچ مذهبی فقه شیعه را ندارد/ تاکید بر تهجد و همچنین احیاء مباحث علمی و همچنین اخلاقی در حوزه ها در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۲۲ ۲۰:۵۱:۴۶ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان