حضرت آیت الله نوری همدانی: مسلمانان عزت اسلام را به دیدن کردن و نمایش بگذارند

نوری همدانی حضرت آیت الله نوری همدانی: مسلمانان عزت اسلام را به دیدن کردن و نمایش بگذارند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: امروز مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد مسلمانان در تمام ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، نظامی و همچنین اقتصادی متحد و همچنین قوی باشند تا بتوانند عزت اسلام را نشان دهند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از نخبگان لبنانی با اشاره به اهمیت جهاد در راه خداوند اظهار داشت: اسلام در همه ابعاد خود توجه به پیشامد جدید عزت و همچنین عظمت دارد چرا که اسلام ابعاد متعددی جهت گفتن واقعیت و حقیقت اسلام معرفی کرده می باشد.

او با گفتن توجه اسلام به تمام ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف عزت آفرین و همچنین آنکه مسلمانان بایستی و حتما بتوانند عزت و همچنین اقتدار و قدرت اسلام را نشان دهند، افزود: گروه و حزب الله لبنان عزت و همچنین عظمت اسلام را در تمام ابعاد و همچنین چهره ها نشان می دهد، و همچنین امروز مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد مسلمانان در تمام ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، نظامی و همچنین اقتصادی متحد و همچنین قوی باشند تا بتوانند عزت اسلام را نشان دهند.

آیت الله نوری همدانی گفتن کرد: عربی لغتی خیلی زیاد کامل می باشد و همچنین هیچ لغتی را مانند لغت عرب کامل و همچنین جامع نمی بینیم، قرآن مجید نیز به زبان عربی نازل شده می باشد ولی آن جزئیات را در زبان فارسی و همچنین زبان های دیگر عالم نداریم، همچنین زبان فارسی نیز خیلی زیاد سلیس و همچنین روان می باشد.

او با گفتن آنکه علوم هیئت و همچنین شناخت اجرام آسمانی به زبان عربی بوده می باشد، تصریح کرد: در آسمان برج ها و همچنین منازلی وجود دارد، در پس نتیجه آن می شود که مسلمانان به شناخت برج ها اهتمام ورزیدند و همچنین جهت ستاره نامی قرار داده اند و همچنین همه آنچه که از علم هیئت تشکیل می دهد از زبان عربی آموخته اند.

آن مرجع تقلید گفت: دشمنان اسلام در مقابل ما آن همه پیشرفت را به نام غرب و همچنین منابع اروپایی گذاشته اند، در قرآن قوه جاذبه گفتن شده ولی باید توجه داشت غرب گفت که نیوتن آن قوه را کشف کرده می باشد، دشمن سعی کرد آنچه مسلمانان زحمت کشیده بودند را به نام غرب ثبت کنند.

او با اشاره به جنگ های صلیبی ابراز کرد: علومی که غرب به ما عرضه کرد ما تصور کردیم که علوم اروپایی می باشد در حالیکه آن علوم متعلق به مسلمانان بود و همچنین ما نیز بایستی و حتما سعی کنیم منبع آن علوم را به مسلمانان نشان دهیم.

آیت الله نوری همدانی با گفتن آنکه بایستی و حتما به دنیا چهره فرهنگی ، سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی اسلام را نشان داد، خاطر نشان کرد: قرن ها مدیریت اسلامی در دست غرب بود ولی باید توجه داشت امروز اسلام نشان داده که در باره های متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی شامل حرف های بسیاری می باشد.

او با اشاره به موضوع انفال گفت: کل معادن، دریاها، جنگل ها و همچنین کوه ها در هر کجا باشد متعلق به حکومت اسلامی و همچنین امام و پیشوا مسلمین می باشد و همچنین انفال طبق فقه شیعه در هر کجا باشد بایستی و حتما در اختیار امام و پیشوا یا جانشین باشد و همچنین در صورتی که خودمان مدیریت کنیم میتوانیم بهترین اقتصاد را داشته باشیم.

آن مرجع تقلید با اشاره به آنکه اسلام جهاد را سرلوحه اعمال مسلمانان معرفی میکند، گفت: اسلام جهاد را جهت هر مومنی واجب کرده می باشد بنده به گروه و حزب الله لبنان گفتم که امسال جهت دیدار تو آمده ام.

او با اشاره به جنگ صفین گفت: در آن جنگ بعد از تصرف شریعه فرات توسط معاویه، معاویه به عمرو عاص گفت که ما به لشکر امام و پیشوا علی(ع) آب نمی دهیم تا آن ها تسلیم ما شوند، امام و پیشوا علی(ع) به فرماندهان خود گفت: آنها به دنبال جنگ خواهند بود بنابراین با حمله و همچنین هجوم فرماندهانی زیرا و به درستی که مالک اشترها و همچنین عمارها توانستند فرات را از معاویه و همچنین لشکر شام بگیرند و همچنین در جنگ پیروز شوند.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: سلام ما را به گروه و حزب الله لبنان برسانید و همچنین بگویید ما صیوف خود را از دماء سیراب کنیم تا بتوانیم بر اسرائیل غاصب پیروز شویم.

حضرت آیت الله نوری همدانی: مسلمانان عزت اسلام را به دیدن کردن و نمایش بگذارند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۲۸ ۱۵:۱۲:۵۵ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان