حضرت آیت الله نوری همدانی: تقابل غرب با اسلام ادامه خواهد داشت

نوری حضرت آیت الله نوری همدانی: تقابل غرب با اسلام ادامه خواهد داشت

شفقنا- حضرت آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی گفت: در طول تاریخ غرب در برابر اسلام تسلیم نشده می باشد و همچنین آن منازعه و همچنین تقابل غرب با اسلام کماکان ادامه خواهد داشت.

به نقل از شفقنا از حوزه، آن مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین صادقی دست یار فرهنگی قوه قضائیه و همچنین هیات همراه، با اشاره به نعمت های پهناور و بزرگ خداوند بر انسان ها اظهار داشت: خداوند منت بر مؤمنین گذاشت که در میان آن هم‌ها پیامبری از میان خودشان برانگیخت که نخستین کار آن هم پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، تلاوت آیات قرآن مجید بود و همچنین در کنار هدایت شهروندان و مردم شهر از جهاد در راه خداوند تبارک و تعالی نیز غافل نبود.

 او افزود: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گرامی اسلام(ص) و همچنین اهل بیت طاهرینش سفارشات بسیاری در مورد کسب علم و همچنین دانش کرده اند و همچنین نقش ایرانیان در دسترسی به آن دانش ها مهم می باشد به گونه ای که در بعضی روایات و همچنین منابع آمده می باشد که در صورتی که علم و همچنین ایمان در ثریا هم باشد، مردمی از فارس برمی‌خیزند و همچنین آن هم را به دست می‌آورند.

آیت الله نوری همدانی، اولین دستور خداوند به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم را تلاوت قرآن دانست و همچنین گفت: مسلمانان در بهره بری و استفاده از قرآن ابتدا به الفاظ، بعد ترجمه، بعد تفسیر، بعد شرح بایستی و حتما توجه داشته باشند و همچنین بعد از آن هم به مرحله عمل وارد شوند.

او خاطر نشان ساخت: در تفسیر المیزان حکمت، به اصول ارزش‌ها تفسیر شده می باشد؛ در میان هر ملتی اصول و همچنین ارزش‌هایی وجود دارد که ملت بر اساس آن هم‌ها رفتار می‌کنند.

آن مرجع تقلید با اشاره به تاریخ تهاجمات غرب به جهان اسلام گفت: غرب آن هم روحیه سلطه‌گری سابق را دارد و همچنین از جنگ تبوک می‌قدرت به نمونه‌ای از برخورد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم (ص) با غرب یاد کرد و همچنین حتی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گرامی اسلام نیز لشکر اسامه را جهت مقابله با غرب آن هم زمان بسیج کرد.

او گفت: طی آن سال شمسی‌ها و همچنین در طول تاریخ غرب در برابر اسلام تسلیم نشده می باشد و همچنین آن منازعه و همچنین تقابل غرب با اسلام کماکان ادامه خواهد داشت؛ هر چند قبل از انقلاب آن هم را ابرقدرت می‌نامیدند ولی انقلاب اسلامی نقاب از چهره استکبار کنار زد و همچنین همه آن هم را شناختند.

آیت الله نوری همدانی در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود با گفتن اهمیت حفظ و همچنین حراست از قوه قضائیه در کشور خاطر نشان کرد: قوه قضائیه رکن مهمی از ارکان نظام اسلامی می باشد.

آن مرجع تقلید با اشاره به نقل از دست یار فرهنگی قوه قضائیه از فعالیت های فرهنگی دستگاه قضا، از او همچنین خواست تا نقل از فعالیت‌های فرهنگی آن قوه را نشر یافته شده کند تا شهروندان و مردم شهر هم با آن فعالیت‌ها آشنا شوند.

او در پایان تاکید کرد: عملکرد آیت الله آملی لاریجانی در آن سال شمسی در راس دستگاه قضاخوب بوده می باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی: تقابل غرب با اسلام ادامه خواهد داشت در تاریخ ۲۰۱۸-۰۱-۱۸ ۱۴:۳۶:۱۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان