حضرت آیت الله نوری همدانی: بدگویی میان شیعه و همچنین سنی وجود ندارد

نوری حضرت آیت الله نوری همدانی: بدگویی میان شیعه و همچنین سنی وجود ندارد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به اقدام امام و پیشوا خمینی در باره وحدت شیعه و همچنین سنی گفت: هیچ بدگویی میان ما و همچنین اهل سنت وجود ندارد.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار جمعی از جانشینان فرماندهان قوه انتظامی در سراسر کشور و همچنین مسئولان بازرسی نواحی بسیج سراسر کشور با اشاره به آیه یازده از سوره رعد( إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَو همچنینْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ) اظهار داشتند: خداوند بر اساس آنچه در دل شهروندان و مردم شهر می باشد سرنوشتشان را تغییر می دهد بنابراین نباید به هیچ عنوان پیشامد جدید انقلاب اسلامی را فراموش کرد و همچنین همواره بایستی و حتما آن هم را مد نظر قرار دهیم.

او با تأکید بر شناخت ارکان انقلاب افزود: هر انقلاب پایه و همچنین اساسی دارد؛ بنابراین نخستین کار در مورد انقلاب اسلامی مطالعه ارکان انقلاب و همچنین دوم مطالعات ثمرات انقلاب و همچنین سومین بحث انقلاب نیز شناخت آسیب های انقلاب می باشد.

آیت الله نوری همدانی همچنین گفتن کرد: اسلام در زمان جاهلیت به وجود آمد و همچنین اقتدار و قدرت های مذهبی؛ مانند یهود و همچنین نصاری در برابر اسلام خاضع و همچنین خاشع شدند و همچنین در گهواره آن تمدن عظیم، علمای بزرگی به وجود آمدند. با نگاهی به کتب علوم متنوع و گوناگون و مختلف قدیم دیده می می شود تمام اصطلاحات علوم قدیم عربی و همچنین نشأت گرفته از اسلام می باشد.

او شناخت تمدن عظیم اسلام و همچنین در نظر گرفتن آن هم را یکی از مسائل مهم دانسته و همچنین افزود: در طول تاریخ میان شیعه و همچنین سنی اختلافات شدیدی وجود داشت و همچنین یکی از کارهای امام و پیشوا راحل برداشتن آن اختلاف بود، چرا که ائمه(علیهم السلام) تأکید بر رفتن به مساجد اهل تسنن داشته و همچنین می گفتند نباید دشمنان از آن اختلافات مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اختلاف افکنی تدریجی دشمن میان اهل تسنن و همچنین تشیع گفت: یکی ازثمرات آن انقلاب وحدت میان شیعه و همچنین سنی می باشد و همچنین هیچ گاه بدگویی میان ما و همچنین اهل تسنن وجود ندارد.

او با گفتن اهمیت فرهنگ جهاد و همچنین شهادت و همچنین احیا آن هم گفت: میلیون ها جوون داریم که آرزوی شهادت دارند ولی باید توجه داشت فرهنگ جهاد و همچنین شهادت در قبل به آن پرشوری نبود و همچنین همچنین در کشور ما آلات و همچنین تجهیزات جهاد به شکل امروزی نبود، و همچنین کشور ما دائماً شکست می خورد.

آیت الله نوری همدانی گفتن داشت: در قبل سلاطین، خود را مالک همه شهروندان و مردم شهر می دانستند و همچنین شهروندان و مردم شهر مانند برده در دست آن هم ها بودند، شهروندان و مردم شهر در قبل هیچ کاره بودند و همچنین ما در دوران سلاطین تاریخ ننگینی داشتیم. با مطالعه تاریخ علت عقب ماندگی کشور را می قدرت فهمید نخستین کاری که امام و پیشوا راحل انجام داد آن بود که استبداد و همچنین استکبار را از کشورمان قلع وقمع کرد.

او نخستین رکن انقلاب را اسلام نامیده و همچنین گفت: در قبل اسلام را به حاشیه رانده و همچنین دین را از سیاست جدا کرده بودند و همچنین می گفتند دین اسلام به بانوان بدبین می باشد و همچنین یا حتی دین را افیون ملت ها می دانستند ولی باید توجه داشت امام و پیشوا خمینی(ره) اسلام ناب محمدی را با انقلاب اسلامی احیا کرد.

آن مرجع تقلید با تأکید بر احیای فرهنگ امر به معروف و همچنین نهی از منکر عنوان کرد: در شیراز جشن هنر برگزار کردند و همچنین بر خلاف اسلام به جشن و همچنین پایکوبی پرداختند، در اسلام بیکاری و همچنین تلخی معیشت زندگی نیست بنابراین نخستین رکن انقلاب اسلام می باشد و همچنین بایستی و حتما به تمام مبانی اسلام توجه داشته باشیم.

او دومین رکن انقلاب را شهروندان و مردم شهر دانسته و همچنین اظهار داشت: امام و پیشوا راحل می گفتند بدبختی شهروندان و مردم شهر از همین سلاطین و همچنین آمریکاست، در سه جای قرآن خداوند فرموده قوم یهود محکوم به ذلت می باشد ولی باید توجه داشت آنکه چنین ملتی با پشتیبانی آمریکا و همچنین غرب در صورتی که برما غالب شوند خیلی زیاد جای تأسف می باشد.

آیت الله نوری همدانی در ادامه با اشاره به زحمات و همچنین مجاهدت های امت اسلامی جهت سرنگون کردن نظام ستم شاهی و همچنین برپای نظام مقدس اسلامی  مهمترین وظیفه مسئولین را خدمت به شهروندان و مردم شهر دانسته و همچنین افزود: همه نیروهای انتظامی و همچنین بسیج بایستی و حتما همواره با شهروندان و مردم شهر بوده و همچنین در کنار شهروندان و مردم شهر به خدمت مشغول باشند.

او سومین رکن انقلاب را ولایت فقیه دانسته و همچنین با تجلیل از مدیریت حکیمانه مقام معظم رهبری گفت: ما معتقدیم آن انقلاب به ظهور امام و پیشوا عصر(عج) متصل خواهد شد چرا که آن انقلاب دینی و همچنین مذهبی می باشد و همچنین در خبرهای جدید فراوانی آمده که در آخرالزمان از قم صدای اسلام ناب به کل جهان می رسد و همچنین در شرق و همچنین غرب کسی را نخواهیم داشت که صدای انقلاب به او نرسیده باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی: بدگویی میان شیعه و همچنین سنی وجود ندارد در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۲۳ ۱۶:۴۶:۴۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان