حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مسئولان حوزه های علمیه باره رونق روحیه پژوهشگری را در طلاب ساخته یا ایجاد کنند

مکارم شیرازی copy حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مسئولان حوزه های علمیه باره رونق روحیه پژوهشگری را در طلاب ساخته یا ایجاد کنند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی به جشنواره علامه حلی گفت: برمسئولان حوزههای علمیه می باشد تا با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دقیق و همچنین هدفمند باره رونق روحیه پژوهشگری را در طلاب جوون ساخته یا ایجاد نموده و همچنین ضمن شناخت استعدادهای برتر و همچنین حمایت از آنها در ترویج فضای نوآوری علمی درحوزه های علمیه کوشا باشند.

به نقل از شفقنا، متن پیام به شریح زیر می باشد:

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می‌دانم تشکیل آن جشنواره پژوهشی را به همه دست‌اندرکاران و همچنین همه تو عزیزان شرکت‌ کننده تبریک بگویم، عالمان بزرگوار شیعه در طول تاریخ همواره پیشگامان عرصه بررسی نوآوری و همچنین تولید علم بوده‌اند. پویایی فقه شیعه برگرفته از نگاه بلند فقهایی می باشد که در مکتب اهل بیت (ع) درس تعقل و همچنین تدبر را آموخته‌اند.

جما‌ل‌الدین حسن بن یوسف بن مطهر معروف به علامه حلی، یکی از اندیشمندانی می باشد که در عمر برپرکت ۸۰ ساله خود به نشر علوم و همچنین معارف اهل بیت(ع) پرداخت و همچنین آثار فقهی و همچنین اصولی و همچنین کلامی فراوان و همچنین کتاب‌های ادبی تفسیری متعددی از خود با یادگار گذاشت.

تلاش ها و همچنین مجاهدت های آن عالم کم نظیر تا جایی بود که پیش از بلوغ و همچنین در دوران کودکی به مقامات عالی علمی و همچنین درجه اجتهاد نائل آمد.

امید می باشد که طلاب جوون ضمن مطالعه آثار بزرگان و همچنین علمای سلف؛ مثل علامه حلی و همچنین شناخت نیازهای روز جامعه دامن همت به کمر زده و همچنین در نشر و همچنین گسترش معارف ناب اهل بیت(ع) و همچنین پاسخگویی به شبهات مخالفان و همچنین دشمنان تلاش مضاعف نمایند.

برمسئولان حوزههای علمیه می باشد تا با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دقیق و همچنین هدفمند باره رونق روحیه پژوهشگری را در طلاب جوون ساخته یا ایجاد نموده و همچنین ضمن شناخت استعدادهای برتر و همچنین حمایت از آنها در ترویج فضای نوآوری علمی درحوزه های علمیه کوشا باشند.

در پایان از تمامی مسئولان و همچنین برگزیدگان جشنواره علامه حلی که رقابت علمی سازنده و همچنین موثری را دربین طلاب جوون و همچنین مستعد کشور ساخته یا ایجاد کرده اند تشکر نمونده و همچنین جهت موفقیت همه طلاب جوون و همچنین اساتید محترم دعا می کنم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: مسئولان حوزه های علمیه باره رونق روحیه پژوهشگری را در طلاب ساخته یا ایجاد کنند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۲۸ ۱۵:۲۳:۰۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان