حضرت آیت الله مکارم شیرازی: روحانیون و همچنین صدا و همچنین سیما مکتب شهادت را زنده نگاه دارند

مکارم 2 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: روحانیون و همچنین صدا و همچنین سیما مکتب شهادت را زنده نگاه دارند

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی از روحانیون، نویسندگان، صدا و همچنین سیما و همچنین سپاهیان خواست مکتب شهادت را زنده نگاه دارند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید شامگاه شنبه در آئین افتتاحیه کنگره شهدا و همچنین ایثارگران روحانی استان قم که در مدرسه امام و پیشوا کاظم(ع) برگزار شد، به تشریح شهادت از منظر قرآن پرداخت و همچنین افزود: در دو آیه قرآن گفتن شده که شهدا زنده اند که در یک آیه مخاطب، عموم شهروندان و مردم شهر خواهند بود و همچنین در آیه دیگر مخاطب، پیغمبر می باشد.

او با گفتن آنکه یکی از موارد و نکات فصاحت و همچنین بلاغت قرآن آن می باشد که دائما مخاطبین را در نظر میگیرد و همچنین مطابق شان آنها برنامه جذاب و جالب و خوب پیاده می کند، اظهار داشت: شهدا زنده جاویدان اند و همچنین هرگز مردن و مرگ به سوی آنها دست دراز نکرده و همچنین و همچنین مقام بالای قرب ذات پروردگار را درک می کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به عبارت عند ربک یرزقون، گفت:  آن مقام از ویژگی های افرادی می باشد که دائما در حال عبادت اند و همچنین هرگز خسته نمی شوند و همچنین در آیه ای دیگر میفرماید افرادی که آن مقام را دارند پیوسته در حال تسبیح خواهند بود.

او با گفتن آنکه هر رزقی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید جهت شهدا فراهم می باشد، گفت:  شهدا از آنچه خداوند از فضلش به آنها داده خوشحال اند.

آن مرجع تقلید با تاکید بر آنکه شهدا به بعدی نیز بشارت می‌دهند عنوان کرد: آن اشخاص از مردمی که در دنیا حضور دارند دعوت می‌کنند که به مسیر ایثار و همچنین شهادت حرکت کنند تا بتوانند مثل آن هم‌ها رستگار شوند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: انقلاب با همین منطق اسلام جلو رفت و همچنین ما در جنگ ۸ ساله با آن منطق دشمن را بر زمین زدیم.

او افزود: در کشوری که انقلاب میشود همه چیز متلاشی می می شود دشمن از همین میخواست بهره بری و استفاده کند که امام و پیشوا راحل از همین منطق قران بهره بری و استفاده و همچنین شهروندان و مردم شهر را بسیج کرد و همچنین عشق به شهادت و همچنین با شعار شهادت انتظار ما می باشد به میدان آمدند و همچنین مانع شدند.

آن استاد حوزه تصریح کرد: در صورتی که تدبیر امام و پیشوا نبود کشور را از دست داده بودیم ولی باید توجه داشت ماندیم و همچنین امروز قوی تر از دائما مانده و همچنین درآینده هم هستیم تا زمانی که منطق قرآنی در میان ما و همچنین جوانان ما زنده باشد.

او توضیح داد: کار روحانی آموزش دادن می باشد می باشد و همچنین روحانیان  با عمل به میدان آمدند و همچنین شهادت را به شهروندان و مردم شهر آموزش دادند و همچنین شهروندان و مردم شهر هنگام و زمانی که دیدیند که آن روحانیون و همچنین اساتیدشان پیشگام اند باور کردند و همچنین هیچ منطقی قوی تر از منطق عمل در موقع آموزش نیست آن منطق عمل بود که شهروندان و مردم شهر را وارد صحنه کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه قران مجید می فرماید آیا تو شهروندان و مردم شهر را به نیکی ها دعوت میکنید و همچنین خودتان فراموش میکنید، گفت: شهدای روحانی خواستند مشمول آن آیه شریفه نباشند و همچنین به میدان نبرد رفتند.

او با گفتن آنکه سفارش امیر مومنان در نهج البلاغه فرماید:« من شمارا تشویق به اطاعتی نمیکنم مگر خودم پیش از تو آن هم را انجام دهم و همچنین در صورتی که شمار را نهی از مصیبتی میکنم خودم قبل از تو آن هم را کنار گذاشته ام»، عنوان کرد: در صورتی که میخواهید در همه صحنه ها پیروز شوید از آن درس بهره بری و استفاده کنید .

آن مرجع تقلید ادامه داد: امروز هم بایستی و حتما درس بگیریم و همچنین در صورتی که اسلام شهید می طلبد به آن هم سمت برویم؛ ما سلاحی داریم که در هیچ اسلحه منزل و خانه دشمن پیدا نمیشود و همچنین آن هم سلاح شهداست.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: نسل جوون امروز آن هم صحنه ها را ندیده و همچنین بایستی و حتما آن هم صحنه ها جهت نسل جوون از طریق متنوع و گوناگون و مختلف مجسم می شود تا اموزش مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را ببینند که شاید مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می شود باز هم در آن مسیر شهید بدهیم.

او گفت: همین که دشمن میداند ما آماده شهادت هستیم همین جهت عقب ماندن او کافی می باشد بنابراین روحانیون و همچنین سپاهیان و همچنین صداو سیما و همچنین نویسندگان بایستی و حتما مکتب شهادت را زنده بدارند و همچنین آن نسل ها را یکی بعد از غیره ای با آن مکتب آشنا کرده و همچنین بتوانیم انقلاب را تا ظهور امام و پیشوا زمان پایدار بداریم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: روحانیون و همچنین صدا و همچنین سیما مکتب شهادت را زنده نگاه دارند در تاریخ ۲۰۱۷-۱۲-۳۰ ۲۱:۰۷:۲۹ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان