حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه گانه عاقلانه نیست/ امروز زمان وحدت و همچنین انتقاد منطقی می باشد

مکارم 2 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه گانه عاقلانه نیست/ امروز زمان وحدت و همچنین انتقاد منطقی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر وحدت و همچنین تقویت قوای سه گانه در شرایط کنونی تاکید کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) ابراز داشت: نبی مکرم اسلام می فرماید:« زیانکارترین شهروندان و مردم شهر کسی می باشد که تمام قوه خود را جهت رسیدن به آمال و همچنین هوی و همچنین هوسهایشان صرف می کنند و همچنین به آن هم چیزی که می خواهند نمی رسند از آن دنیا خارج می شوند در حالیکه زاد و همچنین توشه ای ندارند و همچنین در عرصه محشر هیچ دلیل و همچنین حجتی جهت کارهای خود ندارند».

او افزود: بعضی سعادت خود را در رسیدن به مقام بالا می دانند و همچنین در آن مسیر از دین خود مایه می گذارند بعضی هم سعادت را در ثروت می دانند و همچنین همه چیز خود را در آن راه می گذارند و همچنین آخر هم به جایی نمی رسند.

آیت الله مکارم شیرازی آرامش را مایه سعادت انسان دانست و همچنین گفته استحفظ مال و همچنین مقام خیلی زحمت و همچنین ناآرامی دارد لذا سعادت در آرامش می باشد که آن هم جز در سایه ایمان و همچنین قناعت حاصل نمی می شود.

او تزئین را از طرق نفوذ شیطان عنوان کرد و همچنین گفتن داشت: امام و پیشوا سجاد(ع) در صحیفه سجادیه یکی از راههای نفوذ شیطان، را تزئین اعمال بد و همچنین زشت نشان دادن اعمال خوب گفتن می کند.

آن مرجع تقلید در مورد مسائل روز هم به بحث اغتشاشات اشاره کرد و همچنین گفت: آتش فتنه هم خاموش شد ولی باید توجه داشت دشمن منتظر نشسته می باشد تا آتش غیره ای روشن کنند درحالیکه ملت ایران را هنوز نشناخته اند.

او افزود: دشمنان بیائید ملت و همچنین حامیان نظام اسلامی را بشناسید و همچنین از همه مضحک تر می خواهند چنین فتنه ای که درست کردند را به نهاد ملل بکشانند و همچنین آن فتنه را جزو اموری قرار دادند که امنیت و همچنین صلح جهانی را به خطر انداخته می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به فهم و همچنین درک پائین دشمنان از شرایط کشور گفت: در گوشه و همچنین کنار می بینیم افرادی می خواهند بعد از خاموش شدن آتش فتنه، نزاع های انتخاباتی راه بیندازند، امروز روز وحدت و همچنین اتحاد می باشد. تضعیف قوای سه گانه و همچنین کشاندن معظلات و مسائل و مشکلات به بحثهای جناحی کار خیلی زیاد زشت و همچنین خطایی می باشد.

او تاکید کرد: بایستی و حتما همه دست به دست هم دهیم و همچنین اشکالات را اصلاح کنیم ولی باید توجه داشت نفی هریک از قوای سه گانه عاقلانه نیست. بایستی و حتما آن قوا را تقویت کنیم، اشکالات را بگوئیم و همچنین اصلاح کنیم.

آن مرجع تقلید ابراز داشت: افرادی که اغتشاشگران را بازجویی کردند گفتند اکثریت قاطع اینها از فضای مجازی الهام گرفتند لذا آن مسائل را گردن آن جناح و همچنین آن هم جناح نیندازیم، امروز وقت وحدت و همچنین اتحاد و همچنین انتقاد منطقی و همچنین اصلاح می باشد. نه عقل و همچنین نه دین غیر از آن به ما اجازه نمی دهد.

او تاکید کرد: آن فضای مجازی تا اصلاح نشود، مشکل حل نخواهد شد. در خبرهای جدید آمده بود ۱۵۰۰۰ کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل در آن فضای مجازی می باشد که در صورتی که بسته می شود، آن مشاغل حذف می می شود.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: بنده سوال می کنم آیا فضای مجازی که تمام اختیار آن هم در دست دیگران می باشد، عاقلانه می باشد که ۱۵ هزار کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل در آن هم وجود داشته باشد؟ و همچنین هر وقت دلشان بخواهد حرکتی در آن هم انجام دهند؟بایستی و حتما فضای سالمی ساخته یا ایجاد کنید و همچنین آن امکانپذیر می باشد، کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل و همچنین روابط خود را آنجا ببرید و همچنین معاملات را آنجا انجام دهید.

او از اقدام اخیر شهرداری تهران تقدیر کرد و همچنین گفت: در خبرهای جدید دیدم شهرداری تهران محلی جهت اعتراضات آماده کرده که خوب می باشد ولی باید توجه داشت به شرط آنکه مسئولین هم آنجا بروند و همچنین اعتراض شهروندان و مردم شهر را بشنوند و همچنین رسیدگی کنند.

آن مرجع تقلید عنوان کرد: بعضی مسئولان، اغتشاشات را توجیه کرده و همچنین از مطالبات اقتصادی دور می کنند در حالیکه اینگونه نیست و همچنین بایستی و حتما واقعیتها را چه تلخ و همچنین چه شیرین پذیرفت نه آنکه واقعیت شیرین را بپذیریم و همچنین واقعیت تلخ را توجیه کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه گانه عاقلانه نیست/ امروز زمان وحدت و همچنین انتقاد منطقی می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۱-۱۰ ۰۹:۵۰:۵۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn