حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه گانه عاقلانه نیست/ امروز زمان وحدت و همچنین انتقاد منطقی می باشد

مکارم 2 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه گانه عاقلانه نیست/ امروز زمان وحدت و همچنین انتقاد منطقی می باشد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر وحدت و همچنین تقویت قوای سه گانه در شرایط کنونی تاکید کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) ابراز داشت: نبی مکرم اسلام می فرماید:« زیانکارترین شهروندان و مردم شهر کسی می باشد که تمام قوه خود را جهت رسیدن به آمال و همچنین هوی و همچنین هوسهایشان صرف می کنند و همچنین به آن هم چیزی که می خواهند نمی رسند از آن دنیا خارج می شوند در حالیکه زاد و همچنین توشه ای ندارند و همچنین در عرصه محشر هیچ دلیل و همچنین حجتی جهت کارهای خود ندارند».

او افزود: بعضی سعادت خود را در رسیدن به مقام بالا می دانند و همچنین در آن مسیر از دین خود مایه می گذارند بعضی هم سعادت را در ثروت می دانند و همچنین همه چیز خود را در آن راه می گذارند و همچنین آخر هم به جایی نمی رسند.

آیت الله مکارم شیرازی آرامش را مایه سعادت انسان دانست و همچنین گفته استحفظ مال و همچنین مقام خیلی زحمت و همچنین ناآرامی دارد لذا سعادت در آرامش می باشد که آن هم جز در سایه ایمان و همچنین قناعت حاصل نمی می شود.

او تزئین را از طرق نفوذ شیطان عنوان کرد و همچنین گفتن داشت: امام و پیشوا سجاد(ع) در صحیفه سجادیه یکی از راههای نفوذ شیطان، را تزئین اعمال بد و همچنین زشت نشان دادن اعمال خوب گفتن می کند.

آن مرجع تقلید در مورد مسائل روز هم به بحث اغتشاشات اشاره کرد و همچنین گفت: آتش فتنه هم خاموش شد ولی باید توجه داشت دشمن منتظر نشسته می باشد تا آتش غیره ای روشن کنند درحالیکه ملت ایران را هنوز نشناخته اند.

او افزود: دشمنان بیائید ملت و همچنین حامیان نظام اسلامی را بشناسید و همچنین از همه مضحک تر می خواهند چنین فتنه ای که درست کردند را به نهاد ملل بکشانند و همچنین آن فتنه را جزو اموری قرار دادند که امنیت و همچنین صلح جهانی را به خطر انداخته می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به فهم و همچنین درک پائین دشمنان از شرایط کشور گفت: در گوشه و همچنین کنار می بینیم افرادی می خواهند بعد از خاموش شدن آتش فتنه، نزاع های انتخاباتی راه بیندازند، امروز روز وحدت و همچنین اتحاد می باشد. تضعیف قوای سه گانه و همچنین کشاندن معظلات و مسائل و مشکلات به بحثهای جناحی کار خیلی زیاد زشت و همچنین خطایی می باشد.

او تاکید کرد: بایستی و حتما همه دست به دست هم دهیم و همچنین اشکالات را اصلاح کنیم ولی باید توجه داشت نفی هریک از قوای سه گانه عاقلانه نیست. بایستی و حتما آن قوا را تقویت کنیم، اشکالات را بگوئیم و همچنین اصلاح کنیم.

آن مرجع تقلید ابراز داشت: افرادی که اغتشاشگران را بازجویی کردند گفتند اکثریت قاطع اینها از فضای مجازی الهام گرفتند لذا آن مسائل را گردن آن جناح و همچنین آن هم جناح نیندازیم، امروز وقت وحدت و همچنین اتحاد و همچنین انتقاد منطقی و همچنین اصلاح می باشد. نه عقل و همچنین نه دین غیر از آن به ما اجازه نمی دهد.

او تاکید کرد: آن فضای مجازی تا اصلاح نشود، مشکل حل نخواهد شد. در خبرهای جدید آمده بود ۱۵۰۰۰ کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل در آن فضای مجازی می باشد که در صورتی که بسته می شود، آن مشاغل حذف می می شود.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: بنده سوال می کنم آیا فضای مجازی که تمام اختیار آن هم در دست دیگران می باشد، عاقلانه می باشد که ۱۵ هزار کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل در آن هم وجود داشته باشد؟ و همچنین هر وقت دلشان بخواهد حرکتی در آن هم انجام دهند؟بایستی و حتما فضای سالمی ساخته یا ایجاد کنید و همچنین آن امکانپذیر می باشد، کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل و همچنین روابط خود را آنجا ببرید و همچنین معاملات را آنجا انجام دهید.

او از اقدام اخیر شهرداری تهران تقدیر کرد و همچنین گفت: در خبرهای جدید دیدم شهرداری تهران محلی جهت اعتراضات آماده کرده که خوب می باشد ولی باید توجه داشت به شرط آنکه مسئولین هم آنجا بروند و همچنین اعتراض شهروندان و مردم شهر را بشنوند و همچنین رسیدگی کنند.

آن مرجع تقلید عنوان کرد: بعضی مسئولان، اغتشاشات را توجیه کرده و همچنین از مطالبات اقتصادی دور می کنند در حالیکه اینگونه نیست و همچنین بایستی و حتما واقعیتها را چه تلخ و همچنین چه شیرین پذیرفت نه آنکه واقعیت شیرین را بپذیریم و همچنین واقعیت تلخ را توجیه کنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: تضعیف قوای سه گانه عاقلانه نیست/ امروز زمان وحدت و همچنین انتقاد منطقی می باشد در تاریخ ۲۰۱۸-۰۱-۱۰ ۰۹:۵۰:۵۳ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان