حضرت آیت الله مکارم شیرازی: آیت الله صادقی جمع بین علمیت و همچنین تقوا بود

IMG 3417 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: آیت الله صادقی جمع بین علمیت و همچنین تقوا بود

شفقنا-حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: آیت الله صادقی ریاست سابق حوزه علمیه اصفهان جمع بین علمیت و همچنین تقوا و همچنین فضائل اخلاقی بود و همچنین بارها شاهد علاقه اشخاص جامعه به ایشان بودیم و همچنین شهروندان و مردم شهر به حق علاقه مند بودند.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار افراد ستاد بزرگداشت ریاست سابق حوزه علمیه اصفهان با ایشان اظهار کرد: من مکررا گفتن کرده ام که اصولا بزرگداشت علما، سه فایده دارد.

او با گفتن آنکه نخستین ثمره بزرگداشت عالمان دینی آن می باشد که شکرگزاری نعمت وجود آنهاست گفت:  آن عالمان نعمتی بودندکه به جامعه اسلامی خدمت کردند و همچنین ما از سرویس ها و خدمات آنها بهره بری و استفاده می کنیم، در صورتی که مصداق «لئن شکرتم» بوده باشیم حال «لازیدنکم» پشت سر آنها باشد.

آن مرجع تقلید تصریح کرد: شکرگزاری از وجود، از سرویس ها و خدمات و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های عالمان دینی یکی از وظایف ماست، آن فایده اول جهت اهتمام به نمایش بزرگداشت ها می باشد، فایده دوم چنین برنامه جذاب و جالب و خوب هایی هم تشویق نسل حاضر به ادامه راه آن هم عالمان می باشد.

او افزود: نسل جوون زمانی می نگرد که بعد از بیست سال شمسی علما، فضلاء، شخصیت های متنوع و گوناگون و مختلف از حوزه علمیه اصفهان به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تشکیل بزرگداشت و همچنین همایش عالمی افتاده اند، تشویق به ادامه راه آنها می می شود، آن امر باعث می می شود که علم و همچنین عالم در آن جامعه از جایگاه و همچنین ارزش فرهنگی و اجتماعی برخودار می شود و همچنین  جوانان امروز تشویق به ادامه راه علم شوند.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: همچنین در صورتی که جوانان علی رغم آن رویه، ببینند علماء با بی اعتنایی روبرو خواهند بود و همچنین زمانی که مرحوم شدند کسی به یاد آنها نیست، خب سبب می می شود نسل موجود هم دلزده می شود.

او گفتن داشت: فایده سوم نمایش چنین بزرگداشت هایی آن می باشد که معمولا آثارشان زنده می می شود، آثار مکتوبی که علما در زمان حیات خود نگاشته اند و همچنین خدماتی که کرده اند، در ذیل بزرگداشت،  منعکس می می شود و همچنین به صورت کتابها نشر یافته شده و همچنین جهت نسل های بعدی ماندگار می می شود.

آن مرجع تقلید اذعان کرد: در مورد مرحوم آیت الله صادقی،‌تصور می کنم بی مهری شده می باشد، بعد از بیست سال شمسی ما انتظار داشتیم چنین برنامه جذاب و جالب و خوب بزرگداشتی قبل از آن زمان تشکیل می شد، آن هم مرحوم در حوزه علمیه نقش مهمی داشت و همچنین از اساتید بنام بود.

او عنوان داشت: ما با مرحوم آیت الله صادقی رفاقت داشتیم، آن هم مرحوم در اصفهان و همچنین در میان حوزویان «مقبل علی شانه» بود و همچنین توجه به تعهد نسبت به مسئولیتش داشت و همچنین تا آخرین روزهای زندگی اش، حوزه درسی ایشان هم پر جاذبه بود و همچنین شاگردان بسیاری داشت.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز کرد: از زمانی که شنیدم چنین برنامه جذاب و جالب و خوب بزرگداشتی قرار می باشد جهت مرحوم آیت الله صادقی برگزار می شود، خوشحال شدم که بعد از بیست سال شمسی چنین اتفاق مبارکی رقم می خورد، همچنین و علاوه بر مقام علمی و همچنین حوزه درسی خوب و همچنین قوی که داشتند از نظر اخلاقی یک مرد خیلی زیاد آراسته به فضایل اخلاقی بود.

او خاطرنشان کرد: کارهایی که با مرحوم آیت الله صادقی انجام گرفت  و همچنین ملاقاتهایی که بعضی از مواقع با ایشان داشتیم اسباب سرور و همچنین شادمانی بود، ریاست سابق حوزه علمیه اصفهان جمع بین علمیت و همچنین تقوا و همچنین فضائل اخلاقی بود و همچنین بارها شاهد علاقه اشخاص جامعه به ایشان بودیم و همچنین شهروندان و مردم شهر به حق علاقه مند بودند.

آن مرجع  اظهار داشتند: خبرداشتیم روزهای آخری که ایشان کسالت پیدا کرده بودند و همچنین می توانستند بیایند و همچنین زبان کار می کرد و همچنین گفتن جریان داشت بازهم به حوزه علمیه اصفهان می آمدند، دیگر روزهایی نیامد که دیگر حالی نداشت و همچنین ازبیان  محروم شده بود .

آن مرجع تقلید اضافه کردند: بنابراین من به سهم خودم از تو عزیزان و همچنین از  حوزه علمیه اصفهان تشکر می کنم از جناب آیت الله مظاهری و همچنین هم چنین جناب آیت الله طباطبائی نژاد ، خداوند هر دو را موید و همچنین منصور بدارد و همچنین جهت حوزه علمیه اصفهان نگه بدارد و همچنین بتوانند از وجود چنین افرادی بهره بری و استفاده کنند، زیرا و به درستی که زحماتشان مورد نادیده گرفتن نیست .

خاطرنشان می می شود: در ابتدای آن دیدار، حجت الاسلام محسن جلالی دست یار آموزش و همچنین پژوهش مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان و همچنین دبیر آن بزرگداشت، ضمن معرفی افراد ستاد بزرگداشت، به بعضی از اقدامات گرفته شده در طول چندین ماهه قبل توسط آن ستاد جهت هرچه با شکوه تر برگزار شدن بزرگداشت اشاره کرد.

گفتنی می باشد :مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله صادقی ریاست سابق حوزه علمیه اصفهان در ۴ بهمن ماه سال شمسی جاری برگزار می می شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: آیت الله صادقی جمع بین علمیت و همچنین تقوا بود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۱-۰۹ ۲۰:۰۵:۵۱ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان