حضرت آیت الله سبحانی: ایمان واقعی به معاد مانع از فخر فروشی و همچنین گناه می می شود

IMG 1239 حضرت آیت الله سبحانی: ایمان واقعی به معاد مانع از فخر فروشی و همچنین گناه می می شود

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی ایمان واقعی به معاد را غامل دوری گناه و همچنین خطا از انسان برشمرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا، آن مرجع تقلید در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم با اشاره به آیه ای در سوره فاطر به معنای فقر اشاره کرد و همچنین اظهار داشت: معمولا کسی که مال دارد را غنی و همچنین کسی که اقتصادی و مالی ندارد، فقیر می نامند درحالیکه فقر در آن آیه(یا أَیُّهَا النَّاسُ أَنْتُمُ الْفُقَراءُ إِلَی اللَّهِ و همچنینَ اللَّهُ هُو همچنینَ الْغَنِیُّ الْحَمیدُ)، فقر ذاتی می باشد.

او افزود: عالم امکان عالم فقر می باشد و همچنین هرچه داریم از جانب خداست. آیا افرادی که شامل فقر ذاتی خواهند بود متکبر باشد و همچنین بر غیره ای فخر فروشی کند؟

آیت الله سبحانی گفتن داشت: انسان هرموقع خواست خود را مطالعه کند بایستی و حتما به نحو فقیر مطالعه کند و همچنین در آن صورت کمتر فخر فروشی و همچنین گناه می کند.

او ادامه داد: گاهی اوقات مردان بزرگی که با مرحوم آیت الله بروجردی بودند و همچنین از داخله او باخبر بودند، می گفتند آیت الله بروجردی به معاد ایمان دارد در صورتی که ایمان به معاد باشد، خیلی از گناهان و همچنین خطاها جمع می می شود البته ما به صورت لفظی می گوئیم ولی باید توجه داشت آن هم ایمانی که حق الیقین باشد خیلی زیاد مشکل می باشد.

حضرت آیت الله سبحانی: ایمان واقعی به معاد مانع از فخر فروشی و همچنین گناه می می شود در تاریخ ۲۰۱۸-۰۱-۱۰ ۰۸:۵۷:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان