بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت دومین سالگرد اعدام شهید النمر

بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت دومین سالگرد اعدام شهید النمر

|بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت دومین سالگرد اعدام شهید النمر از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از ابنا: مجمع جهانی اهل بیت(ع) در دومین روز از سال شمسی ۲۰۱۸ و همچنین همزمان با دومین سالگرد اعدام مجاهد شهید شیخ «نمر باقر النمر» بیانیه مهمی صادر کرد.

در آن بیانیه آمده می باشد: اعدام شهید شیخ نمر یک جنایت به شمار می رود و همچنین آن اقدام رژیم سعودی با تمام توافق های بین المللی و همچنین مبانی حقوق بشر و همچنین اقدامی جهت سرپوشاندن خسارت های سنگین و همچنین شکست های پهناور و بزرگ آن رژیم در عرصه های نظامی، سیاسی و همچنین اقتصادی در یمن و همچنین دخالت های مجرمانه در عراق و همچنین سوریه بود.

متن کامل ترجمه آن بیانیه به زبان فارسی به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحيم

«و همچنینَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْو همچنینَاتٌ بَلْ أَحْيَاء و همچنینَلَکِن لاَّ تَشْعُرُون» آیه ۱۵۴ سوره بقره

در روز دوم ژانویه سال شمسی ۲۰۱۶ رژیم ظالم سعودی در اقدامی پلید، دانشمند مجاهد شیخ «نمر باقر النمر» را اعدام کرد. آن اقدام جنایت کارانه و همچنین بزدلانه به همه جهان نشان داد که رژیم ظالم سعودی، یک رژیم سفاک، عقب مانده و همچنین مخالف ارزش های اسلامی و همچنین انسانی و همچنین قوانین بین المللی می باشد.

رژیم سعودی با وجود تمام ارتش، یاغیان، سلاح و همچنین اقتدار و قدرت سرکوبی که دارد از شیخ نمر و همچنین آزادیخواهان و همچنین مجاهدان راه حق می ترسید. شیخ نمر در سخنرانی های خود به صورت دقیق از سیاست های طائفه ای و همچنین تبعیض گرایانه رژیم سعودی در حق شهروندان و مردم شهر منطقه "الشرقیه" ــ بویژه در شهرهای "احساء" و همچنین "قطیف" ــ انتقاد می کرد. او آن کار را از طریق یک حرکت مسالمت آمیز و همچنین مشروع انجام داد؛ بدون آنکه هیچگاه دست به اسلحه ببرد.

شهید شیخ نمر باقر النمر از رژیم آل سعود به خاطر سلب کرامت شهروندان عربستان ــ بخصوص شیعیان آن کشور ــ انتقاد کرد؛ زیرا رژیم سعودی شیعیان کشور عربستان را "شهروندان درجه دو" قلمداد می کند که حقوق کامل شهروندی ندارند.

شیخ نمر مساوات جهت همه شهروندان را بدون هیچ تبعیضس درخواست می کرد و همچنین به اجرای انتخابات آزاد و همچنین پاک در عربستان دعوت می نمود. همچنین او بازسازی قبور تخریب شده ائمه معصومین(ع) در قبرستان بقیع که دست هایی خببث آنها را ویران کردند را مطالبه می نمود. اعتراف به مذهب تشیع به عنوان یکی از مذاهب اسلامی و همچنین اجرای اصلاحات در سیستم آموزشی در عربستان نیز از درخواست های دیگر شیخ نمر بود.

در مقابل، رژیم سعودی بر اساس اتهام هایی واهی، بدون رعایت هیچ گونه عدالت و همچنین شفافیتی، دست به آن جنایت وحشتناک در حق شیخ نمر زد؛ آن هم حکم ظالمانه را صادر و همچنین در نهایت حکم اعدام در حق آن دانشمند مجاهد و همچنین مظلوم را اجراء کرد.

اقدامی که رژیم سعودی انجام داد مخالف تمام توافق های بین المللی و همچنین مبانی اساسی حقوق بشر به شمار می رود. آن اقدام تلاشی جهت سرپوش گداشتن به شکست های سنگین و همچنین آشکار رژیم سعودی در عرصه های سیاسی، اقتصادی و همچنین نظامی در یمن و همچنین دخالت های مجرمانه اش در عراق با کمک و همچنین پشتیبانی از تیم های تکفیری از طریق ایدئولوژی، سلاح و همچنین مهمات بود.

رژیم سعودی همچنین با تمام قدرت، در سرکوب تظاهرات های مسالمت آمیز در بحرین و همچنین اشغال آن هم از طریق نیروهای موسوم به سپر جزیره مشارکت داشته می باشد.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) بر اساس مسئولیت دینی، اخلاقی و همچنین انسانی خود بشدت آن اعمال زشت و همچنین ظالمانه را در حق اسلام و همچنین بشریت محکوم می کند. همچنین آن مجمع نگرانی خود را در خصوص ادامه چنین اقدامات مجرمانه و همچنین دور از روح اسلام، ضد مجاهدین زندانی در سلول های آل سعود ابراز می دارد و همچنین از تمام نهاد های بین المللی و همچنین مدافعان آزادی شامل علمای مسلمان می خواهد که آن جرایم وحشتناک را محکوم کنند.

مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین از شخصیت ها و همچنین تشکل های جامعه مدنی می خواهد که در کنار شهروندان و مردم شهر عربستان بایستند و همچنین همبستگی خود را با آنها جهت کسب حقوق مشروعشان در "هفته همبستگی با شهید نمر" ــ که با شعار "وما قتلوه (و همچنین او را نکشتند) ــ ابراز دارند. آنها بایستی و حتما با بهره بری و استفاده از تمام ظرفیت و همچنین اقتدار و قدرت خود در برابر آن اقدام غیر عقلانی رژیم سعودی بایستند و همچنین اعمال شرم آور آن رژیم مستند را از طرق متنوع و گوناگون و مختلف ــ همچون نوشتن مقاله، نمایش نشست، ایراد سخنرانی و همچنین نشر مصاحبه از طریق رسانه های عمومی و همچنین فضای مجازی ــ افشا سازند.

"وسيعلم الذين ظلموا ایّ منقلب ينقلبون".

مجمع جهانی اهل بیت(ع)
۱۴ ربیع الثانی ۱۴۳۹ 
مصادف با دوم ژانویه سال شمسی ۲۰۱۸

انتهای پیام

بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت دومین سالگرد اعدام شهید النمر در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان