استاد حوزه و همچنین دانشگاه تبیین کرد؛ «حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا» در کلام حضرت عسکری

استاد حوزه و همچنین دانشگاه تبیین کرد؛ «حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا» در کلام حضرت عسکری

|استاد حوزه و همچنین دانشگاه تبیین کرد؛ «حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا» در کلام حضرت عسکری از مسیح داراب|

صدای شیعه: حجت‌الاسلام قاسمعلی نوچمنی، مشاور سابق وزیر آموزش و همچنین پرورش، دبیرکل جبهه حامیان ولایت، استاد حوزه علمیه و همچنین دانشگاه و همچنین امام و پیشوا جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) در گفت‌وگویی با تبریک ایام ولادت حضرت امام و پیشوا حسن عسکری(ع)، گفت: امام و پیشوا حسن عسکری(ع) با بهره گیری از آموزه های والای اسلامی هدایت جامعه اسلامی را به دست گرفت و همچنین با فرقه ها و همچنین اندیشه های انحرافی به مبارزه برخاستند و همچنین در مدت کوتاه عمر پر خیر و همچنین برکتشان گام های مهم و همچنین تاثیر گذاری جهت نشر و همچنین ترویج اسلام ناب برداشتند.

آن استاد حوز و همچنین دانشگاه در مورد فراهم سازی شرایط غیبت امام و پیشوا زمان(عج) به وسیله امام و پیشوا حسن عسکری(ع)، اظهار داشت: بحث غیبت حضرت مهدی(عج) از زمان پیامبراکرم(ص) مطرح شد و همچنین حدیث های بسیاری از آن هم دوره تا هنگام تولد ایشان موجود می باشد. بیشترین فعالیت جهت فراهم آوردن باره غیبت امام و پیشوا دوازدهم(عج) در دوره امام و پیشوا هادی(ع) و همچنین امام و پیشوا حسن عسکری(ع) صورت پذیرفت. زندگی کردن آن دو امام و پیشوا معصوم در تبعیدگاه باعث شد بسیاری از شهروندان و مردم شهر نتوانند آنان را از نزدیک ببینند. آن امر کمک بسیاری کرد تا مسلمانان حتی در صورتی که امام و پیشوا خویش را نتوانند دیدن کنند باز هم وجود ایشان را قبول داشته باشند. گاهی وقت ها نیز امام و پیشوا دهم و همچنین یازدهم(ع) با بهره بری و استفاده از ولایت تکوینی که به وسیله خداوند متعال به ایشان داده شده بود، خود را در میان شهروندان و مردم شهر غیب می کردند تا آنان با غیبت آشنا شوند و همچنین آن امر را در هنگام غیبت امام و پیشوا زمان(عج) غیرممکن ندانند.

آن کارشناس حوزه دین و همچنین فرهنگ، افزود: امام و پیشوا حسن عسکری(ع) به عنوان آموزگار مکتب انتظار، مسلمانان و همچنین پیروان خود را جهت دوره غیبت امام و پیشوا عصر(عج) آماده ساختند و همچنین به آنان درس صبر و همچنین شکیبایی آموختند تا ضمن حفظ ایمان و همچنین تقوای خویش، مسیر سعادت حقیقی را گم نکنند.

مشاور سابق وزیر آموزش و همچنین پرورش تربیت شاگردان برجسته را یکی از رسالت های مهم امام و پیشوا حسن عسکری(ع) در حفظ و همچنین شناساندن دین اسلام دانست و همچنین خاطرنشان کرد: ایشان توانسته بود با وجود نظارت شدید و همچنین سختگیری های حکومت، ۲۰۰ شاگرد خاص را که از سرزمین های متنوع و گوناگون و مختلف در محضر آن هم بزرگوار حضور می یافتند، تربیت کند، اشخاص دانش آموخته ای که بسیاری از آنان در شهرها و روستاها و همچنین کشورهای خویش به ترویج دین اسلام پرداختند. آن هم روش که در کتاب های تاریخی نقل شده می باشد، بعضی از آنها از شاگردان امام و پیشوا هادی(ع) بوده اند که بعد از شهادت امام و پیشوا دهم(ع) به ایشان پیوسته اند و همچنین زیرا و به درستی که امام و پیشوا یازدهم(ع) زیر نظر حکومت عباسی بود شاگردان خود را به شکل های گمنام و همچنین پنهانی پرورش می داد و همچنین «داوود بن قاسم بن اسحاق و همچنین احمد بن اسحاق قمی» از برجسته ترین آنها محسوب می شوند.

امام و پیشوا جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) شهرک غرب تهران و همچنین دبیرکل جبهه حامیان ولایت اضافه کرد: تربیت چنین اشخاص شایسته ای یک جنگ نرم به شمار می رود که از دوره امام و پیشوا سجاد(ع) ساخته یا ایجاد شد و همچنین ایشان توانسته بود افرادی عالم را با علم خویش پرورش دهد، مسیری که به وسیله امامان معصوم بعد از آن امام و پیشوا معصوم(ع) پیش گرفته شد و همچنین امام و پیشوا یازدهم(ع) نیز با ادامه آن راه به عنوان سنتی پسندیده یک حرکت پهناور و بزرگ علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی را به انجام رساند.

حجت‌الاسلام نوچمنی در مورد روایتی از امام و پیشوا حسن عسکری (ع) در مورد حضرت زهرای مرضیه(س) «نَََحْنُ حُجَجُ اللَّهِ عَلی خَلْقِهِ و همچنینَ جَدَّتُنا فاطِمَةُ حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا: ما حجت‌ های خداوند تبارک و تعالی بر شماییم و همچنین مادر ما فاطمه علیها السلام حجت خداوند تبارک و تعالی بر ما (اهل بیت) می باشد»، گفت: آن بانوی عظیم الشأن علی رغم داشتن مقام و همچنین منزلت و همچنین مایه های بزرگی زیرا و به درستی که دختر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، همسر ولایت و همچنین مادر امامت، به گفتن آن کلام از امام و پیشوا حسن عسکری(ع)، «عصمت الله الکبری» و همچنین «حجة الله علی حجج» می باشد.

مشاور سابق ستاد اقامه نماز کشور افزود: حضرت فاطمه زهرا(س)، أم ابیها (مادر پدر) دخت خاتم الانبیاء(ص) و همچنین مادر أباعبدالله(ع) می باشد، قطعا پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) آن صفت و همچنین کنیه را به جهت ناز کردن دخت خود نفرموده اند بلکه نیت و اراده گفتن واقعیت و حقیقت پهناور و بزرگ را داشته اند و همچنین آن هم آنکه هر ظاهری، باطنی و همچنین هر شکلی، شاکله ای و همچنین هر مُلکی، ملکوتی دارد و همچنین صد البته اصل، شاکله می باشد که قرآن فرموده می باشد «کُلٌّ یَعْمَلُ عَلَی شَاکِلَتِهِ». بر آن اساس روشن می می شود حدیث «نَََحْنُ حُجَجُ اللَّهِ عَلی خَلْقِهِ و همچنینَ جَدَّتُنا فاطِمَةُ حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا» نشانی از شخصیت عظیم حضرت صدیقه کبری(س) می باشد.

امام و پیشوا جماعت مسجد صاحب الزمان(عج) شهرک غرب تهران، برداشت های انحرافی از آیات قرآن را یکی از معظلات و مسائل و مشکلات به وجود آمده در دوران امامت امام و پیشوا حسن عسگری(ع) دانست و همچنین گفت: از زمان امامت امام و پیشوا رضا(ع) به بعد، اکثرا و بیشتر انظار و افکار و همچنین اندیشه های عقل گرایی مطرح می شد. عمدتا دوره امام و پیشوا حسن عسکری دوره ترجمه بود و همچنین دیدگاه و همچنین نظرات یونان قدیم و همچنین انظار و افکار اندیشه های آنها به عربی ترجمه می شد و همچنین در اختیار مسلمان های قرار می گرفت. در چنین وضعیتی، حضرت حسن عسکری(ع) با گفتن تفسیر درست آیات قرآن به مبارزه با برداشت های انحرافی و همچنین نادرست از قرآن پرداختند.

منبع: مهر

انتهای پیام

استاد حوزه و همچنین دانشگاه تبیین کرد؛ «حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا» در کلام حضرت عسکری در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان