آیت‌الله سبحانی: بهره بری و استفاده از لقب "دکتر" در حوزه نشانه خودباختگی می باشد

آیت‌الله سبحانی: بهره بری و استفاده از لقب "دکتر" در حوزه نشانه خودباختگی می باشد

|آیت‌الله سبحانی: بهره بری و استفاده از لقب "دکتر" در حوزه نشانه خودباختگی می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه: «آیت‌الله العظمی سبحانی» در درس خارج خود با انتقاد از به کارگیری القابی مانند دکتر در حوزه گفتند: لقب‌هایی را که در حوزه داریم از بین نبریم؛ از قدیم القابی مانند ثقة‌الاسلام، حجت‌الاسلام و همچنین آیت‌الله به کار می‌رفته که القاب خوبی می باشد و همچنین ما هم آن القاب را بهره بری و استفاده می‌کنیم و همچنین از به کار بردن کلمه «دکتر» خودداری کنیم.

معظم له اظهار کرد: آن یک نوع از خودبیگانگی می باشد؛ یعنی حوزه را ترک کرده و همچنین از اروپا آن القاب را گرفته‌ایم؛ البته جهت کسی که در دانشگاه  درس می‌خواند بله درست می باشد، ولی جهت کسی که در حوزه درس می‌خواند بایستی و حتما لقب درست انتخاب کنیم و همچنین از حوزه بیگانه نشویم تا مصداق «نَسُوا اللَّهَ فَأَنْساهُمْ أَنْفُسَهُمْ» نباشیم.

ایشان تصریح کردند: خودباور باشیم و همچنین خودباخته نباشیم؛ آن خودباختگی می باشد که از القاب بیگانه بهره بری و استفاده کنیم و همچنین مطمئن باشیم مقام ما با القاب اصیل پایین  نخواهد رفت.

مرجع عالیقدر با تاکید بر آنکه در حوزه بایستی و حتما با عناصر و همچنین القاب اصلی کار کنیم، نقائص را هم برطرف کنیم ولی خودباخته نباشیم، عنوان کردند: در غرب پیشامد جدید اعتماد به نفس به صورت صد قسمت و بخش مطرح می‌می شود ولی ما اعتماد به نفس را قبول داریم ولی در سایه توکل به خداوند تبارک و تعالی بر آن هم معتقد هستیم.

انتهای پیام

آیت‌الله سبحانی: بهره بری و استفاده از لقب "دکتر" در حوزه نشانه خودباختگی می باشد در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان