گفتاری در مورد ماجرای اخیر قدس خلق ناامنی در مقابل پیروزی‌های محور مقاومت

گفتاری در مورد ماجرای اخیر قدس خلق ناامنی در مقابل پیروزی‌های محور مقاومت

|گفتاری در مورد ماجرای اخیر قدس خلق ناامنی در مقابل پیروزی‌های محور مقاومت از مسیح داراب|

صدای شیعه: رژیم صهیونستی در فلسطین موجودیت غاصبانه خود را اعلام نموده و همچنین به دنبال تثبیت آن هم می باشد. آن رژیم در زمانی که قدس را در سال شمسی ۱۹۶۷ میلادی اشغال کرد به فاصله خیلی زیاد کوتاهی آن مکان شریف را به عنوان پایتخت ابدی خود اعلام نمود که آن اقدام بر خلاف متن قطعنامه های ۲۴۲، ۳۳۸ و همچنین ۱۸۵۰ می باشد. تمامی آن قطعنامه‌ها بر آن موضوع دلالت دارند که قدس شریف و همچنین همه اراضی آن هم جزو منطقه ها و مناطق اشغالی به حساب می آید. با آن وجود طرح موضوع انتقال پایتخت رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی می تواند به دلایل متعددی باشد که در ادامه به آن هم اشاره خواهم داشت.

نقش ایالت متحده در نقشه جدید رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی

امروز ریاست‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در داخل ایالات متحده با معظلات و مسائل و مشکلات عدیده‌ای مانند کاهش محبوبیت، محاکمه اطرافیان و همچنین… روبرو می باشد و همچنین امکان دارد که با آن اقدام به دنبال جذب حمایت لابی صهیونیستی در آمریکا باشد تا از سقوط خود جلوگیری کند. بدین ترتیب طرح موضوع انتقال پایتخت به قدس می‌تواند تأثیر فراوانی بر رسیدن ترامپ به هدفش داشته باشد.

شکست‌های متعدد جبهه آمریکایی- اسرائیلی در منطقه

در حال حاضر محور آمریکایی-اسرائیلی با معظلات و مسائل و مشکلات متعددی در منطقه غرب آسیا روبروست و همچنین هم اکنون نیز شاهد آن هم هستیم که آخرین تلاش آنها در یمن جهت روی کار آوردن مجدد عبدالله صالح، با کشته شدن آن شخص عملاً با بن بست روبرو شده می باشد.
آن موارد نشان دهنده آن هم می باشد که پیروزی‌های متعددی در منطقه جهت جبهه مقاومت به وجود آمده می باشد و همچنین اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی، خلق یک پیروزی در مقابل شکست‌های پشت سر هم می باشد.

آنها تصور می‌کنند آن کار نوعی اقتدار و قدرت‌نمایی می باشد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما توجه داشته باشند که آن اعلام با واکنش‌های خیلی زیاد محکمی چه در داخل سرزمین‌های اشغالی و همچنین چه در سرتاسر جهان اسلام روبرو خواهد شد که آن می‌تواند جهت اسرائیل خطرناک باشد.

عدم تصرف قدس بعد از ۵۰ سال شمسی جنگ

فراموش نکنیم که ساخته یا ایجاد رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی بر اساس یک سری از آموزه‌های انحرافی یهودی می باشد که بر اساس آن هم یهود بایستی و حتما به منطقه بازگردد و همچنین قدس را هم به عنوان مرکز خود قرار دهد. بنابراین تصرف قدس جهت رژیم صهیونستی از اهمیت خیلی زیاد بسیاری برخوردار می باشد. آن در حالی می باشد که امروز بعد از ۵۰ سال شمسی جنگ و همچنین خونریزی به هیچ پس نتیجه آن می شود که‌ای نرسیده‌اند و همچنین علی رغم آن هم حتی انتفاضه‌های شهروندان و مردم شهر فلسطین نیز حول محور قدس شکل گرفته می باشد؛ انتفاضه اول به روش کامل جهت قدس بود، انتقاضه دوم در سال شمسی ۲۰۰۰ نیز زمانی شکل گرفت که شارون وارد قدس شد و همچنین شهروندان و مردم شهر در واکنش به آن هم قیام کردند و همچنین آن انتفاضه تا چند سال شمسی هم ادامه داشت. انتفاضه چاقو هم که از چند سال شمسی قبل آغاز شده می باشد نیز باز هم جهت قدس بوده می باشد.

چند وقت قبل که رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی جهت وارد شدن به مسجدالأقصی دستگاه‌های الکترونیکی و همچنین دوربین قرار داده بود، شاهد آن هم بودیم که شهروندان و مردم شهر قدس همه کارهای خود را رها کرده و همچنین دست به اعتراض زدند و همچنین به آن ترتیب رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی ناچار به جمع آوری آن هم دستگاه‌ها شد.

همه‌ی آن موارد نشان می‌دهد که دشمن در اوضاع مناسب و همچنین برتر قرار ندارد و همچنین جهت همین نقشه‌های جدیدی را طراحی می‌کند. امروز هم در صورتی که آن اتفاق بیفتد قطعا با واکنش‌های مردمی مواجه خواهد شد.

 

عدم توانایی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در جنگ های نامنظم

از زمانی که بذر غده‌ی سرطانی تشکیل رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در یک منطقه کاملاً اسلامی کاشته شد، ایالات متحده و همچنین غرب با ساخته یا ایجاد هم‌پیمانی با آن رژیم به روش کامل از آن هم حمایت کرده و همچنین سلاح‌های کیفی خود را در اختیار آن هم قرار دادند و همچنین با کمک همین حمایت‌ها، رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در جنگ‌های کلاسیک دست برتر را داشت. ولی باید توجه داشت شکست رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در سال شمسی ۲۰۰۶ از گروه و حزب‌الله لبنان، آن رژیم را وارد بحران راهبردی جدیدی کرد و همچنین همچنان نیز آن بحران ادامه دارد و همچنین عملاً توانایی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت یکسره کردن کار را ندارد. به همین دلیل می باشد که می‌بینیم رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به جای تکیه بر نقاط نیرو خود، به نقاط ضعف حریف دقت می‌کند و همچنین از آن هم ناحیه ضربه را وارد می‌سازد.

راهبرد اسرائیل تا قبل از سال شمسی ۲۰۰۶ «برتری نظامی» بود ولی باید توجه داشت از جنگ های ۳۳ روزه به آن سو، راهبرد رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به «ساخته یا ایجاد ناامنی در منطقه جهت امنیت اسرائیل» تغییر پیدا کردن شده می باشد.

ناامنی‌های منطقه اعم از سوریه، یمن و همچنین… همه ریشه در راهبرد جدید رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی دارد و همچنین در صورتی که اسرائیل از حداقل توانایی و همچنین آمادگی داخلی جهت پایان دادن به بحران برخوردار بود، حتما آن کار را انجام می‌داد.

همانطور که اشاره شد، داشتن برتری نظامی موجب می‌شد تا رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی، ارتش‌های عربی را به صورت انفرادی و همچنین جمعی شکست دهد. به همین ترتیب شاهد آن هم بودیم که در جنگ‌های۱۹۴۸ (در مقابل ارتش های عربی)، ۱۹۵۶(در مقابل مصر)، ۱۹۶۷(در مقابل مصر، اردن و همچنین سوریه) و همچنین ۱۹۷۳(در مقابل مصر و همچنین سوریه) در مدت کوتاهی پیروزی از آن هم رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی شد.

ولی باید توجه داشت در جنگ‌های ۳۳ روزه سال شمسی ۲۰۰۶ علی رغم آنکه رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی همه آن برتری‌ها را دارا بود، با شکست روبرو گردید و همچنین تیم وینوگراد را جهت بررسی کردن آن شکست تشکیل داد و همچنین آن تیم نیز نقل از مفصلی از اوضاع جنگ نامتقارن گروه و حزب‌الله ارائه کرد.

بحران های داخلی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی و همچنین بعدی آن رژیم

رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در حال حاضر از جامعه‌ای یک دست تشکیل نشده می باشد بلکه متشکل از افرادی از حدود ۸۰ ملیت می باشد که مهم ترین احساس مشترک آنها، مهاجرت به آن منطقه می باشد. طبیعتاً افرادی که سرزمینی را از آن هم پدران و همچنین اجداد خود بدانند، احساس تعلق بیشتری به آن هم دارند. آن حس تعلق ولی باید توجه داشت در حال حاضر در میان ساکنین منطقه ها و مناطق رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی وجود ندارد.

نقطه غیره ای که در ارتباط و رابطه با وضع فعلی فرهنگی و اجتماعی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی وجود دارد از آن قرار می باشد که شاخص همبستگی فرهنگی و اجتماعی با وضع خیلی زیاد نامناسبی روبرو می باشد و همچنین تیم‌های خرد بسیاری در آن هم به وجود آمده‌اند. در حال حاضر اگرچه احزاب پهناور و بزرگ در اسرائیل موجودیت دارند ولی باید توجه داشت احزاب خرد فراوان غیره ای وجود دارند که نشان از نوعی گسیختگی فرهنگی و اجتماعی در آن هم می باشد.

از سوی دیگر هم اکنون احزاب دینی که متحد اصلی گروه و حزب لیکود (به عنوان یکی از مهم‌ترین احزاب رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی) به حساب می‌آیند، از محبوبیت خیلی زیاد کمی (زیر ۲۰ قسمت و بخش) برخوردار خواهند بود ولی باید توجه داشت در عین حال نقش اساسی دارند و همچنین بر اکثریت حکومت می‌کنند.
در سال شمسی ۲۰۱۲ نیز یک شورش فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی در داخل رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به وجود آمد که نشان می‌دهد شکاف‌های اقتصادی در آن رژیم خیلی زیاد بالاست. آن شورش حدود ۹ ماه به طول انجامید و همچنین ۱۳ فرد یا شخص نیز طی آن هم اقدام به خودسوزی کردند و همچنین آثار بدی را به جا گذاشت.

اعتراض‌های مکرر سیاه پوستان در رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی که عمدتاً از سودان و همچنین اتیوپی مهاجرت کرده‌اند و همچنین حمله آنها به فضاهای عمومی و همچنین بانک ها نیز که حدود ۴ سال شمسی قبل به وجود آمد نشان از بحران های متعدد در آن جامعه کوچک دارد.

بنابر آن رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در شرایط فعلی موجودیت خود را مدیون شرایط امنیتی می باشد که همواره با تاکید بر دشمن مشترک توانسته‌اند به نوعی اتحاد خود را حفظ کند.

بنابر آن رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی نمی‌تواند روی پای خود بایستد و همچنین وعده‌های الهی و همچنین نیز شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی از فروپاشی آن هم حکایت دارد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و همچنین نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

انتهای پیام

گفتاری در مورد ماجرای اخیر قدس خلق ناامنی در مقابل پیروزی‌های محور مقاومت در تاریخ ۱۹۷۰-۰۱-۰۱ ۰۳:۳۰:۰۰ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان